Skocz do zawartości

ja tez potrzebuje porady odnoscie doboru kolumn


kinga leiser

Recommended Posts

Witam wszystkich

Wlasnie kupilam wzmaczniacz Vincent SV-236MK

Oto jego dane:
• Frequency response: 20 Hz - 50 kHz +/- 0.5 dB
20 Hz - 50 kHz +/- 2.0 dB
• Power RMS/8 Ohm: 2x 150W, Power RMS/4 Ohm: 2x 250W
• Class A/8 Ohm: 2 x 10W, T. H. D.: < 0.1 % (1 kHz, 1 Watt)
• Input sensivity: 200mV, Signal-Noise ratio: > 90 dB
• Input Impedance: 47 kOhm, Inputs: 6 x RCA
• Outputs: 2 x 4 Speaker Terminal, 1 x RCA Rec Out, 1 x RCA Pre Out
• Power Control: 12V Triggerout, Mains supply: 230 V/50 Hz
• Colour: black/silver, Weight: 18 kg
• Dim. (WxHxD): 430x150 x435 mm, Tubes: 1x12AX7, 2x12AX7


Prosze o pomoc w doborze kolumn... ja nie mam o tym pojecia..
Cena nie gra roli (no moze niech nie kosztuja wiecej niz 20 000).. maja byc tez "ladne" bo dla mnie to tez wazny wskaznik.. ale przedewszystkim maja byc dobre..
Bede wdzieczna za kazda podpowiedz...

Dziekuje serdecznie
Kinga Leiser

PS: chcialam tylko dodac ze sprzet bedzie stal w salonie ok 46 m2 i ze slucham bardzo roznej muzyki... i chodzi mi bardziej o jakosc a nie o moc (glosmnosc). Mam juz kable- ale nie potrafie niczgo o nich powiedziec oprocze tego ze mysle ze byly drogie (ok 400 zl za metr)..
Prawdopodobnie podlacze do wzmacniacza projektor.. kupilam juz preamplifier..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży pokój, duże wyzwanie. Na szczęście jak piszesz masz spore środki na zakup kolumn. Zadam jak zwykle kilka pytań. w punktach, by łatwiej było odpowiedzieć.
1. Kto i dlaczego poradził Ci zakup tego Vincenta? Nic nie sugeruję, po prostu chcę wiedzieć.
2. Słuchałaś go przed zakupem, z jakimi kolumnami?
3. Kolumny muszą być nowe, czy mogą być używane?
4. Napisz jednak co to za kable, przeczytaj napis na koszulce.
5. Preamplifier to po polsku przedwzmacniacz. Jaki kupiłaś i do czego, bo przecież Vincent SV-236MK, to wzmacniacz zintegrowany.
6. Co będzie źródłem dźwięku, bo chyba nie wspomniany projektor? Chodzi o projektor filmowy?
7. To do czego będzie służył ten zestaw: wzmacniacz/kolumny? Do słuchania muzyki, czy czegoś innego?
8. Jeśli do słuchania muzyki to jakiej słuchasz?
9. O ile masz jakieś źródło dźwięku, napisz jakie, jeśli nie o czym myślisz i ile możesz na to przeznaczyć. Chyba, że jednak dźwięk będzie wyłącznie
z projektora.
Tak na szybko co mi przyszło do głowy, to bardzo lubione i cenione przeze mnie kolumny Xavian, Chario i Sonus Faber (co prawda to już nie ten Sonus co dawniej, ale nadal gra i wygląda bardzo dobrze)
http://www.xavian.com.pl/index.php?x=produkty
http://www.chario.pl/index.php?x=chario
http://www.tophifi.pl/kategoria/catid/4/pd/43/so/0/ppp/20/ (uwaga, ceny za sztukę).
Świetne kolumny produkuje również ATC i Dynaudio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witaj!
Powyższy Vincent nie wydaje się najlepszym pomysłem do kolumn za 20 kzł (nawet jak byłyby nowe). Lecz sporo zależy od gustów i zapotrzebowań.
Na ta powierzchnię z mojej "bandy", poleciłbym ogromne (150 cm i 89 kg/szt.), ale też piękne i ponadczasowe - IRS SIGMA. Oczywiście kupisz tylko używane. Bywają w cenie 3-3,5 keuro.
Do stereo i do kina. Nie trzeba subwofera...

