Skocz do zawartości

Co kupić ?


Lewy99

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i z góry przepraszam jeżeli temat jest trywialny.

Mianowicie przymierzam się do kupna sprzętu grającego. Jeżeli miałbym określić swoje oczekiwania co do sprzętu i do czego miałby mi służyć. Chciałbym przede wszystkim mieć:
- sprzęt stereo do słuchania płyt cd (muzyka rockowa, alternatywna, gitara, perkusja, dużo wysokich tonów)
- tuner
- możliwość oglądania koncertów na dvd (preferencja gatunkowa jw)
- bardzo mało oglądam filmów na dvd.

Wg mnie jest tutaj potrzebne pewne połączenie sprzętu stereo z kinem domowym. Kwota jaką chciałbym wydać to ok. 5tyś zł. Pomieszczenia jest dość małe - 15m2. Sprzęt chciałbym kupić już na dłużej. Poradzcie mi jakiś optymalny zestaw.

Z góry bardzo dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak ogólnie. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje proponuję normalny zestaw stereo z odtwarzaczem CD i tunerem. A jedynym połączeniem z Kinem Domowym byłby osobny odtwarzacz DVD, na którym oglądałbyś koncerty z dźwiękiem stereo.
Musisz tylko sobie odpowiedzieć czy wolisz lepszą jakość dźwięku i sprzęt używany, czy nowy ale gorszą jakość dźwięku.
Szkoda, że mało napisałeś jakie brzmienie wolisz, co prawda zaznaczyłeś, że chciałbyś dużo wysokich tonów. A co z resztą pasma? Może słuchałeś coś, co Ci się podoba, jakieś wzmacniacze, kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o używany sprzęt to mam obawy przed kupieniem czegoś nie w pełni sprawnego. Ale jestem otwarty na coś używanego. Niestety niczego nie odsłuchiwałem co mogłoby mi się spodobać. Podkreślę, że nie jestem wielkim audiofilem, który potrafi wyczuć drobne różnice pomiędzy brzmieniem poszczególnych zestawów. Jeżeli chodzi o brzmienia to muzyka typu Kings of Leon, Interpol, Placebo, Smashing Pumpkins, The Killers, Coldplay, Nirvana itp.. Zdarza się również coś kompletnie innego.
Byłbym właśnie bardziej za systemem 2.0 lub 2.1 a nie 5.1 czy 7.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...