Skocz do zawartości

amplituner stereo+DVD+kolumny+TV


ciernik

Recommended Posts

Witam!
Planuje zlozenie sobie budzetowego zestawu, ktory glownie ma mi sluzyc do ogladania/sluchania koncetow na dvd, sluchania radia, muzyki z CD, mp3, takze z innych nosnikow przez usb typu pen-drive. Jako,ze nie planuje kupna kina domowego, bo zadko ogladam filmy,nie zalezy mi na dzwieku wielokanalowym i nie mam zbytnio miejsca na taka ilosc glosnikow, postanowilem zakupic: jakis prosty:

1. Amplituner stereo- mialby grac z 2 kolumnami Tonisl Maestro II (lub cos tego typu). Widzialem sporo uzywek w cenach ok 300 zl. Moze byc tez ewentualnie nowy. Jaki polecacie,na co zwrocic uwage, jaka musi miec moc,zeby dobrze wspolgral z w/w kolumnami?

2. DVD- jako odtwarzacz do filmow/koncertow i muzyki. Mialby wspolpracowac z w/w amplitunerem sereo i TV plazma 37" Panasonic HD Ready. Chcialbym,zeby wszystko czytal, mial wejscie usb, skalowal obraz do takiej rozdzielczosci, w jakiej jest moj tv go wyswietlic, i dobrze odtwarzal muzyke w roznych formatach i z roznych zrodel. Jakie powinien miec wejscia/wyjscia?
Czy moge za pomoca hdmi wyslac do tv obraz w hd, a sam dzwiek wyslać analogowo za pomoca chinchy do amplitunera, czy do tv sam obraz mozna wyslac tylko za pomoca zlacza DVI? Jak go skonfigurowac/podlaczyc do amplitunera stereo, zeby ten amplituner mogl sie wykazac (zeby dziek nie byl obrabainy w dvd tylko w amplitunerze)

Prosze o porade. Zalezy mi na dobrym dzwieku. Chicialbym sprzet ktory spelni moje oczekiwania i nic wiecej poza tym. Nie chce przeplacac za opcje,funkcje, zlacza itd, ktore nie beda mi do niczego potrzebne i nie bede w stanie ich w tej konfiguracji sprzetu do niczego wykorzystac.

Z gory dzieki za pomoc!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem sprzęt może być nowy, ew. używany? Nie napisałeś jednak jakiej wielkości masz pomieszczenie. Tonsil Maestro II w tej cenie są ok, choć pewnie można lepiej, tym bardziej gdyby budżet na kolumny był większy. No i do pokoju mniejszego niż 15m2 z takimi dużymi kolumnami bym uważał, trzeba by posłuchać u siebie, bo może być za dużo buuuumiącego basu. A ile to miało by być maksymalnie i ile planujesz przeznaczyć na kolumny? Masz na oku jakiś amplituner? I dlaczego amplituner a nie wzmacniacz stereo? Napisz jakie brzmienie lubisz.
Dużo pytań, ale na im więcej odpowiesz, tym precyzyjniej można Ci będzie odpowiedzieć.
Maestro nie są zbyt trudne go wysterowania, więc przeciętny wzmacniacz/amplituner powinien sobie z nimi bez problemu poradzić. Jak będzie miał powyżej 30W nie przejmowałbym się.
Co do połączenia DVD ze sprzętem to raczej koledzy z działu Kino domowe powiedzieliby więcej. Albo najlepiej wypytać sprzedającego w sklepie.
U mnie połączenie typu HDMI do telewizora, dźwięk po "czinczach" do wzmacniacza działa.
A tego fragmentu
Cytat

