Skocz do zawartości

Zestaw Sony TA-3650 + Monitor Audio BR1


sb60

Recommended Posts

POPROSZĘ O PRZENIESIENIE TEMATU DO DZIAŁU STEREO...



Witam was serdecznie, potrzebuję cennej porady dotyczącej kombinacji związanych z zestawem, który pomału jest kompletowany.

Specyfika pokoju: ok. 20m2, raczej przestrzeń kiepska do nagłośnienia (długi, duży pokój)

Ogólny zarys problemu:

Posiadam leciwy, ale całkiem sprawny (przepięknie grał u znajomego z sonus faber concertino home) wzmacniacz Sony TA-3650 oraz głośniki Monitor Audio Bronze BR 1. Niestety nie mam dobrego źródła (tzn. jedynie jakiś tani odtwarzacz dvd, ewentualnie laptop). Głośniki połączone są ze wzmakiem jakimś najbardziej podstawowym kablem. Powiem szczerze - gra to bardzo marudnie, przekłamuje dźwięki, zero przejrzystości. Co oczywiście wiąże się z tym, że niechętnie w ogóle korzystam z owego sprzętu. A jednak mam wrażenie, że jest to marnowanie co jak co, chyba nie do końca tak "głupiego" wzmaka i kolumn.

W związku z tym pytanie: Co zmienić, dokupić, aby grało to w sposób przynajmniej zadowalający.
I pytanie drugie. Chciałbym dokupić do tego zestawu gramofon i tu znów szeroka kwestia: "co wybrać"

Z góry dzięki za jakiekolwiek rady. Mam nadzieję, że nie złamałem żadnej zasady regulaminowej i będzie mi dane przelać wasze doświadczenie na mój zestaw icon_wink.gif

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pierw próbował rozejrzeć się wśród znajomych i zaprosić ich ze sprzętem lub pożyczyć niezły odtwarzacz CD i kable...
Poza tym - jak masz rozstawione kolumny w pokoju, bo tu mogą być rezerwy...
Popróbuj z innym ich rozstawieniem...

Poza tym - wzmacniacz ma już chyba "podwójną pełnoletniość" i może nie trzyma już parametrów (jak dawno sprawdzałeś u kolegi na jego Sonusach?) i stał się tak flegmatyczny?

Co do gramofonu - ile możesz przeznaczyć na jego zakup?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstawienie głośników klasycznie, po obu stronach tv, nie mam wprawdzie podstawek - ale nie sądzę żeby na tym etapie była to przyczyna problemu. Wzmacniacz był sprawdzany ostatnio i jak już wspominałem razem z sonusami radził sobie świetnie. Jedyne co mi przychodzi na myśl to, że to w monitorach leży problem, mają trochę lat, odnoszę wrażenie jakby były "za słabe" dla ta-3650.

Co do gramofonu to maksymalna kwota to ok.400zł.

Nie ma siły, po prostu nie wolno takiego zestawu łączyć z jakimś tam marnym dvd, bo już nawet z laptopa brzmi to lepiej. Więc teraz pojawia się pytanie w kwestii odtwarzacza. Co wybrać do takiego składu Ta-3650 + BR1 ?icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź - zamiast pisać kolejne posty bezpośrednio jeden po drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałem w ostatnim Twoim poście, czy chodzi Ci o gramofon, czy o odtwarzacz CD. Piszesz na temat DVD jak to kiepsko odtwarzacza, jednocześnie w kolejnym poście pytasz o gramofon.
Szerze mówiąc pogubiłem się.

Odpowiadając w kwestii gramofonu. Osobiście nie kupiłbym tego konkretnego.

Myślę, że powinieneś poczytać forum. Jest co najmniej kilka wątków dotyczących doboru gramofonu.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz za pokomplikowanie kwestii. Zostańmy TYLKO przy gramofonie, to plan nr 1.
Trochę poczytałem, poobserwowałem - co powiecie o tym modelu Technicsa - http://allegro.pl/gramofon-technics-sl-d3-...1938492688.html ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co wybaczać. Po prostu trochę się pogubiłem. icon_biggrin.gif

Ten model to całkiem przyzwoity gramofon. jak na początek w sam raz. Pod warunkiem, ze jest w pełni sprawny. Niestety przy zakupach gramofonów, szczególnie na allegro czy jak kto woli alledrogo wskazany jest zakup z odbiorem osobistym. Chyba, że jest to sprawdzony sprzedawca.
Oczywiście nie demonizuję sprawy, ale gramofony są szczególnie wrażliwe na niewłaściwe zapakowanie, nie wspominam o sposobie traktowania paczek przez kurierów.

Jeszcze co do gramofonu jak na moje oko cena mogłaby być ciut niższa, ale to tylko moje zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawsze pozostaje jeszcze kwestia odbioru. No nic - spróbujemy cenę zbić, a jeszcze w między czasie http://allegro.pl/topowy-gramofon-technics...1957144215.html - choć tutaj pewnie zakończy się mocno drożej.

A czy w Warszawie są jakieś komisy, w których tego typu sprzęt może leżeć?

Dzięki za komentarze. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie o komisach i używanym sprzęcie w Wwie:

Parę salonów w Warszawie ma również używany sprzęt (no. biorą w rozliczeniu, gdy sprzedają nowy...).
Poza tym sprzedają też sprzęt poekspozycyjny (i masz wtedy zazwyczyczaj pełną gwarancję).

Warto popatrzeć na ich strony internetowe - np. Audio Forte na ul. Rejtana (niedaleko skrzyżowania Puławskiej i Rakowieckiej)
http://www.audioforte.com.pl/okazje.php

Poza tym komis AUDAX (obecnie TELMIS) na ul.Ciołka 35 (Wola), wystawiają też na Allegro
kolejny - na Tamce, na Batorego...
zaś AudioLazur na Wilczej 60 ma różne opinie: jedni są zadowloleni, inni nie mogą się dogadać z personelem, no i często byl zamknięty icon_confused.gif W każdym razie trochę się poprawiło, ale czy można powiedzieć "jest już dobrze..." to nie wiem.

No i czy mają w tym momencie używane gramofony w dobrej cenie - to też nie wiem....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...