Skocz do zawartości

Problem z nagłośnieniem


konw3ra

Recommended Posts

Witam .
w tygodniu zamówiłem wzmacniacz Pioneer a 550 r oraz głośniki Reloop RSP 15 po podłączeniu wszystkiego nie słychać żadnego dzwięku ,
od głośników do wzmacniacza mam pociągniety kabel 2.5 mm z kazdego wejscia w głośnikach wtyczka jack 6.3 mm a we wzmacniaczu kabel na zacisk
od wzmacniacza do komputera/telewizora kabel 2xcicnch-jack 3.5 mm.
Proszę o jakiekolwiek porady co może być nie tak.



głośnik- http://www.google.pl/imgres?q=reloop+rsp+1...644&bih=773 tył

głośnik Przód http://www.google.pl/imgres?q=reloop+rsp+1...D4DQ&zoom=1



wzmacniacz tył http://www.google.pl/imgres?q=pionner+a+55...x=132&ty=43


wzmacniacz przód http://www.google.pl/imgres?q=pionner+a+55...zwDQ&zoom=1



próbowałem także podłączać pod każde wejscie cicnche (cd , line , tuner , tape)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki włączone przycisk muting wyłączony.
wiem na pewno że głośniki działają bo podłączałem pdo zwykłą wieże i dzwięk sie wydobywa z nich.
a we wzmacniaczu wszystkie lampki sie świecą reagują na włączanie wyłączenie tak samo jak "trzaski" są przy przełączaniu przycisków. Jak można sprawdzić czy to wina wzmacniacza? a kable to powyjmowalem wtyczki i sprawdza na "krótko" dotykajać włożonego jacka w głosnikach.
Jedną rzecz zauważyłem , po zdjeciu obudowy wzmacniacza i dotykaniu kablami od głosników wejscia na głosniku we wzmacniaczu (w środku) słychac za kazdym razem dzwiek malego trzasku/przesunięcia, ale tylko przy podlaczeniu cicnhcy do wejscia line.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawie się rozwązał dzwięk jest, pięknie gra ale 2 wejscia na glosniki we wzmacniaczu nie działają albo nie wiem... , jak podlącze głosniki to bardzo cicha gra muzyka okolo 1 sekundy i jest przerywana trzaskami i tak jakby bezpiecznik reagował przed spięciem .

i mam takie pytanie extra-
do wzmacniacza mogę podłączyć 4 głosniki (wejscie A lewy i prawy i wejscie B lewy i prawy ) pod spodem tych wejsc pisze A,B -4ohm~16ohm speaker i
A+B-8ohm~32ohm speaker głośniki mam 8 ohm każdy i tak jak mam teraz podlaczone to wychodiz na to ze wyjscie ze wzmacniacza mam 4 ohm , czy coś sie może stać głosnikom/wzmacniaczowi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Według tego co piszesz przy podłączeniu jednej pary kolumn ich impedancja może wynosić od 4 do 16 ohm. A przy podłączeniu dwóch par czyli A+B ich impedancja musi wynosić od 8 do 16 ohm. Czyli jeśli Twoje kolumny mają rzeczywiście po 8 ohm (a różnie bywa, bo nie każdy producent uczciwie podaje parametry) to nic się nie powinno stać. Tylko dlaczego chcesz podłączyć dwie pary kolumn?
I co to są wejścia głośnikowe, bo ja słyszałem tylko o wyjściach, czyli zaciskach głośnikowych, czy o nie chodzi? A próbowałeś włączać - wyłączać przełączniki "speakers A B" na płycie przedniej wzmacniacza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu napisałeś?
Cytat

