Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu kina domowego


darek04

Recommended Posts

Witam jest to mój pierwszy post wiec witam wszystkich.
Pisze ponieważ chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze przyzwoitego zestawu kina domowego - kompletnie się na tym nie znam.

Postaram się sprecyzować moje wymagania :
Telewizor max 46 cali, 3D, Led. Do tego amplituner + głośniki.
Pomieszczenie ma około 25 metrów kwadratowych.

Zależy mi na dobrej jakości dźwięku.

Chciałbym przeznaczyć na ten zestaw około 6.000-10.000 zł

Dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj to jako tylko propozycje, bo nie wiem czy zakładasz tylko nowe rzeczy, czy ta suma wynika z Twojej zdolności kredytowej, czy tyle uzbierałeś do ,,skarpety" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Zależy Ci na jakości dźwięku, więc myślę że dźwiękowo to powinno być bardzo ok.:

http://www.tophifi.pl/towar/id/1778/xd/1/r...1_mx5_mxc1_mxs/
http://www.tophifi.pl/towar/id/1779/rxv671..._bs_522_cc_512/

Co prawda w tych zestawach nie ma subwoofera, ale nie wiem czy na 25 [m2] to Ci nie wystarczy. Znów jest odtwarzacz Blu-Ray 3D, a Ty nic nie piszesz o źródle? Myślę, że jest duża szansa i nie będziesz narzekał na brak niskich tonów. Zwłaszcza przy pierwszym/droższym zestawie. Tak jak napisałem wyżej to tylko propozycja, niestety raczej budżet 5500 - 6000 zł jest takim minimum do osiągnięcia dobrego dźwięku!!! Jak masz gdzieś w pobliżu dostęp do TOP-HIFI, to chociaż posłuchaj tych gotowców. Jeśli chodzi o subwoofer, to kiedyś w niedalekiej przyszłości, możesz sobie go zawsze dokupić. Oczywiście można spróbować dobrać zupełnie osobno:

- kolumny (główne i efektowne oraz subwoofer, byle by zachować przody z jednej serii: L, C, R),
- odtwarzacz i amplituner (mogą być zupełnie innych marek),
- tv,

Ale tu trzeba wykazać się już sporym doświadczeniem - by w efecie otrzymać lepszy dźwięk, za mniejsze pieniądze!!!

Co do telewizora 3D, teraz chyba prym wiedzie SAMSUNG...? I na dobry odbiornik ok. 46 cali trzeba wydać ponad 4000 zł

To taka odpowedź troszkę na szybko, odnieś się do niej uwagi mile widziane i napisz coś więcej w temacie:

• z czego chcesz odtwarzać filmy/dźwięk,
• czy dopuszczasz w zestawie amplituner, odtwarzacz z różnych marek,
• sprzęt tylko nowy, czy może mogą być używki,
• do jakich celów ma służyć sprzęt (np. stereo 50%, video 50%),
• jakie jest Twoje doświadczenie z audio, bo jakieś mieć musisz,
• jakiej muzyki słuchasz, etc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potraktuj to jako tylko propozycje, bo nie wiem czy zakładasz tylko nowe rzeczy, czy ta suma wynika z Twojej zdolności kredytowej, czy tyle uzbierałeś do ,,skarpety" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Zależy Ci na jakości dźwięku, więc myślę że dźwiękowo to powinno być bardzo ok.:

http://www.tophifi.pl/towar/id/1778/xd/1/r...1_mx5_mxc1_mxs/
http://www.tophifi.pl/towar/id/1779/rxv671..._bs_522_cc_512/

Co prawda w tych zestawach nie ma subwoofera, ale nie wiem czy na 25 [m2] to Ci nie wystarczy. Znów jest odtwarzacz Blu-Ray 3D, a Ty nic nie piszesz o źródle? Myślę, że jest duża szansa i nie będziesz narzekał na brak niskich tonów. Zwłaszcza przy pierwszym/droższym zestawie. Tak jak napisałem wyżej to tylko propozycja, niestety raczej budżet 5500 - 6000 zł jest takim minimum do osiągnięcia dobrego dźwięku!!! Jak masz gdzieś w pobliżu dostęp do TOP-HIFI, to chociaż posłuchaj tych gotowców. Jeśli chodzi o subwoofer, to kiedyś w niedalekiej przyszłości, możesz sobie go zawsze dokupić. Oczywiście można spróbować dobrać zupełnie osobno:

- kolumny (główne i efektowne oraz subwoofer, byle by zachować przody z jednej serii: L, C, R),
- odtwarzacz i amplituner (mogą być zupełnie innych marek),
- tv,

Ale tu trzeba wykazać się już sporym doświadczeniem - by w efecie otrzymać lepszy dźwięk, za mniejsze pieniądze!!!

Co do telewizora 3D, teraz chyba prym wiedzie SAMSUNG...? I na dobry odbiornik ok. 46 cali trzeba wydać ponad 4000 zł

To taka odpowedź troszkę na szybko, odnieś się do niej uwagi mile widziane i napisz coś więcej w temacie:

• z czego chcesz odtwarzać filmy/dźwięk,
• czy dopuszczasz w zestawie amplituner, odtwarzacz z różnych marek,
• sprzęt tylko nowy, czy może mogą być używki,
• do jakich celów ma służyć sprzęt (np. stereo 50%, video 50%),
• jakie jest Twoje doświadczenie z audio, bo jakieś mieć musisz,
• jakiej muzyki słuchasz, etc.




Tzn. ja jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o taki sprzęt dlatego chciałem zasięgnąć porady. Budżet jaki określiłem nie jest problemem.
Interesuje mnie tylko sprzęt nowy może być różnych marek.
Cieżko mi procentowo określić przeznaczenie tego sprzętu ale raczej z przewagą na wideo Słucham głównie trancu, chilloutu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...