Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!
Jestem tu nowy, ale trochę obserwuję wasz serwis i myślę że u was właśnie znajdę pomoc na nurtujący mnie problem: słucham muzyki głównie z komputera. i tu pojawia się problem. nie mam żadnej karty dźwiękowej tylko prostą integrę na płycie gł. (realtek). postanowiłem sobie z okazji gwiazdki strzelić jakąś kartę dźwiękową. zacząłem szukać aż dotarłem do konwerterów cyfrowo analogowych. Po zagłębieniu się w temat okazało się że jest to dużo lepsze rozwiązanie niż karta dźwiękowa, bo nie ma "polepszaczy", a mnie zależy na jak najwyższej jakości dźwięku. Pytanie numer 1. czy DAC'e są naprawdę lepsze niż karty muzyczne jeśli chodzi o jakość? Idąc dalej szukałem i postanowiłem że najlepszy DAC dla mnie musi mieć USB. Zagłębiłem się jeszcze trochę i Problem jaki ten DAC ma być. I potem poleciało kaskadą: Pytanie numer 2. jaka jest różnica między DAC'ami OS a NON OS? Czy jeśli słucham muzyki w formatach bezstratnych to czy ma znaczenie bit rate i sampling rate? Czy najlepsze są 24bit/192 kHz? Który DAC dla mojego zestawu byłby najlepszy: Matrix RIP USB, Audinst HUD-mx1, NOSTROMO 3, DAC Valab TDA1543, czy może jakiś inny w cenie poniżej 600??
Bardzo proszę o odpowiedź. Liczę na was. Mam nadzieję że się nie zawiodę.
Pozdrawiam
M.K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja wybrałem coś nieco droższego niż 600zł
http://forum.audio.com.pl/Music-Streamer-I...zta-t26336.html

Już przy pierwszym odsłuchu różnica była powalająca, także jeśli zastanawiasz się nad różnicą pomiędzy kartą PC a DAC to jest ona naprawdę ogromna.
Oczywiście bity itp im wyższe tym lepiej zagra, jeśli DAC obsługuje - jeśli nie można zmienić ustawienia w odtwarzaczu i będzie grało icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...