Skocz do zawartości

zestaw kina domowego ..


TeQuilaa

Recommended Posts

Witam!
Jestem pierwszy raz na tym forum (i mysle ze nie ostatni). icon_wink.gif

Od jakiegos czasu planuje zakup kina domowego do domu, totez od paru miesiecy interesuje sie tym tematem.Przeczytalam wiele stron internetowych.Odwiedziłam juz przeróżne sklepy. Zaczynajac od Mmarkt, RTV euro Agd, mniejszych sklepach lokalnych,konczac na halach hipermarketow takich jak Auchan,Carrefour itp.
Nie znam sie na tym wiec wywnioskowalam ze "łatwiej" by mi bylo kupic od razu caly zestaw kina domowego, anizeli samej go kompletowac.

Czy jak kupie zestaw z dvd to pozniej bede mogla zamiast dvd podpiac blu ray'a?
Co jest najwazniejsze w parametrach -moc wyjsciowa?
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...r-bcs-313.bhtml ten ma moc w. 1100W a ten http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...wy.bhtml#opinie ma 650W i juz jaka cena jest.. O CO W TYM CHODZI?
W gre wchodzi zakup nowego sprzetu, dostepnego w sklepach mmarkt,eurortv,mediaexpert i inne podobne.
Pomieszczenie ma ok. 55m2
Max.wydatek ok 2600 za calosc.
Przeznaczenie: sluchanie muzyki(pop,clubowa,rnb),w tym radia,ogladanie filmow.Dlatego szukam czegos "uniwersalnego"ze tak sie wyraze,fajnie by bylo gdybym mogla odtwarzac mp3 i filmy z pendrive'a bez wiekszych problemow.Wazne jest tez aby w kinie bylo polskie menu oraz wgrane polskie znaki aby napisy do filmu byly ok.Mile widziany timer .
AA słyszałam ze kolumny drewniane sa o niebo lepsze od tych plastikowych ..prawda to ? http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-ht-d4550.bhtml <-- podobnoz takie cos to "nie kino" i jak to mi pan w sklepie powiedzial bedzie trzeszczec,burczec,itp w porownaniu np. z Amplituner Onkyo TX-SR607,Głośniki Jamo S606HCS3.

Macie jakies propozycje dla mnie zestawów?
BTW. Podoba mi sie wygl.zewn. tego http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...wy.bhtml#opinie

Porównujac wiedze innych uzytkownikow mozna powiedziec, ze jestem kompletnie zielona w tych sprawach wiec szukam u was moi drodzy pomocy,jakichs propozycji oraz cennych rad.. icon_smile.gif)
Moge na was liczyc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:
1. małe zestawy typu „wszystko w jednym” (czyli w jednej obudowie amplituner z odtwarzaczem DVD) mają znikome możliwości podłączania dodatkowych urządzeń (jak np. magnetofon, odtwarzacz CD, gramofon)

2. takie małe zestawy mają niezbyt dużą moc (to, że podawane jest 500 czy nawet więcej wat jeszcze nie świadczy, że tak jest w rzeczywistości ...)

3. Na taką powierzchnię – przydadzą się większe kolumny podłogowe, a w kinie domowym jeszcze subwoofer.
Na szczęście można kupić napierw 2 kolumny frontowe, a potem pozostałe i subwoofer.
Poza tym - na 55m^2 to już powinien być jakiś mocniejszy sprzęt i kolumny, a nie podstawowe modele.
Np. z kolumn JAMO - to raczej S608, a nie S606

4. Jeżeli chcesz docelowo odtwarzacz BR, to lepiej go od razu kupić. Podstawowe modele (już z wejściem USB) można kupić w okolicach 300zł, czyli niewiele więcej niż odtwarzacz DVD.

5. Kwota 2500zł to trochę mało... czy zastanawiałaś się nad sprzętem używanym (odtwarzacz BR można kupić nowy...).
Tak na dobra sprawę - to kwota 2600 wystarczy albo na amplituner plus odtw. BR, albo na kolumny. A w dodatku najlepiej na używany...
Zresztą tyle kosztuje komplet 5.1 JAMO S606 + subwoofer...

Pozdrawiam
PS. Popatrz na inne wątki w dziale "Kino Domowe" dotyczące zestawów w podobnej cenie...
oraz na FAQ dotyczące KD, min. tutaj
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-amplit...ory-wzmacniacze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baardzo dziekuje za zainteresowanie i odpowiedz.

Ostatnio bylam w sklepie gdzie moglam wiele zestawow przesluchac i porownac sobie przemyslec to i owo ..
Postanowilam ze na poczatek nie ma co za bardzo wydawac kase skoro za bardzo i tak sie na tym nie znam ( chociaz powoli zaczynam juz troszeczke"lapac temat" ciagle sie ucze..), nie mam za bardzo okreslonych oczekiwac oraz nie jestem tak wyczulona na te `sprawy` na ktore eksperci zwrócili by uwage.
Kupie tansze kino domowe a najwyzej potem pomysle o wyzszych polkach i kombinacjach ..

Co powiecie na te zestawy ?

*Yamaha Kino B667+(HTR)3063+ONYX100(chyba bylo tez ONYX200dostepne) Dolby pro logic II Dts Digital Surround
GŁ.PRZEDNIE120W gł.tylnie +centrala 60W

*DENON AMP. 5.1 HD 3D DHT-1311XP Dolby pro logic IIz
moc 110W x 5
subwoofer aktywny 100W

*Yamaha BDS671+RXV371ONYX glosniki przednie 120W gł.tylne+centrala 60W

P.S. Wszystkie watki w dziale kino domowe czytam na bierzaco ;D


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Ja poszedłem po najmniejszej linii cenowej - kupiłem używane kino domowe z DVD, kolumny, frontowy i subwoofer - każdy na innej aukcji, złożyłem to razem i spełnia swoją rolę do oglądania filmów na 42" plazmie. Jak się "wzbogacę" to zafunduję sobie porządny amplituner 5.1, podłogowe fronty, odtwarzacz Blue Ray i ... projektor.

Do muzyki mam zupełnie inny zestaw, ale tej słucham bardzo często...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...