Chicialbym sprzet ktory spelni moje oczekiwania i nic wiecej poza tym

pozwól, że użyję jako swojego motta na przyszłość, bardzo mi się spodobało icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z 1.odp.
Pokoj polaczony z kuchnia-razem ok 30-35 m. Muzyka przerozna. Amplituner, bo ma wbudowane radio, a przy wzmacniaczu tuner radiowy trzeba dokupywac, a ma byc zestaw budzetowy. Akurat tonsile, bo wyczytalem ze w tym przedziale cenowym sa dobra opcja. Jesli jest cos nieco drozszego,lepszego, to tez moze byc. Jesli sam wzmacniacz gra duzo lepiej od amplitunera stereo, to sie zastanowie,poszukam osobnych elementow. Rozumiem,ze wzmacniacz/amplituner powinien miec moc min. 2x30 W (calkowitej,czy RMS). Myslalem o kilkuletnim amplitunerze-warto uzywke. Kolumny chcialem raczej nowe. Obawiam sie,ze uzywane moga byc zajechane, chyba ze uplyw czasu i eksploatacja im nie szkodza? A jak sie ma dvd, ktore ma byc glownym odtwarzaczem audio/video, do tych naszych rozwazan na temet w/w sprzetu?

Nawiasem mowiac, to chodzilo mi o kolumny Tonsil, ale nie maestro 2, a fenix 2. Sa 2 razy tansze i ponoc dla amatorow domowego brzmienia (nie audiofili) takze niezle. Co o nich sadzicie?
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej powierzchni rzeczywiście mogą być takie kolumny jak Maestro czy Fenix. A jeśli faktycznie wolisz amplituner, to napisałem, aby nie miał mniej niż 30W (RMS), ale oczywiście dobrze by było by miał więcej. Czy kolumny nowe? jak kupisz zadbane, używane, to uzyskasz za takie same pieniądze dużo lepsze brzmienie. Odtwarzacz DVD odtworzy płyty z muzyką, ale lepsze brzmienie w większości przypadków zapewni odtwarzacz CD.
Można też kupić odtwarzacz DVD a później dokupić przetwornik cyfrowo/analogowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza roznica w jakosci miedzy fanixami 2 a maestro2? Nie mniej niz 30 w w sumie (2x15), czy 2x30? Ile W powinien miec optymalnie,z lekkim zapasem? Sylszalem,ze CD jest lepsze, ale raczej nie mam zbyt wielu takich nosnikow i nie zamierzam kupowac. Wszystko teraz kreci sie wokol mp3 itd, a jak nagram plyte cd korzystajac z mp3, to i tak jakosc nie bedzie rewelacyjna. Dvd i tak chocby do koncertow bede potrzebowal. O przetwornikach niestety nic nie slyszalem do tej pory....PZDR.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od punktu odniesienia. Szczerze, to ani jedne ani drugie kolumny nie są specjalnie wyrafinowane, z tym że maestro moim zdaniem grają lepiej. Za takie pieniądze, to szczerze mówiąc da się zrobić przyzwoite kolumny podstawkowe a takie duże kolubryny z kilkoma głośnikami, to jakiej jakości mogą być Twoim zdaniem? Inna sprawa, że czegoś lepszego raczej nie kupisz za te pieniądze. Chyba że używane, ale to zależy jaki masz na to budżet.
Moc we wzmacniaczu, czy ampli stereo podaje się zazwyczaj dla dwóch kanałów, czyli 2x30W. Ale jak wspomniałem, to takie umowne minimum.
Lepiej by było więcej. Zwykle też wzmacniacz stereo gra lepiej od amplitunera stereo w tej samej cenie (o ampli do KD nie wspominając).
Przetwornik cyfrowo/analogowy, to inaczej DAC, można tym poprawić brzmienie z DVD, komputera itp... . Tu masz przykłady
http://allegro.pl/listing.php/search?strin...amp;category=11
A wokół mp3 wszystko się jednak nie kręci, zapewniam Cię. Zresztą jeśli skopiujesz płytę w formacie bezstratnym albo nagrasz z FLACa, to naprawdę będzie dużo lepiej. CD i gramofony analogowe mają się wciąż bardzo dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli jesli nagram normalna plytke audio korzystajac z mp3, to jakosc bedzie dobra? Flac sluzy do kompresji plikow wave,tak? Tz, ze na zwykla plytke bede mogl nagrac wiecej utworow, a jakosc bedzie dalej jak wave? Wiem, ze w tej dzialce nie ma nigdy gornej granicy, dlatego o zadnym z tych sprzetow nie mozna powiedziec,ze jest bdb. Zalezy tylko kto czego oczekuje od sprzetu. Jak oczekuje,zebym mogl odtwarzac wszystko (plyty cd, dvd, mp3, mp3 przez usb itd), sluchac radia, muzyki z laptopa za pomoca sprzetu, ktory planuje zakupic, w mozliwie jak najlepszej jakosci. Zadne bajery typu SACD mnie nie interesuja, bo nie mam i nie bede mial takich nosnikow, bo mnie zwyczjnie na nie nie bedzie stac. Nie chce,zeby z tym sprzetem bylo tak jak z plaskimi telewizorami lcd,czy plazmami przed 10 laty, kiedy kazdy zabijal sie,aby miec full hd za 10.000zl, nie mogac zupelnie tego wykorzystac,bo zadna stacja nie nadawala jeszcze w takim sygnale,a wiekszosc miala zwykle kablowki albo inne badzia. Pomyslalem wiec o amplitunerze stereo i 2 w miare pozadnych kolumnach, zamias o KD z 6 kijowatymi glosnikami, by za dana kwote miec relatywnie lepszy odbior muzyki i nie przeplacac za wszystkie inne bajery. Pytanie, czy za pomoca prztwonika bede mogl np.sluchac mp3 z komputera, odtwarzac koncerty na dvd itd, a on razem z amplitunerem sprawi, ze jakosc dzwieku bedzie porownywalna z oryginalnym CD? Jesli tak, to jaki przetwornik w przystepnej cenie bys poleil? Dzieki za pomoc i prosze o jszcze...icon_smile.gif

