Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2500zł


frenzy.k1

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów,

Jako nowicjusz bez wcześniejszych doświadczeń z HIFI, potrzebuję Waszych opinii na temat muzycznego zestawu stereo do ok
2500zl (kwotę moge nieco zwiększyć lub nawet znacząco okroić jeśli po odsłuchu okaże się że coś mi się podoba/wystarcza).
Chciałbym kupić UŻYWANY wzmacniacz oraz NOWE kolumny podłogowe. Muzyka jakiej słucham to w 80% elektronika (od ambient/
experimental poprzez dub, techno, electro aż po drum and bass), 20% jazz, instr. rock i inne [generalnie dużo bassu i
syntetycznych dźwięków a mało wokali]. Obecnie moja sytuacja wygląda tak:

Pokój: ok. 28m^2
Źródło dźwięku: PC + E-MU 0202 DAC (MP3.320, FLAC)
Słuchawki: Sennheiser HD555

Po wstępnym przeszukiwaniu stworzyłem nast. liste wzmacniaczy i kolumn:

Wzm [moc rms dla 8ohm/kanal]:
~500zł Cambridge Audio A500 [65W]
~600zł NAD 320BEE [110W]
~700zł Rotel Ra 971 [60W]
~1000zł Marantz PM7200 [95W]
~1100zł Denon PMA-1315R(mosfet) [115W]

Kol:
~1100zl - JAMO S606
~1200zl - Polk Audio TSi300
~1300zl - JBL Northridge E80
~1500zl - Mission M34i
~1500zl - Mission MX-3
~1600zl - JBL ES 80
~1800zl - Mission M35i
~1800zl - Mission MX-4
~1800zl - Tannoy Mercury V4

W najbliższym czasie planuję się wybrać na odsłuch przynajmniej części z wymienionych.
Q:
Które z wymienionych kolumn i wzmacniaczy będą odpowiadały moim preferencjom?
Jakie inne używane (lub nowe) wzmacniacze i kolumny moglibyście zarekomendować?
Jaka powinna być minimalna moc wzmacniacza [j.w.], żeby sensownie napędzić kolumny klasy powiedzmy ~Mission MX-4?
Czy warto szukać wzmacniacza opartego na tranzystorach MOSFET (słyszałem pozytywne opinie)?
Co jeszcze możecie mi doradzić? icon_smile.gif

Dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym budżecie wolałbym nowy wzmacniacz i używane kolumny a jeszcze lepiej to i to używane, jeśli ma lepiej grać, ale... .
Co do mosfetów, polowych itp. to nie ma reguły. Wszystko zależy od aplikacji, układu, geniuszu projektanta, klasy wzmacniacza. Ja bym się tym nie ekscytował.
Kolumny "klasy" Mission MX-4 napędzi każdy z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy. Myślę, że ten Rotel ze środka stawki jest na tyle dobrym wzmacniaczem i obydwa droższe wcale nie będą lepsze.
A kolumny jeśli koniecznie muszą być nowe, to posłuchaj i wybierz te, które najbardziej Ci się podobają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...