Skocz do zawartości

Płyty DVD-Audio/Video, SACD


Radi73

Recommended Posts

Mam prośbę do Wszystkich posiadaczy takowych rodzynków, by stworzyć jak największą bazę danych dotyczącą super edycji płyt DVD-Audio/Video (z naciskiem na audio icon_mrgreen.gif ) oraz SACD audiofilskich i nie tylko. Mam na myśli płyty muzyczne (czyli koncerty również), ale nagrane w wyższych/lepszych formatach. Specjalne edycje etc. Na przykład: Dolby Digital EX, DTS ES Matrix/Discrete, DTS 24/96kHz, DVD-Audio 24/192kHz, DTS Neo 6.1. Oczywiście mała recenzja, fotka, danego wydania mile widziana. Sam mam parę płyt SACD oraz DVD-Audio, oczywiście same w sobie formaty nie są idealne, ale większość mojego małego zbioru nadaje się do tego postu. Dlatego proszę opisywać tylko te osobiście sprawdzone icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. Na razie ograniczę się do stworzenia tematu, później dołączę opisy płyt...

P.S.1 Nie wiem, czy taki temat gdzieś kiedyś się nie pojawił, szukałem i nie znalazłem nic podobnego. No może Adamc i jego temat: ,,Muza na DVD - czego słuchasz + co oglądasz". Celem moim jest poszerzenie płytoteki o ciekawe dźwiekowo pozycje. Każdy będzie mógł tu coś dla siebie znaleść i potem rozpocząć poszukiwania w sklepach... icon_mrgreen.gif

P.S.2 Nie mogłem zdecydować się, w którym dziale to zamieścić???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek zaczniemy od DVD-AUDIO:

1. MILES DAVIS ,,TUTU" pierwotnie album pochodzi z roku 1986 roku, wersja DVD-Audio z 2002 taką datę przynajmniej widzę icon_smile.gif. Za tą płytę Miles Davis otrzymał 4 nagrody Grammy for Best Jazz Instrumental Performance. To chyba dalszego komentarza nie wymaga icon_smile.gif, współtwórcą jest tu też mój ulubienieć Marcus Milller!!!
FORMATY:
DVD-Audio 5.1 (96 kHz/24-bit)
DVD-Audio 2.0 (96 kHz/24-bit)
DVD-Video 5.1 (Dolby Digital)

2. FAITH HILL ,,CRY" takie pop-country, miłe i przyjemne do słuchania w jesienno zimowe wieczory icon_smile.gif. Plyta z 2002 roku z mnóstwem multimedialnych dodatków.
FORMATY:
DVD-Audio 5.1 (96 kHz/24-bit)
DVD-Audio 2.0 (96 kHz/24-bit)
DVD-Video 5.1 (Dolby Digital)
DVD-Video 5.1 (dts)
DVD-Video 2.0 (Dolby Digital)

3. BLUE MAN GROUP ,,THE COMPLEX" powtórzę, bo już ich na forum opisywałem: to zjawiskowa muzyka, instumenty, ludzie tworzący ten zespół... Robią niesamowite interaktywne show, grając głównie na rurach PCV!!! Nie da rady ich zaszufladkować grają pop, rock, etc... Płyta z 2004.
FORMATY:
DVD-Audio 5.1 (96 kHz/24-bit)
DVD-Video 5.1 (dts 96/24)
DVD-Video 2.0 (Dolby Digital)

PODSUMOWANIE:
Dźwiękowo wszystkie albumy są nagrane perfekcyjnie, przynjamniej mnie się tak wydaje, polecam icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SACD:

1. STING ,,SACRED LOVE" ciekawa i świetnie nagrana płyta z 2003, która ma odpowiednika też w DVD-Audio (może kiedyś kupię, by porównać oba formaty, dodatkowe zdjęcie). Nie jest to szczyt możliwości tego doskonałego wokalisty, ale jest przyjemna w odbiorze, polecam bo na końcu mamy bonus: koncertową wersję "Shape of My Heart".
FORMATY: HYBRYDA
CD Audio
SACD Stereo
SACD Multi-Channel

2. PETER GABRIEL ,,PASSION" artystycznie majsterstick, jakością płyta jednak nie zachwyca, sporo szumów jak na remaster. Płyta z 2008 przez wielu uznana za najlepszą w dorobku Petera.
FORMATY: HYBRYDA
CD Audio
SACD Stereo

3. CELINE DION "ALL THE WAY - A DECADE OF SONG" tej pani nikomu przedstawiać nie trzeba: perfekcyjny głos, muzyka łatwa i przyjemna oraz co najważniejsze rewelacyjnie nagrana. Album największych anglojęzycznych przebojów artystki pierwotnie z 1999, wersji na SACD doczekał się w 2001.
FORMATY:
SACD Stereo
SACD Multi-Channel

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Szkoda, że nikt tu nie chce napisać, bo nie wierzę że nikt poza mną nie interesuje się w/w formatami...
Trudno odświerzę troszkę temat:

1. SACD:

CHOPIN ,,SONGS"
przepiękne utwory w wykonaniu Iwony Sobotki, Ewy Pobłockiej, Artura Rucińskiego nagrane w 2009r. Chciało by się powiedzieć obowiązkowa pozycja każdego polaka icon_smile.gif. Ta płyta to prezent za aktywność na naszym forum, jeszcze raz WIELKIE dzięki... Płyta świetnie nagrana jakościowo.
FORMATY: HYBRYDA
CD Audio
SACD Stereo
SACD Multi-Channel

2. DVD-AUDIO:

N*E*R*D ,,IN SEARCH OF..."
nie mogę powiedzieć, że jestem fanem tego rodzaju muzyki (hip-hop), ale czasami słucham... Płyta ceniona i uznana w swoim gatunku, za jedną z najlepszych w 2001r. Ja przyznam się bez bicia kupiłem ją dla unikatowego formatu dts-ES 6.1 discrete, ale ogólnie płyta podoba mi się i jakość dźwięku (choć mało audiofilskiego) prezentuje naprawdę wysoki poziom!!!
FORMATY:
DVD-Audio 5.1 (48 kHz/24-bit)
DVD-Video 6.1 (dts-ES Discrete)
DVD-Video 2.0 (Dolby Digital)

P.S. Zdjęć nie zamieszczam bo ACTA icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...