Pozdrawiam!

P.S.
Są akurat:
http://www.ebay.de/itm/Infinity-IRS-Sigma-...#ht_9982wt_1270

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk, na pewno świetne kolumny, ciekawe czy Kinga uzna je za "ładne". Mnie się podobają. Brzmienie, super, nie ma co dyskutować. Większość współczesnych konstrukcji może się schować. Tylko ten wzmacniacz. Właśnie. Czy da sobie radę z takimi kolumnami, bo one piją chyba waty jak Smok Wawelski wodę z Wisły? I tu nie wiadomo, czy jeśli Vicek okazałby się za słaby, to założycielka wątku chciałaby rozglądać się za innym wzmacniaczem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Oczywiście, że sformułowanie "piękne" jest zależne od gustu.
Nazwałem je kiedyś (i topowe Epsilon) - "trumnami". To pewno bardziej adekwatne do ich "postury" icon_mrgreen.gif
Mnie "rozebrane" Sigmy wydają się szczególnie ładne...

Vincent pewno je pociągnie. Lecz, czy będzie to muzyka, czy raczej hałas - tego nie wiem?

Ale, co na to kobieta?
Kobieta prawdopodobnie ze sporym budżetem i to audiolubna!!!
CUD!

Pozdr.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam coś mniej oryginalnego ale równie pięknie brzmiącego, szczególnie z Vincentem (bo sam słuchałem) - Dali Mentor 6 http://www.panasonic.mikolow.pl/dali-mento...cene-p-218.html ewentualnie większe Dali Mentor 8 http://www.panasonic.mikolow.pl/dali-mento...cene-p-219.html (cena za sztukę)
Na pewno nie zawiedziesz się co do wykonania i brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Duży pokój, duże wyzwanie. Na szczęście jak piszesz masz spore środki na zakup kolumn. Zadam jak zwykle kilka pytań. w punktach, by łatwiej było odpowiedzieć.
1. Kto i dlaczego poradził Ci zakup tego Vincenta? Nic nie sugeruję, po prostu chcę wiedzieć.
2. Słuchałaś go przed zakupem, z jakimi kolumnami?
3. Kolumny muszą być nowe, czy mogą być używane?
4. Napisz jednak co to za kable, przeczytaj napis na koszulce.
5. Preamplifier to po polsku przedwzmacniacz. Jaki kupiłaś i do czego, bo przecież Vincent SV-236MK, to wzmacniacz zintegrowany.
6. Co będzie źródłem dźwięku, bo chyba nie wspomniany projektor? Chodzi o projektor filmowy?
7. To do czego będzie służył ten zestaw: wzmacniacz/kolumny? Do słuchania muzyki, czy czegoś innego?
8. Jeśli do słuchania muzyki to jakiej słuchasz?
9. O ile masz jakieś źródło dźwięku, napisz jakie, jeśli nie o czym myślisz i ile możesz na to przeznaczyć. Chyba, że jednak dźwięk będzie wyłącznie
z projektora.


