Skocz do zawartości

jakie kolumny do yamaha rx-v4600


MACIASZ3

Recommended Posts

]prosze o pomoc ,jakie wybrac kolumny stereo do 5000 mam amplituner yamaha rxv 4600 dvd s-1800 dotychczas gralo to z jbl e80 z dzwieku bylem srednio zadowolony brakowalo przede wszystkim przestrzennosci i stereofoni dudniacy bas , wycofana srednica,ostre wysokie,szukam kolumn uniwersalnych do kazdej praktycznie muzyki,moj pokoj to16metrow plus 5 metrow aneksu kuchennego z boku prosze o pomoc.moi faworyci -paradigm se3,paradigm monitor 7v6,7v7,klipsch rf-52,monitor audio bx5,moze jeszcze cos z heco i magnat .kolumny musza zdecydowanie lepiej zagrac od jbl e80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MACIASZ3, masz sprzęt do kina domowego. I rzeczywiście źle brzmiące kolumny. Nie zapaliła Ci się "czerwona lampka ostrzegawcza", że tak duże wielogłośnikowe kolumny tak niewiele kosztują? Jaka to może być jakość? Tylko nie pisz mi o Voice Kraftach icon_wink.gif Nie jest również tajemnicą, że jak coś ma być do wszystkiego najczęściej jest do niczego. To tak trochę jakbyś kupił wywrotkę do przewożenia gruzu czy węgla a chciał też komfortowo wozić rodzinę na wycieczki. W kinie domowym ten zestaw się pewnie sprawdza, ale w stereo taki amplituner np. zabrzmi gorzej niż niejeden wzmacniacz za np. 2kzł. I tu nie bardzo rozumiem. Chcesz uniwersalny zestaw zarówno do kina jak i słuchania muzyki (stereo)?
Kolumny można by wymienić na lepsze, tym bardziej, że zadeklarowana suma jest spora. A jeszcze lepszy efekt dałoby kupienie kolumn z drugiej ręki. Tu już można by mówić nawet o brzmieniu dość wysokiej klasy, gdyby nie wąskie gardło (gardła) czyli amplituner KD i odtwarzacz DVD, które jak już wspomniałem średnio się w stereo sprawdzają. No i kwestia co z resztą zestawu głośnikowego do KD? Przecież wiadomo, że frontowe jak i efektowe oraz centralny (dialogowy), powinny być dobrane charakterem, brzmieniem. Czyli dobrze by było mieć zestaw jednej firmy i to najlepiej z jednej dedykowanej serii. Jak sobie to wszystko wyobrażasz?
O kolumny lepiej grające niż JBL e80 nietrudno, ale widzę że znów chcesz wejść w podobny typ brzmienia kupując Heco, Magnat, Klipsche czy nawet Paradigmy. MA BX5 są nawet niezłe, ale za 5kzł. Można zdecydowanie lepiej, szczególnie mam na myśli używane.
Gdyby to było tylko stereo poleciłbym Ci na przykład takie Sonus Faber http://www.hifi.pl/gielda/kolumny3000/89294.php trzeba by jeszcze dobre standy kupić a najlepiej zamówić takie by można do nich przykręcić Sonusy (mają one taką możliwość, bo są wyposażone w gwinty na spodzie obudowy). Zagrałyby tak, jak tego zapewne oczekujesz, lub zdaje Ci się, że oczekujesz, bo zaniepokoiły mnie jednak Twoje typy kolumn.
Może się okazać, że dudni Ci również dlatego iż wstawiłeś zbyt duże pudła do niewielkiego pokoju i niskie tony się wzbudzają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje f1angel za trafne uwagi.widzę po tekscie ze jestes prawdziwym audiofilem i dlatego tym bardziej dziękuje za zainteresowanie,ja nim nie jestem ale też lubie dobry dzwięk .moje warunki mieszkaniowe nie pozwalaja na posiadanie dwóch systemow /a bardzo bym chciał mieć osobny pokój z prawdziwym systemem stereo-dobrze wiem że prawdziwe stereo to wzmacniacz,cd i kolumny/mialem wcześniej nizsze modele kd yamahy a teraz kupilem yamahe rvx 4600 zeby stereo bylo jak napisałes chociaz srednie /po prostu chce miec i stereo i kino 60/40 kino wedlug mnie mialem swietne na przodzie jbl e80i ceter jbl tej samej serii a na tyle 2 surrrandy itylny center wharfedale wh-2 oraz sub koda sw-1000 dlatego napisalem ten post bo chce poprawić stereo ilę sie da na tym systemie ,wiem ze prawdziwi audiofile nie uznawają ampli kd do stereo ale ja wiem ze jak dobierze sie odpowiednie kolumny /tylko podlogowe/to ten dzwiek mnie zadowoli.slucham roznej muzyki np enya, depeche mode ,pink floyd,dire straits,the sisters of mercy, ale takze muzyki poiwaznej i jarre michel jarre a nawet lady gaga . dla mnie wazna jest stereofonia dynamika przestrzen i skraje pasma moga lekko dominowac. pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę MACIASZ3, że Twoja YAMAHA RX-V4600 to kawał porządnego brzmienia, potrzebuje tylko dobrego towarzystwa. Cyt.: ,,Brzmienie? Typowe dla amplitunerów Yamahy - okrągłe i przyjemne. Sprawdza się zarówno w monumentalnych scenach batalistycznych, jak i wysmakowanym kinie artystycznym". Nie będę tu uprawiał kryptoreklamy, ale to ocena z wyróżnieniem rodzimej i znanej Wszystkim audiofilskiej gazety. Sprzęt nowy kosztował coś ok. 7000 zł, więc powinien grać jak wzmacniacz stereo za ok. 2 tys.... no to chyba całkiem nieźle icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Sam kiedyś ,,wyrosłem" ze stereo wartego lekko ponad 10000 zł, a dziś preferuje tylko kino domowe... Słucham na nim dużo muzyki w stereo oraz wielokanałowo w formatach DVD-Audio oraz SACD. Tego nie da się posłuchać na tradycyjnym zestawie stereo!!! Ty masz takie możliwośći, bo masz odtwarzacz YAMAHA DVD-S1800. Wracając do mojego zestawu - uważam, że udało mi się podnieść jakość brzmienia, w stosunku do poprzedniego zestawu - tak jest to możliwe icon_smile.gif Od siebie proponuje poszukać coś z Dali, Wharfedale, lub KEF z pułapu minimum 3000 zł za parę!!! Oczywiście jeśli mowa o nowych!!!

