Skocz do zawartości

Podłączenie kina domowego - złącza


DonAndress

Recommended Posts

Witam.

Nagłośnienie do kina domowego już właściwie mam wybrane.
Będzie to Onkyo TX-SR308 oraz Jamo S606 (chyba, że macie inne propozycje w granicach 2500-2600zł?).

Teraz pozostaje mi kwestia podłączenia. Jakie powinienem zamontować gniazda w ścianach? Czy to muszą być banany, czy wystarczą proste zaciski na sprężynach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gniazd - ująłbym to tak: jeżeli masz w ścianie ułożony jakiś lepszy kabel, to warto dać lepsze i bardziej uniwersalne gniazda bananowe.
Natomiast jeżeli nie zamierzasz wydawać za dużo i żonglować kablami, to wystarczą gniazda zaciskowe (sprężynkowe).

Jeżeli zamocujesz gniazda bananowe - to będziesz miał możliwość wykorzystania np. fabrycznie zarobionych kabli zakończonych bananami.

Będziesz słuchał głównie muzyki czy oglądal filmy?

Co do sprzętu - kupujesz najniższy model ONKYO. Może warto trochę dołożyć i kupić coś wyższego?
Na jakiej powierzchni ma to grać?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Będziesz słuchał głównie muzyki czy oglądal filmy?

Właściwie jedno i drugie. Faktycznie dużo oglądam, ale uwielbiam się po prostu rozsiąść i posłuchać.

Cytat

Co do sprzętu - kupujesz najniższy model ONKYO. Może warto trochę dołożyć i kupić coś wyższego?
Na jakiej powierzchni ma to grać?

Ale czy wyższy model Onkyo da mi tak dużą różnicę w dźwięku?
Szczerze mówiąc nie zależy mi na bajerach. Chyba zmienię model na 309, bo ma obsługę mp3 z usb, a czasem ktoś przychodzi z pendrivem.
Poza tym chciałbym po prostu czysty dźwięk i do tego nawet niezbyt głośny (z płyt).

Grać to będzie na 24m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...