1. kupilam tego Vincenta bo jego design zwocil moja uwage... tak bardzo mi sie spodobal ze dlugo sie nie zastanawiaja go nabylam.. a jak juz wspomnialam wczesniej- nie znam sie na sprzedzie "klasy A".. Wiec to byla moja decyzja i nie radzilam sie nikogo... dopiero po zakupie szukalam jakichs jakichs opini na jego temat.. znalazlam jedna- ze za taka (niska) cene to sprzet jest bardzo dobry...
2. slychalam go w sklepie.. ale nie pamietam z jakimi k9olumnami- moge sie przejsc do sklepu i spawdzic co maja... ale gdy sluchalam na tym sprzecie Hotel Califonia to zrobilo to na mnie duuuuze wrazenie.
3. Kolumny oczywiscie moga byc uwywane.. maja byc dobe i maja pasowac do mojego mieszkania icon_smile.gif czyli najlepiej jak by byly drewniane w kolerze ciemny braz lub czarne (ale nie wysoki polysk)..
4. Kable jeszcze nie dotarly... trudno powiedziec co kupilam bo z drugiej reki..
5. Ten przedwznaczniacz kupilam na aukcji za 1 CENT! Nazywa sie 00040505 Hama PA 005 .. pomyslalam ze moze sie przydac..
6/7. Zrodlem dzwieku bedzie tez Vincent CD-S7- tylko jeszcze nie wiem czy CD-S7 DAC czy tylko CD-S7. Projektor bedzie podlaczany tylko od czasu do czasu.. nie chodzi mi o posiadanie Vincent kina domowego... Ten zestaw bedzie glownie sluzyl do sluchania muzyki... ale tez nie chodzi mi o jakies glosnie suchanie muzyki... tylko zeby miec mile, czyste brzmienie..
8. Muzyki slucham bardzo roznej.. powiedzmy 30% muzyka klasyczna, 40% mila muzyka relaksacyjna typu buddha bar (zakupilam juz sporo HDCD), 30 % electro i rock..

Dane tego CD-S7 Vincenta

Technische Daten
D/A Wandler: 24bit/192kHz
Übertragung: 20Hz – 20KHz
Klirrfaktor: <0,005%
Signal Rauschabstand: >94dB
Dynamikbereich: >100dB
Audio-Ausgangsspannung: 2,5V
Kanaltrennung: >90dB
Eingänge: 1 x Kopfhörer Klinke 6.3mm, 1 x 12V Trigger In
Ausgänge: 1 x RCA (Stereo), 1 x Coaxial, 1 x 12V Trigger Out
Röhrenbestückung: 2 x 12AX7B , 1 x 6Z4

Dziekuje bardzo
Kinga Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj!
Powyższy Vincent nie wydaje się najlepszym pomysłem do kolumn za 20 kzł (nawet jak byłyby nowe). Lecz sporo zależy od gustów i zapotrzebowań.
Na ta powierzchnię z mojej "bandy", poleciłbym ogromne (150 cm i 89 kg/szt.), ale też piękne i ponadczasowe - IRS SIGMA. Oczywiście kupisz tylko używane. Bywają w cenie 3-3,5 keuro.
Do stereo i do kina. Nie trzeba subwofera...

Czesc,

icon_smile.gif nie, nie ja nie musze koniecznie wydac 20 tys na kolumny.. ale powiedziemy to taki moj limit i wole nie wydawac wiec...Te kolumny o ktorych mowisz sa ladne- ale troche za nowoczesnie wygladaja... wolalabym cos w drewnie, cimny braz albo czane.. i nie blyszczace..

Cytat

Zukzukzuk, na pewno świetne kolumny, ciekawe czy Kinga uzna je za "ładne". Mnie się podobają. Brzmienie, super, nie ma co dyskutować. Większość współczesnych konstrukcji może się schować. Tylko ten wzmacniacz. Właśnie. Czy da sobie radę z takimi kolumnami, bo one piją chyba waty jak Smok Wawelski wodę z Wisły? I tu nie wiadomo, czy jeśli Vicek okazałby się za słaby, to założycielka wątku chciałaby rozglądać się za innym wzmacniaczem?


icon_wink.gif nie ma mowy- Vincent zostaje! To byla milosc od pierwszego wejrzenia.. nie wiem jak dlugo ta milosc potrwa ale ciagle sie umiecham gdy nie niego patrze wiec nic nie wzkazuje zebym byla gotowa na nowy wzmacniacz...

Pozdrawiam
Kinga Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie kule:)
Nowocześnie wyglądają? To model z 1995 roku... kosztował wówczas niezły samochód (47 000 zł u nas i 15.000 dolców w USA).
To ostatnie zdjęcie jest bez maskownicy. Ale skoro lubisz ubrane, mniej błyszczące - proszę bardzo!
(te mniejsze z 4 na 1 zdjęciu)
Nowoczesne modele do ceny wielu tys. zł - w ogóle nie maja drewna:(

Nie ma to jak posłuchać.
Gdyby była możliwość, czas i ochota - serdecznie zapraszam!!!