Konkretnie ode mnie: DALI IKON 6 icon_biggrin.gif - tzw. jedynki, nie mam tu na myśli wersji mk2. Proponuje poszukać może jeszcze gdzieś jakiś sklep je ma icon_smile.gif Gdyby się udało, to dobrze jest też dobrać do niego centralny VOKAL 2, zresztą to dotyczy każdego Twojego nowego wyboru!!! Bo kolumny kanałów L, C, R, najlepiej jak są z jednej serii!!! Jeśli nie, to mniej konkretnie icon_mrgreen.gif coś z produktów KEF IQ..., lub coś z serii WHARFEDALE EVO.... To w miarę sprawdzone połączenia i zawsze dawały dobre brzmienia icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

P.S. Po raz kolejny spotykam się z osobą rozczarowaną kolumnami JBL............ Możesz też skontaktować się na PRIV z Pacio94, swego czasu przechodził podobną historię...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki RADI73 za ciekawe propozycje zainteresowały mnie bardzo dali poczytałem troche recenzji i zgadzam sie z tobą.tylko u mnie w bydgoszczy mogę odsłuchac dali ikon6 mk2 i moge je porównać z paradigm 7v6,monitor audio bx i rx 6 i 5 mam kilka pytan;-czym sie rózniaikon6 od ikon6mk2,iczy nie beda za duze do mojego salonu tj-16metrów i5metrow otwartego aneksu kuchennego,jeszcze pytanie odnosnie centra czy nie wystarczy vokal 1 bo vokal 2 jest dosc drogi i wymiarowo mi nie pasuje do powieszenia nad telewizorem . pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Dali IKON 7, do niedawna grały na 20 [m2] i było naprawdę ok. (dziś na ok. 40 [m2] nie zaprzeczam, jest lepiej icon_smile.gif). Oczywiście wszelkie barwy, podbicia w procesorze YAMAHA DSP-A1 były wyłączone!!!
W Twoim przypadku model niższy IKON 5 może być zbyt mały, a IKON 6 będzie miał troszkę za ,,ciasno", ale obu warto posłuchać. Co do nowej odsłony mk2, to na pewno jest droższa w niektórych modelach prawie dwukrotnie (np. moje siódemki)!!! Miała polepszyć się muzykalność oraz niskie tony. Przetworniki wyglądają jak te z serii Mentor, ale czy tak jest nie wiem, nie słuchałem? Sam próbuje skompletować resztę kanałów ze ,,starej" serii Ikon, bo dla mnie są to doskonałe kolumny icon_mrgreen.gif . Z tego co rozmawiam z niezależnymi dystrybutorami, znacznie podniesiona cena wersji mk2, nie bardzo ma potwierdzenie w jakości nowych modeli. Dlatego sugerowałem tzw. ,,jedynki", niestety ich ze świecą szukać icon_sad.gif. Co do centra, to VOKAL 1 nie ma wstęgi, a szkoda i głośniczki ma malutkie. Jednak z pewnością będzie pasował do reszty...

Jeśli jesteś zdecydowany na nowe kolumny i masz sklep dobrze zaopatrzony, to na Twoim miejscu dogadałbym się ze sprzedawcą wpłacił jakąś kaucję i testował wszystkie możliwe kolumny u siebie w domu!!!!!!!!!! Aż wybierzesz te najlepsze dla Ciebie icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

P.S. Ja za swoje ,,siódemki" dałem chyba = 4200 zł, a za Vokal 2 = 1250 zł, jakiś czas temy ok. 2-3 lata
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
dzieki za wszystkie porady bylem prawie zdecydowany na dali ikon 6 ale niestety weszla nowa cena i niestety z nich zrezygnowalem w sklepie posluchalem kilku kolumn tj paradigm monitor 9.7-zbyt ostra i meczaca gora ,monitor audio bx5 niezle i na koniec monitor audio rx6-po krotkim odsluchu stwierdzilem ze to jest to kupilem je z mozliwoscia wymiany .na szczescie nie musze ich wymieniac graja naprawde z yamaha rewelacyjnie jestem zachwycony dzwiekiem plynacym z tych kolumn teraz zastanawiam sie jeszcze nad centralnym rx center jest za drogi -prawie 2000,kupie chyba bx center lub daliu vokal 1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu fajnych kolumn icon_biggrin.gif , ale co do centralnego głośnika, to lepiej zostań przy jednym producencie!!! Unikniesz różnic w barwie dźwięku oraz innych możliwych niedopasowań!!! Zawsze bezpieczniej jest w przypadku kanałów: L, C, R - trzymać się jednej marki, jeśli nie stać nas na tą samą serię... icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...