Skocz do zawartości

Jaki subwoofer do mojego zestawu?


Suicidal

Recommended Posts

Witam
Chciałbym się dowiedzieć, a raczej spytać jaki Subwoofer pasowałby mi do mojego zestawu, jak w temacie. Posiadam wzmacniacz pioneer a-616 i kolumny bose 401. Chce wiedzieć, raczej jakie parametry - moc, pasmo przenoszenia, efektywność . Osobiście słabo się znam na głośnikach, wzmacniaczach, a co się za tym niesie, jakakolwiek próba dopełnienia mojego sprzętu przez samego siebie, nie wchodzi w grę. Dlatego zgłaszam się do was chętnie przeczytam wszystkie propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kolumny dają rade, bass jest całkiem niezły, ale brakuje mi tego dolnego, piekielnego basu przy słuchaniu dub step czy dnb, przy oglądaniu filmów, graniu w gry. Sprzęt ten jak wspomniałem wyżej służy mi do słuchania muzyki, oglądania filmów, czy też grania na konsoli. Może faktycznie nie ma to sensu, lecz wydaję mi się, że razem z jakimś subem dałoby całkiem porządny efekt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Owszem kolumny dają rade, bass jest całkiem niezły, ale brakuje mi tego dolnego, piekielnego basu przy słuchaniu dub step czy dnb, przy oglądaniu filmów, graniu w gry. Sprzęt ten jak wspomniałem wyżej służy mi do słuchania muzyki, oglądania filmów, czy też grania na konsoli. Może faktycznie nie ma to sensu, lecz wydaję mi się, że razem z jakimś subem dałoby całkiem porządny efekt.




Jeśli chcesz mieć naprawdę niski bas to potrzebujesz suba grającego od kilkunastu Hz.
Najtańszy jest B&W ASW610.
W teście Audio okazało się, że schodzi do 13Hz.
http://audio.com.pl/testy/bw-asw610:24
Problemem może być za mała moc (tylko 200W) do twoich głośników.
Musiałbyś podłączyć 2 szt. (po jednym na kanał).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie odpalam sprzętu na full nie chodzi mi o to żeby zburzyć mój dom, chciałbym by subwoofer zwiększył zakres dźwięków. Ten pokazany w linku prezentuje się całkiem nieźle. Tak więc chciałbym się dopytać o właściwości takiego sprzętu czyli zakres ma schodzić jak najniżej a moc w okolicach 200 - 500 w wystarczy tak ? Co do B&W ASW 610 jest on aktywny czyli z wbudowanym wzmacniaczem, czy nie lepsza by był jakiś pasywny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając pasywnego sub'a musiałbyś go czymś zasilić czyli potrzebował byś drugiego wzmacniacza. Twój wzmacniacz jest stereofoniczny czyli posiada dwa kanały lewy i prawy, nie ma gniazd do zasilenia pasywnego subwoofera. Jeżeli wepniesz go razem z jedną z kolumn równolegle (czyli razem z kolumną albo do gniazda B) to zmniejszy się opór tego podwójnego układu i jeden kanał wzmacniacza będzie bardziej obciążony a drugi mniej i dźwięk będzie nierówny, jeżeli podepniesz szeregowo to bezpieczniej dla wzmacniacza ale nadal będzie pracował nierówno.

Nie wiem czy ten wzmacniacz posiada możliwość mostkowania, a nawet jeśli to podejrzewam że nie można podłączyć kolumn normalnie a samego suba dać na zmostkowaniu.

Ewentualnie możesz podłączyć 2 pasywne suby (po jednym na kanał) ale też trzeba zwrócić uwagę na zgodność impedancji suba z impedancją kolumn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście nie odpalam sprzętu na full nie chodzi mi o to żeby zburzyć mój dom, chciałbym by subwoofer zwiększył zakres dźwięków. Ten pokazany w linku prezentuje się całkiem nieźle. Tak więc chciałbym się dopytać o właściwości takiego sprzętu czyli zakres ma schodzić jak najniżej a moc w okolicach 200 - 500 w wystarczy tak ? Co do B&W ASW 610 jest on aktywny czyli z wbudowanym wzmacniaczem, czy nie lepsza by był jakiś pasywny ?



Sub pasywny nie odtworzy dźwięków o częstotliwości poniżej 20 Hz. Zresztą większość aktywnych również. Subwoofery (jak i kolumny) są projektowane pod kątem uzyskania jak najpotężniejszego basu a nie jego rozciągnięcia w dół do najniższych częstotliwości. Ten model suba B&W jest jednym z niewielu skonstruowanym z zamiarem osiągnięcia jak najniższych częstotliwości. Oczywiście nic za darmo. Taka konstrukcja powoduje, że nie daje on tak wysokiego ciśnienia akustycznego jak inne (gra ciszej). W Twoim pokoju da radę jeden jeśli nie zamierzasz osiągnąć efektu trzęsienia ziemi. Mam podobny pokój i sub się wyrabia. Testowałem go płytą testową i od 15 Hz gra bez problemów. Przy 10 Hz już jest słaby (na płycie nie mam sygnału 13 Hz). Jeśli ma grać z dużą mocą wymaga dociążenia z góry (jest za lekki na tak dużą moc). Ja zastosowałem płytę granitową o grubości 3 cm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...