Pozdrawiam!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja polecam coś mniej oryginalnego ale równie pięknie brzmiącego, szczególnie z Vincentem (bo sam słuchałem) - Dali Mentor 6 http://www.panasonic.mikolow.pl/dali-mento...cene-p-218.html ewentualnie większe Dali Mentor 8 http://www.panasonic.mikolow.pl/dali-mento...cene-p-219.html (cena za sztukę)
Na pewno nie zawiedziesz się co do wykonania i brzmienia.


Dziekuje

ale jesli te kolumn maja impedancje 6 Ohm a moj wzmacniacz: 8 Ohm: 2x 150W albo 4 Ohm: 2x 250W to czy to pasuje razem? Wlasnie z takim parametrami sobie nie radze.. Wiem ze szkoly ze Ohm jest jednoska oporu elektrycznego- ale jak to ma sie do relacji wzmacniacz- kolumny... nie mam bladego pojecia...


Wlasnie znalalzma na stonie Vincenta kolumny ktore wizualnie mi sie podobaja (SB-316), a dane maja takie:
•Power range: 15 – 150 Watt, Sensitivity: 90 dB, Impedanz: 4 Ohm
•Frequency range: 42 Hz – 27 kHz, Speakers: 2 x 6,5”, 1 x 1” Tweeter
•Dimensions (W x H x D): 210 x 1000 x 310 mm, Weight: 24,5 kg
•Finish: Black piano laqued, Maple design “bird-eyes” laqued, 4 Spikes
•Crossover filters and tuning “made in Germany”
http://www.vincent-tac.de/en/product-lines...ine/sb-316.html

Co o nich sadzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Są akurat:
http://www.ebay.de/itm/Infinity-IRS-Sigma-...#ht_9982wt_1270
A niech mnie kule:)
Nowocześnie wyglądają? To model z 1995 roku... kosztował wówczas niezły samochód (47 000 zł u nas i 15.000 dolców w USA).
To ostatnie zdjęcie jest bez maskownicy. Ale skoro lubisz ubrane, mniej błyszczące - proszę bardzo!
(te mniejsze z 4 na 1 zdjęciu)
Nowoczesne modele do ceny wielu tys. zł - w ogóle nie maja drewna:(


oh- gdyby to drewno (ramka) byla ciemny braz albo czana... ja wiem ze to dla znawcow musi byc bardzo glupie ze wybieram kolumny pod kolor mebli...ale we wspolczesnym swiecie mamy tyle mozliwosci ze nie wierze nie nie uda mi sie kupic dobrych, czarnych kolumn.. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

oh- gdyby to drewno (ramka) byla ciemny braz albo czana... ja wiem ze to dla znawcow musi byc bardzo glupie ze wybieram kolumny pod kolor mebli...ale we wspolczesnym swiecie mamy tyle mozliwosci ze nie wierze nie nie uda mi sie kupic dobrych, czarnych kolumn.. icon_smile.gif