czy moze w moim przypadku,gdy chce miec wszystko w jednym, lepije bedzie,jak kupie jednak zestaw KD z dobrymi kolumnami? Widzialem ze lepsze amplitunery KD posiadaja wbudowany przetwornik DAC. Co on w wypadku KD daje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba pokręciłeś. Mp3 to nie to samo co FLAC, ponieważ ten drugi jest ... a zresztą poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/FLAC
Z mp3 nie odzyskasz straconej jakości (danych), dlatego lepiej korzystać z formatów bezstratnych. Takie nagrania są większe objętościowo, ale za to lepsze jakościowo. Mp3 nie będzie brzmiało jak CD, choćbyś nie wiem przez co przepuścił. Oczywiście DAC poprawi brzmienie zarówno plików mp3 (choć cudów nie będzie) jak i odtwarzacza DVD. Możesz podłączyć i do komputera. Oczywiście jeśli puścisz przez DAC dane o wyższej rozdzielczości zagra Ci to naprawdę dobrze.
Jak to jest z odtwarzaniem FLACów czy można bezpośrednio skompresowane, czyli czy jakiś program dekompresuje to "w locie", czy trzeba najpierw dokonać dekompresji a później dopiero odtwarzać ,nie wiem. Może wyjaśni Ci to ktoś, kto się tym bardziej interesował.
Mnie się zdarza jedynie nagrać rozpakowane pliki z FLAC na Audio CD, tak by to mogło zagrać w normalnym odtwarzaczu CD.
Próbowałem zgrywać takie płyty z mp3, ale jakość na ogół była fatalna, w dużej mierze zależna od stopnia kompresji.
Amplituner z DACem musiałby być naprawdę wysokiej klasy, by wszystko brzmiało dobrze. Jeśli kosztował on kiedyś powyżej 4-6 tys. zł. jest szansa.
I co to znaczy przystępna cena na DAC, to znaczy ile możesz przeznaczyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie znajac modelu, sugerujesz sie od razu cena, a nie jego faktycznymi mozliwosciami. Czy tylko mega drogie rzeczy moga byc na przyzwoitym poziomie. Wg.mnie 1000 zl za sam odtwarzacz+ amplituner+2 srednie kolumny, to nie jest mala suma (3000-4000zl)

O tym sprzecie mowilem....

