Skocz do zawartości

ja tez potrzebuje porady odnoscie doboru kolumn


kinga leiser

Recommended Posts

Moim zdaniem i pewnie nie tylko moim kable dobiera się na samym końcu, po skompletowaniu całości systemu. I po wstępnych odsłuchach. Kable są zwieńczeniem systemu, ostatnim szlifem brzmienia. Ewentualnie delikatną korekcją. Ty jeszcze nie wiesz jak Ci to wszystko zabrzmi, więc doradzanie kabli raczej mija się z celem. Tymczasem jeśli nie masz możesz kupić dwa (powinny być równe) odcinki taniego kabla głośnikowego z miedzi beztlenowej o przekroju żyły 2x2,5mm2 lub dla pewności 2x4mm2. Na razie mogą to być gołe kable (bez końcówek bananowych ani "krowich rogów" czyli widełek), który zakręcisz do złącz we wzmacniaczu i kolumnach. Kable miedzy źródłem dźwięku a wzmacniaczem, czyli interkonekty (RCA - RCA) także kup na razie jakieś niedrogie. Nie wiem jakie tam są popularne? Może Profigold albo naprawdę tania Tara Labs. Dopiero jak posłuchasz i stwierdzisz, że tu czegoś ciut za mało a tam trochę za dużo, wówczas można będzie to ew. skorygować dużo lepszymi kablami. Oczywiście już przy tej klasie sprzętu dobrze by było kupić jakieś niezłe kable. Można z rynku wtórnego, ale i tak trzeba się liczyć z wydatkiem conajmniej kilkuset złotych jeśli nie chcesz ograniczać potencjału brzmieniowego swojego zestawu. Dźwięk powinien się "otworzyć", pokazać więcej szczegółów, mikrowybrzmień, "powietrza" itp... . Dobra listwa sieciowa z filtrami przeciwzakłóceniowymi też się pewnie przyda. Ale nie taka zwykła komputerowa, bo to Ci może zamulić dźwięk, ale coś od specjalistów w tej dziedzinie. Może być Isotek albo Shuniata Research lub choćby Supra. Szczególnie jeśli mieszkasz w gęsto zaludnionej okolicy albo w pobliżu zakładów przemysłowych.
Oczywiście nie możesz zapomnieć o odpowiednim zaadaptowaniu pod względem akustycznym swojego pokoju odsłuchowego. na nic dobry sprzęt i kable jeśli gołe ściany, podłogi i dużo płaskich, twardych mebli zepsuje dźwięk. Ale jeśli masz jakiś dywan lub wykładzinę, duże gęste rośliny doniczkowe, zasłony w oknach, różne półki (otwarte, nie za szkłem) z książkami, płytami, bibelotami, trochę miękkich mebli, obrazy (też nie oszklone) płaskorzeźby, gobeliny, wszystko co przełamuje duże, twarde powierzchnie, nie powinno być źle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam..

tak- pomyslalam ze skoro mam juz konto snajpera to wlasciwie czemu by i go nie uzyc.. i tak - wygralam!!!! zaplace chyba 676 EURO- myslisz ze to dobra cena? Zreszta- to i tak juz niczego nie zmieni bo sa moje icon_smile.gif A one w koncu maja nozki- tylko sprzedajacy postawil te kolumny "do gory nozkami"...
Co do transportu to bt mojego kolegi mieszka jakies 30 km od sprzedajacego wiec je powinnien odebrac w tym tygodniu.. a potem drugi kolega bedzie spedzal swieta w tych okolicach.. Wiec wlasciwie bede mogla sie podzieli wrazaniami po swietach..

Jeszcze jedno male pytanko.. kable... Kable. mialam juz wlasciwie mic ale chyba gdzies zabladzily icon_smile.gif w kazdym razie nie zaplacilam jeszcze za nie- wiec mala strata..
Jakie kable sa najlepsze zeby podlaczyc wzmacniacz z kolumnami.. no i wzmacniacz z odtwarzaczem CD i eventualnie innymi czasciami HI FI jesli jakie dokupie... widzlam ze istnieja tez rozne koncowki.. zdaje sie ze sa banany, ale tez cos co wyglada jak rogi krowy icon_smile.gif co powwinam kupic?

Pozdrawiam
Kinga



Przede wszystkim - GRATULACJE:)

No i wyrazy współczucia jednocześnie. Ja do Świąt nie zdzierżyłbym bez nowych kolumn! (jeśli oczywiście byłyby możliwe do przywiezienia)...

F1angel napisał co i jak z kablami.
Na początek - po prostu podłączyć co się ma i posłuchać.

Zdałby się "jakiś" odtwarzacz CD. Może być nawet bardzo stary. Nie doczytałem czy już masz?
Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie płyty brzmią jak trzeba.

KONIECZNIE daj znać o wrażeniach, jak już zagra!
Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...