http://www.ebay.de/itm/Infinity-Kappa-Rena...3#ht_506wt_1270
Uwierz w ducha:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czarne? No to nie za wiele takich z prawdziwego drewna. w takich przypadkach raczej eksponuje się kolor tego drewna. Chyba, że wystarczy Ci by kolumny były w okleinie z naturalnego drewna. Takie można kupić już pewnie od ok. 2-3 tys. za parę (chodzi mi tylko o okleinę). Naturalne, ciemne drewno, to rzadkość. Ale jak Zukzukzuk pokazał można znaleźć. Naprawdę podobają Ci się te kolumny Vincenta? Zwróć uwagę, że są 4 ohmowe. Nie myśl, że jak firmowe, to super razem zagra. Vincent o ile robi przyzwoitą elektronikę, to z kolumn raczej nie słynie (delikatnie mówiąc). Zaufaj raczej specjalistom od kolumn. Zdajesz sobie sprawę, że wybierając kolor rezygnujesz niejednokrotnie ze świetnych kolumn. Ale trzeba wierzyć, że coś w czerni znajdziesz. Chyba, że podobają Ci się Infinity z linku Zukzukzuka. W czarnym kolorze i używane poleciłbym Ci poszukać kolumn Thiel. To jeden z moich faworytów. Jednak o ile Sonus Faber (zależnie od modelu) da się napędzić dobrym ale czasem niezbyt mocnym (wydajnym prądowo) wzmacniaczem, to Thiele wsysają waty jak gąbka i tu Vicek co prawda zagra z nimi, ale nie wiadomo czy dobrze zabrzmi (taka subtelna niby różnica icon_wink.gif ). Zresztą Renaissance 90 tez chyba są wymagające, Vincent zagra przyzwoicie, czy raczej Kinga może sobie je odpuścić? (pytanie do Zukzukzuka).
Parametry odtwarzacza, no cóż, te dane nic nie mówią o brzmieniu. Parametry kolumn i wzmacniacza, coś nam powiedzą o wzajemnym doborze tych elementów, ale raczej też nic o brzmieniu. Twój wzmacniacz, generalnie powinien sobie poradzić z 6ohmowymi jak też z 4 ohmowymi kolumnami, nie ma się czego bać. Tu raczej
To, że sprzęt zrobił w salonie duże wrażenie mnie nie dziwi, ale zwróć uwagę na kilka aspektów.
Jeśli nie słuchałaś wcześniej tak drogiego/dobrego sprzętu, nic dziwnego, że zrobił.
W salonie audio, odpowiednio zaadaptowanym akustycznie z dobranymi komponentami, kablami, zasilaniem (kondycjoner, listwy), mogło zabrzmieć super. W domu przy innej akustyce, innych elementach towarzyszących, okablowaniu itp... . Nie musi dobrze zagrać i... często tak właśnie jest.
Nieraz jak coś brzmi super, spektakularnie, ekscytująco przy krótkim odsłuchu, to przy zdecydowanie dłuższym może zacząć męczyć, drażnić.
Często coś brzmiącego z pozoru mniej efektownie znacznie lepiej sprawdza się na dłuższą metę.
Co do przedwzmacniacza, to nie mam pojęcia co to jest. Nazwa Hama nie kojarzy mi się z czymś wysokich lotów. Może jakieś zdjęcia?
Poza tym do czego miałby Ci się przydać przedwzmacniacz jeśli masz wzmacniacz zintegrowany? Przedwzmacniacz już w nim jest.
Chyba, że to przedwzmacniacz gramofonowy albo słuchawkowy?
Pewnie więcej namieszałem niż pomogłem, ale zestaw za takie pieniądze powinno się kupować biorąc pod uwagę wiele aspektów a nie tak hop-siup jak Ty Vincenta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z kolumnami Infinity z linku Zukzukzuka.. podobaja mi sie!!!! Ale chyba sa za tanie??

Piekne!!!!!! icon_smile.gif

a tu znalazlam jeszcze taniej... tzn pewnie cena pojdzie w gore ... coz- mysle ze je kupie icon_smile.gif

http://www.ebay.de/itm/Infinity-Kappa-90-/...136951753712741

Dziekuje bardzo za porade- sa na prawde cudowne!!! Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką sumę to i ja bym kupił choć mam pokój tylko nieco ponad 20m2. Cena na pewno pójdzie w górę i to znacznie. Można by poprosić kolegę Zukzukzuka by się wypowiedział do jakiej sumy warto licytować? Jak dasz za mało, to przegrasz licytację w ostatniej chwili. Ale warto próbować.
Napisz do sprzedającego, by zrobił zdjęcia kolumn bez maskownic, najlepiej by przysłał także duże zdjęcia poszczególnych głośników.
Oczywiście napisz jak rozwinęła się sytuacja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koleżanka jest na prawdę zainteresowana klasycznymi Infinity - proszę o kontakt na pw. lub gg -1077680

Renaissance za tanie? TAK ZDECYDOWANIE:)
Proszę sobie poczytać opnie:
http://www.audioreview.com/cat/speakers/fl...49_1594crx.aspx
oraz opis brzmienia R90 na stronie 7 klubu Infinity Classics na forum audiostereo.pl (żeby nie rozminąć się z dźwiękiem, na jaki oczekujemy).