http://allegro.pl/harman-kardon-hk-3490-bl...1929048302.html
Edytowano przez RoRo
PONOWNIE: Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 zł. za sam odtwarzacz to nie jest mało, ale w miarę dobry, raczej poprawnie grający DAC, to kilkaset złotych. A odtwarzacz, to jeszcze kilka funkcji/elementów/układów więcej. Dlatego nie znając modelu a tylko cenę wyjściową pozwalam sobie przypuszczać, że wielkiego "halo" tu nie ma jeśli chodzi o sam DAC. Ale jeśli wiesz lepiej, to po co pytasz?
Na podstawie "laurki" z linku który wkleiłeś można by też wnioskować, że kolumny JBL ES80 to świetna konstrukcja zjadająca na śniadanie konkurencję i pewnie ze znacznie wyższego pułapu cenowego. Ale tak nie jest a wręcz odwrotnie. Ale to tylko moje zdanie. Pewnie się nie znam na dobrych kolumnach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te nerwy f1angel, nie uszczęśliwisz całego świata na siłę!!! A i pewnie znajdzie się ktoś (wybacz), kto i Ciebie zagnie w tematyce audio. Ale nie o to chodzi, by pokazywać swoją wyższość i teksty typu cyt.: ,,Pewnie się nie znam na dobrych kolumnach" są troszkę nie na miejscu. Sztuką doradzania jest to, by umieć się dopasować do potrzeb klienta. To on ostatecznie musi wybrać coś, co jemu najbardziej odpowiada!!! Nawet wtedy, gdy deklaruje kompletny brak wiedzy na dany temat. Ty tylko naprowadzasz, utarczki słowne nic tu nie pomogą, raczej spokój i dystans. Nie wszyscy ulepieni są z tej samej gliny i nie wszystkich da się łatwo modelować...

P.S. Nie chciałem tu nikogo urazić, taka refleksja mnie tylko naszła icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. Jak coś to przepraszam!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie uraziłeś Radi. I nie denerwuję się. Ani też nie uzurpuję sobie prawa do bycia znawcą w temacie audio. Zdaję sobie też sprawę, że jest mnóstwo osób, które wiedzą o wiele więcej ode mnie. Ale jak ktoś tak pisze jak Ciernik, to mu odpisuję, co o tym myślę i dlaczego.
Ale też proszę Cię bardzo Radi, jeśli masz inne zdanie a uzasadnisz to racjonalnie, przyznam Ci rację, jak nieraz przyznawałem innym. Nikt nie jest nieomylny. Ja trochę prowokuję, trochę robię "perskie oko". Może nieraz nawet po to, by rozruszać to forum. Pewnie słabo mi to wychodzi.
Nie ma to jak już obecnie nie piszący Kermit z innego forum (pozdrawiam Cię Patrick, jeśli to przypadkiem czytasz).
Tak, że raczej prowokuję do dyskusji. A że mi się udało, Ty jesteś najlepszym przykładem. Obiecuję, będzie lepiej icon_wink.gif Byle by jeszcze bardziej merytorycznie. Z Tobą też się czasem droczę, pewnie to zauważyłeś. Ale cenię Twoje opinie i nawet Cię gdzieś ostatnio zacytowałem. Doceńcie docencie icon_lol.gif Pozdrawiam wszystkich czytających.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Harmany i JBLe z linku to niezla kiszka mowiac delikatnie. Poziom brzmienia jaki generuje ten sprzet mozna uzyskac za 2 razy mniejsza sume.