do wzmacniacza mogę podłączyć 4 głoniki

Myślałem, że chcesz tak podłączyć.
I nie piszesz precyzyjnie, dopiero teraz się dowiedziałem, że nie działa jeden kanał, sądziłem, że chodzi o zaciski A lub B.
Jeśli tak, to być może padła końcówka mocy w jednym kanale, ale może tylko coś się odłączyło, puścił lut. Tu już chyba musi zajrzeć fachowiec.
A ludzie robią różne rzeczy wbrew logice, co trochę tu ktoś pisze, że chce podłączyć cztery głośniki.
Mój znajomy ma jakiś niski model Technicsa z podwójnymi zaciskami jak u Ciebie. Próbował wmawiać kolegom a może sam w to wierzył, że ma wzmacniacz kwadrofoniczny i podłączył cztery kolumny. Oczywiście odtwarzacz CD ma stereofoniczny icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam
Podłącze się do tematu bo mam podobny problem. Dokładniej chodzi o to że jak podłączę do komputera wzmacniacz przez aux słyszę niepożądane trzaski w kolumnach. Takiego problemu nie mam jeżeli podłacze do laptopa czy telefonu. Na początku wydawało mi się że wszystko jest ok, o tych objawach zorientowałem sie dopiero gdy wracajac z pracy siostra słuchała sobie muzy i mówiła że przez komputer słyszy trzaski a jak podłączyła swojego lapka trzaski ustąpiły. Nie wiem co może być za przyczyna.
Wzmacniacz to kenwood ka-3050R, Kolumny kenwood LS-83 100W. Moze wina lezy w karcie muzycznej w komputerze, karta jest zintegrowana z komputerem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym postawił na nie najlepszy kabelek ( pewnie minijack/2rca) albo problem z zasilaniem uziemnieniem w komputerze.
Przytoczę przykład firmowy kabelek audio cienki jak sznurówka od tunera satelitarnego, kiedy włączałem wzmacniacz a tuner sat. był wyłączony też trzeszczał i szumiał (bo nie ekranowany zbierał zakłócenia) zwłaszcza jak volume był powyżej 3/4 głośności. Po wymianie na trochę lepszy i grubszy ekranowany kabel jest totalna cisza w tzw tle, nawet na max głośności.
Druga sprawa to (poza może jakąś wewnętrznym zwarciem w pc) podpięcie urządzeń pod listwę przepięciową ale z filtrem RFI/EMI ( filtruje zakłócenia wysokich częstotliwości) od 90zł .
Zobacz też na innych wejściach we wzmacniaczu, bo może wejście aux poluzowane. Jednak kupił bym dobry kabelek.
Generalnie jak wszystko jest ok. i wzmacniacz ma dobry S/N stosunek sygnału do szumu ( powyżej stu kilkunastu dB) powinna być w kolumnach głęboka cisza, przy odkręconej w prawo głośności .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel wydaje mi sie ze mam dobry kupiłem PROLINK 2RCA-3,5STR tutaj link na allegro http://allegro.pl/prolink-exclusive-jack-3...3869700305.html

Raczej stawiałbym na komputer. Tylko tak, nowa karta dżwiękowa i żeby była jeszcze dobrej jakosci kosztuje pewnie okolo 300zł..... A zastosowanie przetworników może w jakiś sposób pomóc? Tylko chodzi o to że nie są one tanie.

JA jak wezme na max głośność gdy podłacze do komputera słysze szum. Z telefonu czy laptopa takiego szumu nie ma jast cisza, no moze lekki szum jedynie sie wydobywa. Muszę sprawdzic ta listwe przepieciowa, moze tutaj tkwi problem, ale ardziej stawialbym na karte dzwiekowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel prolinka jest wystarczający. Pisząc komputer masz na myśli normalny metalowy piecyk ( nie lapka) listwa filtrująca może tu pomoże ale może coś z zasilaczem- stacjonarny komputer to niewdzięczne urządzenie do muzyki. Nawet gdybym miał kolekcję mp3 czy flaców szkoda by mi było drogiego kompa/laptopa, a przede wszystkim upierdliwego włączania, szukania w windowsie itd.itp. Lubie obcować z prawdziwą płytą i okładką z tekstem icon_wink.gif
Przetwornik DAC "robi" dźwięk przyjemniejszym, subtelniejszym, ale nie naprawi trzasków, i buczenia kompa, bo one nie są na nagraniu, wynikają z czegoś innego.
Faktycznie skoro z tel nie buczy, najtaniej kupić dobrej klasy odtwarzacz mp3 z dużą pamięcią i tak odtwarzać. Albo zainwestować w odtwarzacz sieciowy na dyski , z wejściami cyfrowymi, i przy okazji z radiem internetowym .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...