Faktycznie. Może Kappa 90 czy 8.2i byłyby "bezpieczniejsze"?
A Kappy 90 z ebay.de są prześliczne:) przyznam szczerze, że nie widziałem takiej wersji kolorystycznej... Wydaje się, że 800-900 euro powinno starczyć. Nowe kosztowały bodajże 8999 zł pod koniec lat 90s.

Wydaje się, że właśnie kolejny raz złapałem szczęście za nogi:)
Absolutnie premierowa fotka!

Pozdrawiam!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Renaissance za tanie? TAK ZDECYDOWANIE:)
Proszę sobie poczytać opnie:
http://www.audioreview.com/cat/speakers/fl...49_1594crx.aspx
oraz opis brzmienia R90 na stronie 7 klubu Infinity Classics na forum audiostereo.pl (żeby nie rozminąć się z dźwiękiem, na jaki oczekujemy).

Faktycznie. Może Kappa 90 czy 8.2i byłyby "bezpieczniejsze"?
A Kappy 90 z ebay.de są prześliczne:) przyznam szczerze, że nie widziałem takiej wersji kolorystycznej... Wydaje się, że 800-900 euro powinno starczyć. Nowe kosztowały bodajże 8999 zł pod koniec lat 90s.

Wydaje się, że właśnie kolejny raz złapałem szczęście za nogi:)
Absolutnie premierowa fotka!



wow robi wrazenie!!! Ja postaram sie kupic te Kappa 90 bo sa w "dorym kolerze" i sa sliczne icon_smile.gif mam nadzieje ze moj Vincent sobie z nimi poradzi.. a jak nie to w tedy pomysle co zrobic.. Aukcja konczy sie jutro.. One bede do odebrania gdzies globoko w Niemczech- wiec bede musiala zrobic weekendowa wyprawe zeby je odebrac bo sprzedajacy nie chce ich wyslac poczta.. moze znajde jeszcze inne rozwiazanie- ale o tym tez pomysle jak juz je kupie icon_smile.gif
Kable przyjada w poniedzialek.. powoli wszystko pozbieram... icon_smile.gif
A male pytnie- za ile Ci udalo kupic Twoje Infinity? Kupiles je na aukcji w Polsce?
A jeszcze o Infinity- jaki one maja pobor pradu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hmmm, czarne? No to nie za wiele takich z prawdziwego drewna. w takich przypadkach raczej eksponuje się kolor tego drewna. Chyba, że wystarczy Ci by kolumny były w okleinie z naturalnego drewna. Takie można kupić już pewnie od ok. 2-3 tys. za parę (chodzi mi tylko o okleinę). Naturalne, ciemne drewno, to rzadkość. Ale jak Zukzukzuk pokazał można znaleźć. Naprawdę podobają Ci się te kolumny Vincenta? Zwróć uwagę, że są 4 ohmowe. Nie myśl, że jak firmowe, to super razem zagra. Vincent o ile robi przyzwoitą elektronikę, to z kolumn raczej nie słynie (delikatnie mówiąc). Zaufaj raczej specjalistom od kolumn. Zdajesz sobie sprawę, że wybierając kolor rezygnujesz niejednokrotnie ze świetnych kolumn. Ale trzeba wierzyć, że coś w czerni znajdziesz. Chyba, że podobają Ci się Infinity z linku Zukzukzuka. W czarnym kolorze i używane poleciłbym Ci poszukać kolumn Thiel. To jeden z moich faworytów. Jednak o ile Sonus Faber (zależnie od modelu) da się napędzić dobrym ale czasem niezbyt mocnym (wydajnym prądowo) wzmacniaczem, to Thiele wsysają waty jak gąbka i tu Vicek co prawda zagra z nimi, ale nie wiadomo czy dobrze zabrzmi (taka subtelna niby różnica icon_wink.gif ). Zresztą Renaissance 90 tez chyba są wymagające, Vincent zagra przyzwoicie, czy raczej Kinga może sobie je odpuścić? (pytanie do Zukzukzuka).
Parametry odtwarzacza, no cóż, te dane nic nie mówią o brzmieniu. Parametry kolumn i wzmacniacza, coś nam powiedzą o wzajemnym doborze tych elementów, ale raczej też nic o brzmieniu. Twój wzmacniacz, generalnie powinien sobie poradzić z 6ohmowymi jak też z 4 ohmowymi kolumnami, nie ma się czego bać. Tu raczej
To, że sprzęt zrobił w salonie duże wrażenie mnie nie dziwi, ale zwróć uwagę na kilka aspektów.
Jeśli nie słuchałaś wcześniej tak drogiego/dobrego sprzętu, nic dziwnego, że zrobił.
W salonie audio, odpowiednio zaadaptowanym akustycznie z dobranymi komponentami, kablami, zasilaniem (kondycjoner, listwy), mogło zabrzmieć super. W domu przy innej akustyce, innych elementach towarzyszących, okablowaniu itp... . Nie musi dobrze zagrać i... często tak właśnie jest.
Nieraz jak coś brzmi super, spektakularnie, ekscytująco przy krótkim odsłuchu, to przy zdecydowanie dłuższym może zacząć męczyć, drażnić.
Często coś brzmiącego z pozoru mniej efektownie znacznie lepiej sprawdza się na dłuższą metę.
Co do przedwzmacniacza, to nie mam pojęcia co to jest. Nazwa Hama nie kojarzy mi się z czymś wysokich lotów. Może jakieś zdjęcia?
Poza tym do czego miałby Ci się przydać przedwzmacniacz jeśli masz wzmacniacz zintegrowany? Przedwzmacniacz już w nim jest.
Chyba, że to przedwzmacniacz gramofonowy albo słuchawkowy?
Pewnie więcej namieszałem niż pomogłem, ale zestaw za takie pieniądze powinno się kupować biorąc pod uwagę wiele aspektów a nie tak hop-siup jak Ty Vincenta.



