Skocz do zawartości

Podłączenie zestawu audio


kasia.m

Recommended Posts

Witam
Zakupiłam gramofon reloop rp-4000 M3D oraz przedwzmacniacz DJ Pre II. Chcę podłączyć do tego zestawu kolumny Bang & Olufsen Type: V oraz subwoofer. Jestem kompletną laiczką w temacie, dotąd miałam do czynienia tylko z głośnikami komputerowymi. Stąd moje pytanie: czy wystarczy (czy jest możliwe?) podłączenie głośników do subwoofera aktywnego z pominięciem wzmacniacza i podłączenie subwoofera bezpośrednio do przedwzmacniacza? Czy jeśli jednak konieczny jest wzmacniacz to powinnam zaopatrzyć się w subwoofer pasywny czy aktywny? Zdaję sobie sprawę, że pytanie może być z kategorii oczywistych, dlatego proszę o wyrozumiałość icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.
Niestety musisz zakupić wzmacniacz, i najlepiej gdy będzie miał wyjście na suba. Gramofon po przedwzmacniaczu musisz podłączyć do wzmaka i dopiero do niego kolumny. Sub. aktywny ma wzmacniacz tylko do swoich potrzeb i najczęściej potrzebuje sygnał z "czincza"( czyli z już obciętym wyższy pasmem). Chyba, że masz wypasionego suba i przyjmie sygnał głośnikowy i w samym wzmacniaczy suba obetniesz niepotrzebne górne pasmo.
Jak coś nie zrozumiałaś to pisz, postaram się prościej wytłumaczyć.
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...