Skocz do zawartości

Wieża TECHNICS


alanalan

Recommended Posts

Witam Mam okazję kupić wieżę marki Technics składającą się z następujących elementów:
Tuner ST-GT 650 w cenie 450 zł
CD SL-PS 670D cena 199 zł
Wzmacniacz A700 MK2 cena 420 zł

Chciałbym się dowiedzieć, czy opłaca się kupić taki zestaw, czy cena jest adekwatna do jakości, co ewentualnie polecacie w zamian, oraz czy w ogóle warto icon_smile.gif
Potrzebowałbym również rady co do kupna głośników - pokój ok 18 m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto, za drogo jak za Technicsa. Czy musi być zestaw jednej firmy? Ile możesz przeznaczyć na głośniki? Ale lepiej napisz jaką maksymalnie sumę możesz przeznaczyć na całość, bo wówczas można by się zastanowić ile dać za jaki element.
Jakie brzmienie chcesz uzyskać, jakiej muzyki słuchasz? Rozumiem, że chcesz kupić odtwarzacz CD, tuner, wzmacniacz i kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi zestaw jednej firmy. Mnie rowniez wydawalo sie ze nie warto dac tyle za ta marke ale zawsze lepiej sie upewnic dlatego zameiscilem ten temat icon_wink.gif
Do wydania na caly zestaw mam ok 1500-2000 zl
Tuner nie jest mi w zasadzie potrzebny - zamiast wydawania pieniedzy na niego wole kupic lepszy wzmacniacz, cd lub glosniki.
Slucham glownie rocka (zespoly jak pink floyd, led zeppelin, czy black sabbath)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika może być, nie jest to rewelacja, ale na początek wystarczy... choć do rocka wolałbym jakiś zestaw Rotela lub NADa. Co do kolumn, to nie bardzo rozumiem. Nie masz miejsca na podłogowe a jak myślisz, standowe (podstawkowe) zajmą Ci mniej miejsca? Przecież tyle samo, bo trzeba je ustawić na standach. Stawianie na biurku, szafce, w regale, to zły pomysł. Nie uzyskasz w ten sposób dobrego brzmienia. W 18m2 standowe, tej klasy na jakie Cię stać i przy takim wzmacniaczu zagrają pewnie ładnie, ale bardzo mocnego, głębokiego basu z nich nie uzyskasz. Oczywiście takie monitorki mają inne zalety, jak ładna scena stereo czy precyzyjna lokalizacja. Możesz poszukać Monitor Audio BR2, RX2 http://www.hifi.pl/gielda/kolumny/89013.php (czy na Allegro). Ewentualnie Tannoy Revolution R1,
Mogą być też B&W DM602s2 http://allegro.pl/bw-dm-602-s2-i1936074383.html ale musisz wiedzieć, że tu jak i do pozostałych kolumn konieczne są standy. Minimum takie http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...1894309500.html lub takie http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...1932124396.html żadne tam ze szklanymi blatami czy z płyty wiórowej albo drewniane (są wyjątki, ale nie za takie pieniądze).
A tu masz fajne kolumny Rega ze standami http://allegro.pl/kolumny-rega-ara-target-...1941004960.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wzialem pod uwage wszystkie uwagi i mysle ze kupowanie standow nie ma sensu. Czy zestaw taki jak np te kolumny, ktore mi polecales na poczatku Tannoy Mercury M4 + wzmacniacz rotel RA-971 + CD rotel RCD-950 tworzy dobra calosc ?
Dodatkowo chcialbym wiedziec czy nie bedzie problemu z podlaczeniem ipoda przez kabel cinch poniewaz mam na nim muzyke w formatach bezstratnych, ktorej nie posiadam na plytach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że elektronika ROTELa plus kolumny TANNOYa to bardzo dobre zestawienie. Słuchałem kilku różnych konfiguracjii było naprawdę ok.
Jeśli nie masz spaczonego gustu (że musi być bardzo jasno i ostro), będzie to naprawdę dynamiczne a zarazem niemęczące i dość muzykalne połączenie.
Co do podłączenia ipoda, myślę że nie powinno być problemu, trzeba jedynie zakupić przejściówkę --> nie wiem jakie złącze jest od strony ipoda (nie interesowałem się tym) i 2xcinch (RCA) do wzmacniacza. Tu może ktoś inny poradzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że zestaw Rotela, który wybrałeś to porządny sprzęt i powinien spełnić Twoje oczekiwania. Co do kolumn to nie słuchałem, ale jak nie będą dobrze współgrać to zawsze możesz wymienić kolumny, a dobra elektronika to podstawa i pozostanie pewnie na dłużej. Mam jeszcze jedno spostrzeżenie do Rotela z własnego doświadczenia - jest mało awaryjny, a to ważne przy starszym sprzęcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będziesz zadowolony z brzmienia.
A tak na marginesie, to nieczęsto ktoś później pisze, dziękuje, czy opisuje jak mu nowy system gra. A byłoby miło.
Niedawno jednemu koledze na PW napisałem, że traktuje się nas tu piszących na zasadzie usługowej. "Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...