.. no tak.. ja wiem ze powinnam brac pod uwage wiele apektow i dobrze przemymslec sprawe.. ale skoro zupelnie nie jestem w temacie to wlasciwie moglam kierowas sie tylko wrazeniami estetycznymi.. icon_smile.gif Ja mialam juz fajny sprzet- Rotel.. ale to moj ex maz go kupil.. wiec po rozwodzie zostal z nim.. a ja zdesperowana nie posiadaniem dobrego sprzetu (a wlasciwie mozna powiedziec nie posiadaniem zadnego sprzetu- bo to co mam teraz to mini hi-fi ktore kiedys kupilam do lazienki- zeby sluchac relaksacyjnej muzyki w wannie) musialam koniecznie cos kupic...
Zakup byl zupelnie nie planowany.. ja po prostu poszlam na miasto- mozna powiedziec ze poszlam po makaron.. no i wrocilam do domu z Vintentem icon_smile.gif Prosze wziac tez pod uwange fakt ze ja jestem kobieta i ze moja logika jest odrobine odmienna icon_smile.gif

Coz zobaczymy jak sytuacja bedzie sie rozwijala... jesli on na prawde bedzie wydawal kiepskie dzwieki (ale nie wiem czy bede w stanie to uslyszec, bo nia mam jakiegos specjalnie wyczylonego sluchu) to zawsze moge go oddac do sklepu..

W kazdym razie sedecznie dziekuje za pomoc.. mysle ze ciemne Infinity - jestem gotowa poswiec weekend zeby pojechac i odebrac je gdzie w globokich Niemczech
Jeszcze tylko kable i odtwarzac CD icon_smile.gif ale kable (te pomiedzy wznacniaczem i kolumnami) beda w poniedzialak a odtwarzacz zakupie z tej samej serii co wzmacniacz..

male pytanie, a co to jest : http://www.vincent-tac.de/en/product-lines...line/sa-t1.html
Czy powinnam to tez nabyc?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




To przedwzmacniacz lampowy....
Możesz o nim pomyśleć jakby nie za bardzo grało. Ale na razie dałbym spokój.

