Skocz do zawartości

Altus 75+Trawiata 301S UNITRA


Kliff

Recommended Posts

Witam jestem szczesliwym posiadaczem Kolumn glosnikowych Altus 75 (8 OHM) oraz Wzmacniacza stereo HiFi TRAWIATA 301S Unita.
Mam szereg pytań dotyczacych tych glosnikow poniewaz jestem poczatkujacy a chcialbym zglebszyc swoja wiedzę na ich temat.
mam zestaw głosnikow JVC, nie znam ich dokladnych parametrow ale podam w przyblizeniu. Chodzi mi o to czy te glosniki ktore przedstawiam ponizej daloby sie polaczyc z Altusami 75 bez jakis super przejsciowek oraz kabli, chce wszystko ujednolicic aby byl prawidlowy odsluch stereo, w dodatku dodam ze glosniczki graja super moge nawet powiedziec ze w przeciwienstwie do Tonsilowskich glosnikow maja lepiej uzbrojona membrame. Jednak po 6~7 latach uzytkowania glosniki niskotonowe (bassowe) nadaja sie do przewinienia, stad moje pytania:
-czy cos takiego dalbym rade zrobic sam? przy kupieniu zestawu wymiennego?
podejzewam ze drut na cewce jest przepalony jednak nie wiem do konca, 1 glosnik gra lecz przy wiekszej mocy pierdzi, 2 zas wogole nie gra. Na zdjeciu widac kolumny JVC oraz Altus, to wlasnie o nie chodzi, mam inne puste kolumny gdzie chcialem dac glosniki JVC jednak juz wiem ze musze kupic zwrotnice lub jak to sie fachowo nazywa(aby polaczyc wszystkie kable glosnikow) Wracajac do glosnikow niskotonowych chcialem je przewinac na gieldzie RTV jednak okazalo sie ze to nie polskie glosniki zaczym ida duze koszta. Kolega sprzedajacy jednak chcial mi sprzedac inny glosnik jednak ja chce pozostac przy moich i polaczyc je jakos w calosc...
Czy ktos moze mi wyltumaczyc oraz pomoc w zebraniu tych glosnikow w kupe? oraz jak przewinac i jak to naprawde
jest:>
jestem poczatkujacym wiec prosze o wielka wyrozumialosc, pomoc oraz nie zbagatelizowanie mnie icon_smile.gif]
nizej parametry glosnikow Altus oraz JVC-(calych kolumn)-wiec co musze zrobic aby wszystko gralo
prosze o podanie w przyblizeniu kosztow ogolnych...

JVC:
MODEL- SPMXJ950R
main speaker: 50W
sub woofer: 150W

Impedance: 6 ohm

ALTUS 75:
niezbyt sie orientuje ale to bodajze:
wysokotonowy: 60W
sredniotonowy: 50W
niskotonowy: 150~200W

Impedance: 8ohm lub 6ohm

wiem ze parametry sa podobne, niewiem tylko czy liczy sie Impedance pomiedzy 8ohm oraz 6ohm
moze da sie z tego cos ulorzyc? kolumienki graja swietnie jednak wiem ze w duala jeszcze lepiej beda icon_smile.gif
mam puste kolumienki ktore byly produkowane po Altusach, cos na B, chyba boreo :} mierzylem srednice takze pasuja glosniczki na styk.



http://www.imagic.pl/public/pview/92180/IMAG0136.JPG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet uda się Tobie zregenerować te głośniki JVC, to podłączenie dwóch kolumn 8Ω i 6Ω razem daje ok 3,5 Ω impedancji. Wzmacniacz który posiadasz, przeznaczony jest do 8Ω kolumn, więc jak łatwo jest się domyśleć, przy głośniejszym graniu ulegnie on spaleniu i tyle sobie pograsz. Same kolumny Altus 75, są już zbyt mocne dla tego wzmacniacza, krótko mówiąc, potrzebują one większej mocy niż może podać Trawiata 301.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli nawet uda się Tobie zregenerować te głośniki JVC, to podłączenie dwóch kolumn 8? i 6? razem daje ok 3,5 ? impedancji. Wzmacniacz który posiadasz, przeznaczony jest do 8? kolumn, więc jak łatwo jest się domyśleć, przy głośniejszym graniu ulegnie on spaleniu i tyle sobie pograsz. Same kolumny Altus 75, są już zbyt mocne dla tego wzmacniacza, krótko mówiąc, potrzebują one większej mocy niż może podać Trawiata 301.



czyli nic z tego, mimo wszystko dzięki. Ostatnio zastanawiałem się nad dobrym wzmacniaczem oraz korektorem graficznym
wiem że Trawiata to jeszcze analogowy system dźwięku więc może mógłbyś coś sensownego zaprezentowac, chodzi mi o wzmacniacz który mógłbym wykorzystac przy innych kolumnach icon_smile.gif dysponuje kwotą do 200~300zł
Mógłbyś coś więcej nawiązac do tych kolumn? Kolumny grają bardzo dobrze, były tylko raz profesjonalnie przewijane jeżeli ma ktoś jakiś pomysł to prosze pisac wszelkie propozycje mile widziane. Trawiata jest dośc starym wzmacniaczem u mnie jest problem taki, ze niezawsze pdbija niskotonowe i sredniotonowe tak samo, podejzewam ze jest rozregulowany, dlatego też zastanawiam się nad dobrym oraz lepszym wyjsciem-nowym wzmacniaczem

EDIT:
w dodatku wspomniales o Impedancji, zabardzo się nieznam więc zapytam czy wzmacniacz który ma dostęp Impedancji od 4 do 16 zdałby egzamin z tego? jezeli byly by np 4. kanaly na 4 kolumny... czy jednak musi byc wszystko takie samo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...