Co do odtwarzacza za 1000zl to jednym z lepszych wyborow jest dosc leciwy, ale swietny Denon DCD-3000. Moze tez pracowac jako zewnetrzy DAC, a brzmieniem dorownuje nowym DCD-2010AE za 8tys zlotych. Pamietajmy tez ze za nieduza kase mozna go jeszcze poprawic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiszka? To prosze zaproponuj mi podobnej klasy amplituner stereo z blu-rayem + ciekawe kolumny za polowe tej ceny, albo nawet za podobna,ale zeby sprzet byl lepszy od w/w. Ten denon to tylko cd, a ja chce miec dvd player albo najlepiej blu-ray, ktory takze bdb bedzie odtwarzal musyke (Z DAC oczywiscie). Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec rusz swoje 4 litery i posluchaj sam. Moze przyniesc jeszce bambosze?
Jezeli jestes madrzejszy to po co zawracasz ludziom dupe na forum? Kup te "sprzęcicho" z linku i ciesz sie muzyka i blu-rayem.
Za 2tys kupisz porzadne uzywane kolumny, wydajac 1000zl na wzmanciacz tez kupisz cos co przynajmnjiej gra, tak samo odtwarzacz. Ale jezeli masz inne piorytety niz jakies sensowne brzmienie to twoja wola, ale nie wmawiaj ludziom ze te JBLe i HK sa super ekstra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nikomu nie wmawialem,tylko prosilem o opinie ludzi bardziej obeznanych w temacie na temat w/w zestawu. Ty go kolego wysmiales, nie potrafiac nic sensownego w to miejsce zaproponowac. Jakies uzywane kolmny za 2 tys, jakis amplituner za 1000 i jakis odtwarzacz za 1000 to nie jest zaden argument. Poza tym problemy z matematyka sie klaniaja, bo mial byc zestaw 2 x tanszy, a nie nie w tej samej cenie jakis tam... uzywany.... Widze, ze masz jakies zboczenie w kwestii jakosci i cen sprzetu. Jak ktos wyzej slusznie wspomnial- sztuka doradzania jest umiejetnosc dopasowania sprzetu do jego potrzeb, a nie negowanie wszystkiego, patrzac na wszystko z perspektywy czubka swojego nosa. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zebys chciaz sam wykazal troche zainteresowania to wiedzial bys ze cala seria tych JBL to bardzo slabe konstrukcje w swojej cenie. Sluchalem ich i wiem jak graja, z tym H/K jest podobnie. Nie wierz tak w ten marketingowy belkot, bo widze ze jestes nim zafascynowany.

Jezeli juz tak bardzo sie uparles to prosze bardzo:
Kolumny np:
http://allegro.pl/kef-q55-q-dali-tannoy-bw...1948956489.html
http://allegro.pl/kolumny-elac-fs-57-super...1940988704.html
Wmacniacz:
http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-106...1945374202.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-marantz-pm-66...1959921941.html
Za ta kase jeszcze mzona wyrwac spokojnie PM68 lub PM7000
Odtwarzacz:
http://allegro.pl/denon-dcd-1015-odtwarzac...1917579379.html
http://allegro.pl/denon-dcd-1290-wysoki-au...1948282966.html
http://allegro.pl/odtwarzacz-marantz-cd-67...1957173559.html

A jak chcesz ogladac filmy to dokup jeszcze do tego najtansze DVD i tyle. A jak masz zamiar sluchac mp3 to wogole se odpusc jakikolwiek odtwarzacz CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akurat miałem okazje posłuchać JBL z HK, co prawda model E80 na HK 3490 i HK 980 - głośnik wysokotonowy to dramat, przynajmniej w przypadku słuchania metalu (talerze strasznie trzeszczą). Sam wziąłem HK 980 z Monitor Audio M4. JBL E80 brzmią "bardziej przestrzennie" i bas jest nieco głębszy, ale wysokie tony dla mnie są nie do przyjęcia. MA M4 ma dźwięk bardziej płaski, słyszalny "od przodu" i wysokie tony przyjemniejsze dla ucha.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepiliscie sie tych kolumn, ktorch akurat ja nie chce, a wystepuja w tym zestawie. Myslalem o Tonsil Maestro 2 lub Jamo s606. Do rafala nie dociera,ze najczesciej bede kozystal z dvd/blu-ray i wole dolozyc kilka groszy do dobrego odtwarzacza tego typu i wciska mi na sile CD. Pytam, czy moze znajde gdzies tanszy innej firmy, a porownywalny cenowo zestaw podobn wo w/w k/k (chodzi o amplituner+blu-ray+inne kolumny). Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...