Skocz do zawartości

harman kardon hs 200 - jakie glosniki


popopopo

Recommended Posts

witam, szukam zestawu 2.1 do salonu i znalazłem ten model na allegro w dobrej wg mnie cenie, nie zalezy mi na blue ray itp, klade nacisk na jakosc audio i nie ukrywam - design.
problem w tym ze jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o sprzęt audio i tu pytanie.
jaki zestaw glosnikow do niego wybrać. wiem ze w oryginale jest całkiem spory soobwoofer, czy można zastosować mniejszy, a nawet dużo mniejszy, nawet jak bym mial bezprzewodowy soobwoofer, to i tak nie ma gdzie go za bardzo zmieścić,? salon jest nieduży, w dodatku w kamienicy, wiec nie ma sensu katować sąsiadów, albo kupować coś czego nigdy nie wykorzystam. satelitki będę miał podwieszone na ścianie po bokach sofy, też nie potrzebuje nic mocnego, chciałbym, jedynie dobrą jakość.

przez dobrą jakość mam na myśli wymagania zwyczajnego człowieka, bron boże audiofila.

jeśli do tego amplitunera jest problem z doborem, to mogę również kupić ten droższy bds2 albo hs 350, ale nie widzę sensu przepłacać, skoro potrzebuje coś o małej mocy, a blue raya itp nie będę używał, co najwyżej radia icon_smile.gif

z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz tylko stereo i nie potrzeba Ci całego oprogramowania KD, dekoderów itd. to kup po prostu amplituner stereo typu H/K HK3490 i do tego parę monitorków, ale większych od tych, o których myślałeś. Nie wiem co Ci się akurat może spodobać, ale trzeba pooglądać, jest teraz sporo kolumn z wykończeniem w lakierze fortepianowym...

Przykładowe kolumny:
Dynaucio Excite X12 (jest dostępny lakier fortepianowy)
Focal Chorus 806V
CANTON Ergo 620

Takie monitory powinieneś ustawić na standach, ale jeśli masz totalny problem z miejscem to od biedy możesz je powiesić na ścianie.


Napisz jeszcze jakiej wielkości masz orientacyjnie to pomieszczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie ma 15 m^2

kolumny musza byc mocowane do sciany

z tego co widzę, to poleciłeś mi high endowe rozwiązanie, ja nie chce az tyle wydawać na hi fi, jeśli jeszcze znalazl bym na allegro takie uzywane, to pol biedy, ale niestety nic takiego nie ma. mógł byś zejść o półkę albo i dwie niżej i coś polecić?

tak czy inaczej bardzo dziękuję za pomoc
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...