Skocz do zawartości

nagłośnienie pokoju 20m^2 do 1000zł


popawu

Recommended Posts

Moimi doświadczeniami muzycznymi są głośniki logitech x-530 (grało 'ok' - pozbyłem się rok temu jak kupiłem laptopa) i słuchawki sennheiser px100-II, a w zeszłym tygodniu zamówiłem na allegro teściowi jamo sub 650 (właśnie siedzi i testuje, ale szału nie ma)

Potrzebuję nagłośnienia które będzie współpracowało z filmami i serialami znacznie dłużej, niż z muzyką, w pokoju 20m²
Muzyka jeśli już to klasyczna, power metal, melodic death metal, gothic metal i piosenki dla niemowlaków

chciałbym zestaw 2 kolumn + wzmacniacz .... i tu pytanie; czy słusznie ?
od razu zaznaczę że zestaw 5.1 nie ma fizycznej możliwości ustawienia w tym pokoju

Tak jak w temacie; dysponuję kwotą ok. 1000zł na kolumny i jakiś wzmacniacz
myślałem nad nowymi kolumnami, a stx f-180 z tego co wyczytałem zbierają dobre opinie i wtedy zostało by ok. 300 zł na wzmacniacz, więc pojawia się pytanie jaki ten wzmacniacz do tych kolumn...

pilot do wzmacniacza to obowiązkowa sprawa

Chętnie przeczytam też inne propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz za 1000zł kupić nowy sprzęt? To mało realne, a jeśli wogóle to będzie tragicznie jakościowo.

Poza tym z jednej strony LOGITECHy podobały Ci się, a z drugiej strony o JAMO SUB650 mówisz, że szału nie ma? Nie do końca rozumiem...

Najtańszy zestaw jaki można wyrwać w tej chwili, który będzie prezentował jakiś poziom to:
Reloop HA-210b
KODA K-5400F
Do tego dolicz kable, koszty dostawy/dojazdu i jak nic masz 1500zł, mniej się nie da. Pomijam fakt, że tym kolumnom należał by się trochę lepszy wzmacniacz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie chce nowego sprzętu, po prostu pytam czy te głośniki faktycznie są ok, jakby to wynikalo z kilkunastu przeczytanych opinii, w sensie ze do tych 800zł byłyby to najlepsze nowe głośniki, aczkolwiek chętnie dowiem się jakie używane można kupić w tej cenie, na innym forum dostałem propozycję http://allegro.pl/pylon-pearl-gwarancja-na...1946340217.html
a wzmacniacz oczywiście byłby używany, z tym że szukam czegoś z pilotem, ale jak już się wstępnie orientowałem to stare pioneery maja obsługę pilotem

a co do logitechów, coż, wtedy wydawało mi się że jest ok, a tego jamo chyba teściu nie umie zgrać z amplitunerem i kolumnami (samoróbki jakieś stare)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...