Skocz do zawartości

Onkyo TX-SR608 + Pioneer DV696av


pagan

Recommended Posts

Jak masz podpięty odtwarzacz pod amplituner?
Analogowo (2 kanały?) czy cyfrowo (koaksjal lub optyk, a może HDMI)?

Pioneer odwarza SACD dwukanałowo czy wielokanałowo?
Co masz ustawione w menu: SACD dwukanałowe czy wielokanałowe?
Czy przy odtwarzaniu warstwy CD z płyty SACD masz dźwięk?

Jak odtwarzasz płyty DVD to masz normalny sygnał 5.1 w amplitunerze?

W każdym razie jeżeli masz podłączony odtwarzacz Pionnera kablem HDMI z amplitunerem ONKYO, to ja bym spróbował podpiąć optycznym lub koaksjalnym i wtedy wrzucił SACD.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam PIONEER-a DV-LX50 myślę, że menu ustawień jest podobne. Problem musi dotyczyć ustawień wewnętrznych samego odtwarzacza. Wejdź na OPTION SETTING -> SACD Playback i tu musisz wybrać jedną z 2 pierwszych opcji:
2 ch Area - gdy chcesz odtwarzać ścieżki SACD w stereo
Multi-ch Area - gdy chcesz odtwarzać SACD wielokanałowo
CD Area - będzie odtwarzał tylko materiał CD (więc hybryda pójdzie, ale z ,,czystej" płyty SACD nie usłyszysz nic)

WAŻNE: Sygnał SACD nie jest osiągalny na gniazdach cyfrowych coaxial/optical!!!
Ale z powodzeniem z reszty połączeń będzie działał: audio L/R oraz 5.1 . Jeśli chodzi o HDMI OUT - to też w ustawieniach musisz sprawdzić, czy aktywny jest na tym gnieździe dźwięk!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że doszedłem do sedna problemu,pionek po prostu nie puszcza sygnału sacd przez wyjścia cyfrowe(hdmi,coaxial i optical),tylko po analogowym 5.1,a onkyo takowego wejścia nie ma,tu jest kicha(tak mi się wydaje,że tu jest problem),a poprzedni amplituner yamahy posiadał takowe wejście,i mogłem cieszyć się dźwiękiem sacd,jeżeli moje wnioski są prawidłowe,to może ktoś zna jakieś rozwiązanie tego problemu?proszę o podpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu instrukcji powinna być tabelka z dostępnością formatów na wyjściach odtwarzacza, w moim modelu z SACD jest jak już Wam wyżej opisałem. Z tego co w necie znalazłem ,,sześćseta" nie ma możliwości puszczenia sygnału SACD po HDMI, mój ma widocznie nowszą wersję HDMI (prawdopodobnie 1.2). Dlatego to co Ci pozostaje, to tylko połączyć oba urządzenia analogowo gniazdami L/R..............

P.S. Tak nas zwodzą producenci sprzętu, coraz częściej zmuszając nas do zmiany na nowy icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu, jak to rozwiązać bez zmiany sprzętu.
Pewnie najtaniej będzie kupić używany odtwarzacz SACD lub DVD z SACD, wypuszczający sygnał SACD złączem cyfrowym.
Ale zakup dodatkowego "klocka" nie dla wszystkich jest optymalnym rozwiązaniem icon_eek.gif

Zastanawiam się jeszcze nad czymś innym - czy nie ma jakiejś blokady w odtwarzaczu i czy istnieje soft do Twojego Pioneera który omija ten problem.
Zerknij na www.elektroda.pl i poszukaj tematów związanych z aktualizacją softu w odtwarzaczach DVD Pioneera

Zresztą na anglojęzycznych stronach dot. Pionka też coś powienieś wyczytać...
http://www.pioneerfaq.info/english/dv696.p...stion=Firmwares
http://www.pioneerfaq.info/english/burn_guide.php

Cytat

P.S. Tak nas zwodzą producenci sprzętu, coraz częściej zmuszając nas do zmiany na nowy

Albo własnie zniechęcając do kupowania kolejnych /zachęcając do szukania używanych, starych modeli icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...