Skocz do zawartości

Yamaha RX 797 (selector impedancji)


adamch10

Recommended Posts

Witam posiadam amplituner Yamaha RX 797 i kolumny Tonsil Maestro S 8ohm Pytaanie w którą stronę ustawić selector impedancji przy tych kolumnach? w planie mam jeszcze zakup kolumn Tonsil ZEUS jak by to wyglądało przy podłączeniu obu par? na razie przy tej jednej parze przełącznik mam w prawo czyli(A lub B 60hm min A+B 12ohm min) czy to jest ok? druga opcja jest (A lub B 4ohm min A+B 8ohm min) za dużo w tym nie kumam proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik jest OK: min. 6 om dla pary A lub B (czyli podłączona jest tylko 1 para kolumn), a Twoje Maestro mają 8 om.

Jak kupisz sobie drugą parę kolumn (tylko pytanie: po co???), to będziesz musiał zmienić ustawienie przełącznika (wtedy będzie A+B: min 8 om).
Natomiast żeby nie bawić się za każdym razem gdy zamiast 1 pary kolumn podłączasz 2 pary) przełącznikiem, to określenie "min. 4 om" mówi nam, że kolumny mają mieć co najmniej 4 omy (co jest prawdą w Twoim przypadku).

Pozdrawiam
PS. Popatrz w FAQ; są tam wyjaśnienia dot. podłączania kolumn 4, 6 i 8 omowych do wzmacniaczy....
http://audio.com.pl/faq/audio-wspolpraca-z...e-wzmacniaczami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dokupić drugą parę ZEUSÓW bo wydaje mi sie że będą miały trochę basu, te maestro szału nie robią słuchałbym w stereo raz tych raz tych chociaż chciałbym usłyszeć też jak będą razem grały. Myślisz że to durny pomysł? Czy ta yamaha się do tego nadaje bo to też pytanie. dzięki za odp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...