Skocz do zawartości

Problem z Unitrą!


Kubot

Recommended Posts

Witam mam mega problem. Mianowicie posiadam wzmacniacz unitra pw 8040 oddałem go do serwisu i serwisant powiedział mi że poszły wzmacniacze. Odebrałem go kolejnego dnia zapłaciłem 55zł i...wzmacniacz działa dobrze tylko na jeden kanał a drugi nie reguluje siły głosu, gra bez przerwy i tylko balansem można go wyciszyćicon_smile.gif oddałem więc go ponownie, dziś odebrałem Pan powiedział, że kolega sprawdził i jest sprawny. Ja przychodzę do domu, podłączam poczciwą unitrę a tu znów to samo. Sądzę, że w ogóle nie był sprawdzony...i mam pytanie możecie mi napisać co może być przyczyną??wtedy napiszę Majstrowi na kartce i każę mu to zrobić icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika, że uszkodzony lub odlutowany jest potencjometr siły głosu, skoro nie można regulować wzmocnienia jednego z kanałów. Chociaż, prędzej bym stawiał na zimny (pęknięty) lut, jednej z nóżek potencjometru. U nich akurat mogło być dobre połączenie, a przy przenoszeniu wzmacniacza znowu odłączyło się przejście. Taki pęknięty lut, wystarczy ponownie przetopić lutownicą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś płytkę drukowaną od spodu, gdzie są lutowane wyprowadzenia elementów do ścieżek drukowanych? Zimnego lutu można nie zobaczyć gołym okiem i potrzebna jest lupa i dobre światło. A najlepiej, profilaktycznie przetopić lutownicą wyprowadzenia potencjometru od strony druku.
Możesz dokładniej określić głośność tego kanału, gdzie nie ma regulacji wzmocnienia. Mam rozumieć, że na słuchawkach było tak samo jak z głośnikami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...