Skocz do zawartości

Sprzęt stereo - jaki wybrać?


prome

Recommended Posts

Z racji tego iż cena nie jest za wysoka sprzęt może być z drugiej ręki. Mam do wydania 1,5 tys zł choć jestem też skłonny lekko przegiąć ten limit. Słuchał głównie funk, jazz, hip hop. Chodzi mi głównie, aby kupić wzmacniacz stereo, kolumny i aby to wszystko dało sie podłączyć pod laptop. Jestem świadomy, że za tą cenę dzwięk nie będzie "głaskać" po uszach ale szukam sprzętu jak najlepszego aby zmieścić się w tym przedziale finansowym. Jeśli jest to możliwe proszę o linki do konkretnych modeli na allegro.
P.S Nie ukrywam że wzmacniacze z analogowym wskaźnikiem mocy urzekły mnie i szukam coś takiego.
Jaki odtwarzacz CD byście polecili, ten sprzet planuję kupić w przyszłym roku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętu na Allegro radziłbym zainteresować się firmą Onkyo.Za przyzwoitą kasę można skompletować niezły i dobrze brzmiący zestaw.Tylko wskaźniki we wzmacniaczu,w tej cenie może być trudno.

Np.Ten wzmacniacz
http://allegro.pl/item271132749_onkyo_a_86...otezna_moc.html
Taki CD
http://allegro.pl/item275083720_odtwarzacz...burr_brown.html Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "EDYTUJ".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że w niedalekiej przyszłości chciałbym móc podączyć także gramofony z mixerem i nasuwa się pytanie czy pod ten wzmacniacz Onkyo da się podłączyć taki sprzęt? Zważywszy na ten fakt kwotę jaką mogę wydać podbijam do 2 tys. Proszę o napisanie jeszcze jakie kolumny mam wybrać, mam pokój około 12m2.
Aha bardziej preferował bym wzmacniacz z odtwarzaczem CD w odcieniech szarości a kolumny w odcieniach drewna, a nie zamknięte w plastiku. Chyba że nic naprawdę dobrego w tym przedziale cenowym by nie było to już będę skazany na zakup sprzętu w kolorze czarnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo nie stosuje plastyku na fronty są one aluminiowe srebrne lub czarne.Z tym szarym może być gorzej .Nad miał taki odcień frontów. Przed wzmacniacz gramofonowy w Onkyo jest.Wzmacniacz jest sterowany pilotem bez trudu znajdzie się egzemplarz z pilotem w komplecie .Wzmacniacz steruje drogą kablową pozostałe elementy jak tuner czy CD.Nie muszą mieć własnych pilotów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pozwólcie że podczepie sie pod ten watek bo sam szukam podobnego sprzętu z ta różnica że nie bede go podłaczał pod kompa no i chciałbym aby odtwarzacz cd szło obsługiwac pilotem i najlepiej jak by sprzęt był nowy ale nie koniecznie
cena do 1500zł z mozliwoscia małego nagięcia tej kwoy


A czego sluchasz i na ilu metrach? Rozumiem ze za kwote 1500zl musisz nabyc wzmak, cd i kolumny? A pilotami sie nie przejmuj. Ja swoj amp i cd kupilem bez zadnego pilota. Kupilem potem najtanszy uniwersalny i bez problemu obsługuje on amplituner i odtwarzacz cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki wzmacniacz AKAI AM-2450 możecie mi napisać jego parametry bo nigdzie ich nie mogłem znaleźć.

Wypatrzyłem też ONKYO A-8620 za 499zł w kolorze srebrnym a taki sam model tylko, że czarny chodzi w cenie 300zł, skąd taka różnica w cenie?

Z kolmun zwróciłem uwagę na: VOICE KRAFT VK6200, Beng 1005E, STX F-160 oraz na KODA AV- 51Fv2. Napiście co o nich myślicie, a jeśli odradzacie to dlaczego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z kolmun zwróciłem uwagę na: VOICE KRAFT VK6200, Beng 1005E, STX F-160 oraz na KODA AV- 51Fv2. Napiście co o nich myślicie, a jeśli odradzacie to dlaczego.


VK - Brzmienie ze stodoly, rozlecą się po miesiącu
Beng - czytaj wyżej
stx - czytaj wyzej
Koda - najrozsądniejszy wybór z tego wszystkiego co podałeś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wypatrzyłem też ONKYO A-8620 za 499zł w kolorze srebrnym a taki sam model tylko, że czarny chodzi w cenie 300zł, skąd taka różnica w cenie?

Prome
Prawdopodobnie dlatego, że przez ostatnick parę lat najbardziej modny był srebrny sprzęt (np. na początku dziesięciolecia nie dało się kupić firmowego, czarnego telewizora) a teraz podobnie jest z kinem domowym i więcej osób szuka komponentów srebrnych niż czarnych.
W każdym razie tak jest np. z używanymi odtwarzaczami CD firmy SONY, też używane srebrne są droższe (głównie nowsze modele).
Co do wzmacniacza AKAI to ma prawie 30 lat i z danymi technicznymi będzie trudno icon_confused.gif

Ornitolog
Przy Twoim metrażu proponowałbym kolumny podstawkowe, wtedy można będzie już kupić coś poprawnie grającego.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prawdopodobnie dlatego, że przez ostatnick parę lat najbardziej modny był srebrny sprzęt (np. na początku dziesięciolecia nie dało się kupić firmowego, czarnego telewizora) a teraz podobnie jest z kinem domowym i więcej osób szuka komponentów srebrnych niż czarnych.
W każdym razie tak jest np. z używanymi odtwarzaczami CD firmy SONY, też używane srebrne są droższe (głównie nowsze modele).


A moim zdaniem firmy znow wracaja do czerni. Jeszcze pare lat temu ciezko bylo znaleźdz cos czarnego w ofercie producentow, a teraz jest tego coraz wiecej. Czern jest przedewszystkim elegancka i pasuje do wszystkiego. Nigdy nie kupilbym srebrnego sprzetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal735r
Mnie tak samo jak Tobie bardziej się podobają czarne komponenty w RTV icon_cool.gif
Moda na czarny kolor wróciła ok. 3 lata temu - wraz z telewizorami LCD. Poprzednio w KD było głównie "srebrno", natomiast w stereo był już większy wybór.
A ponieważ teraz za małe pieniądze można kupić ciekawe "klocki" więc i zapotrzebowanie na sreberko jest większe.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...