Kolumny, które chcesz kupić stoją prawie na granicy z Holandią. 700 km od granicy z Polską. Wyjdzie sporo paliwa i dwa dni jazdy dla kogoś, kto nie robi tego zawodowo:( Wielkie koszty i takież I ZMĘCZENIE!

Jeśli wygrasz aukcję, mogę Cię skontaktować z kimś, kto je przywiezie BEZPIECZNIE do Polski. Sporo taniej i bezboleśnie! Swoje Infinity ściągałem ZAWSZE przez Kolegę!
Ale tym razem, jeśli się zdecydujesz, napisz na pw. lub mail zukzukzuk@wp.pl

POWODZENIA!

P.S.
Snajpera ustawiłaś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za propozycje ale ja obecnie mieszkamwiecej w Lozannie w Szwajcarii a w Warszawie jestem tylko raz w miesiacu .. bede je sciagac do Szwajcarii.. co wlasciwie nie zminia faktu ze jest 740 km drogi.. czyli 7 godzin samochodem.. jesli uda sie je kupic to pomysle albo o kurierze albo zapytam sprzedajacego czy moze poczekac do swiat bo moj kolega z pracy bedzie spedzal swieta w Dortmundzie..
Snajpera nie bede ustawiac- mysle ze "dam" 700 EURO i jesli ktos przebije oferte to trudno- nie jestem pewna czy te kolumny sa w super stanie bo na zdjeciu wyglada ze nie maja nozek i stoja na scerce kuchennej.. ale sa w dobrym kolorze.. moze powinnam dac 900..
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?VISupe...em=270862054233 LOL


oh- one stoja nozkami do gory Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria. To zmienia postać rzeczy...

Brak nóżek nie jest tragedią. R90 w lakierze piano też dostałem bez:) Przetworniki i skrzynia - są wiele ważniejsze.
Dokupi się przy okazji.

Nie wiem, czy dobrze robisz nie ustawiając strzału na snajpera?
Nie będę robił tu wykładu. Ale "snipe", to najlepszy sposób. Działa kilka sekund i czasem pozwala wygrać SPORO niżej, a innym razem uniemożliwia przebicie innemu, który licytuje tak jak Ty (bo nie ma CZASU). Dzięki temu zaoszczędziłem sporo pieniędzy i czasu:)
Owszem. Bardzo rzadko zdarzają się niewypały... Ale to bardzo...
Pomyśl o TAKTYCE.
Zdaje się, że WIELU mieszkających za granicą ma z tym problemy (bez urazy). I na szczęście.
Ale to Twoja decyzja.

P.S.

Wygląda na to, że WYGRAŁAŚicon_smile.gif
Napisz co i jak, jak już posłuchasz...

Pozdrówka!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

tak- pomyslalam ze skoro mam juz konto snajpera to wlasciwie czemu by i go nie uzyc.. i tak - wygralam!!!! zaplace chyba 676 EURO- myslisz ze to dobra cena? Zreszta- to i tak juz niczego nie zmieni bo sa moje icon_smile.gif A one w koncu maja nozki- tylko sprzedajacy postawil te kolumny "do gory nozkami"...
Co do transportu to bt mojego kolegi mieszka jakies 30 km od sprzedajacego wiec je powinnien odebrac w tym tygodniu.. a potem drugi kolega bedzie spedzal swieta w tych okolicach.. Wiec wlasciwie bede mogla sie podzieli wrazaniami po swietach..

Jeszcze jedno male pytanko.. kable... Kable. mialam juz wlasciwie mic ale chyba gdzies zabladzily icon_smile.gif w kazdym razie nie zaplacilam jeszcze za nie- wiec mala strata..
Jakie kable sa najlepsze zeby podlaczyc wzmacniacz z kolumnami.. no i wzmacniacz z odtwarzaczem CD i eventualnie innymi czasciami HI FI jesli jakie dokupie... widzlam ze istnieja tez rozne koncowki.. zdaje sie ze sa banany, ale tez cos co wyglada jak rogi krowy icon_smile.gif co powwinam kupic?

Pozdrawiam
Kinga Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...