Skocz do zawartości

Wzmacniacz STEREO + tuner radiowy + kolumny?


karpik

Recommended Posts

Cześć, jestem nowym użytkownikiem i chciałbym prosić Was o pomoc i poradę na jaki sprzęt warto zwrócić uwagę planując zakup nowego sprzętu.

W najbliższym czasie chciałbym zakupić wzmacniacz stereo, tuner radiowy oraz 2 kolumny głośnikowe. CD na razie odpuszczę zw względów finansowych i dokupię przy najbliższej okazji.

Do nagłośnienia mam pokoik ok. 20m2, wysoki. Na zestaw chciałbym wydać do 2000 zł. Zdaję sobie sprawę, że jest to niewiele i okazji będę szukał wśród używanych urządzeń na Allegro, niemieckim Ebay itp. Zależy mi na sprzęcie, który zagra czysto, naturalnie i w szerokim paśmie. Muzyka jakiej słucham to rock, chill out, jazz, pop (gł. lata 70'/90'), czasami blues i dobry rap. Szukając takiego zestawu skłaniałbym się ku temu aby był to "komplet" tzn. ładnie komponujący się zestaw wzmacniacz + tuner z tych samych lat/tej samej serii.

Przeszukując fora tematyczne rozmyślam nad marką Yamaha, Marantz, Cambridge Audio, może NAD (wzmacniacz i tuner) oraz KEF, Monitor Audio, B&W, Magnat jeśli chodzi i kolumny. O uszy obiło mi się, że warto zwrócić uwagę na wzmacniacz Marantz PM7200 oraz PM80, tuner Marantz ST6000, wzmacniacz Yamaha AX-596, AX-900. Głośniki natomiast należałoby dobrać pod konkretny wzmacniacz więc zdaję się na Wasze doświadczenia odsłuchowe. Będę dalej śledził forum w poszukiwaniu konkretnych postów jednak prosiłbym o pomoc jeśli macie jakieś doświadczenia z podobnym sprzętem i możecie coś polecić.

Nie wiem czy nie mierzę zbyt wysoko jeśli chodzi o podane marki i modele ale chciałbym mieć coś na dłużej, co posłuży mi jakiś czas, a nie kupić na chwilę i zaraz zmieniać bo to co mam okaże się mało satysfakcjonujące. Dzięki i pozdrawiam:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Sam użytkuję wzmacniacz AX-900. Uważam że jest to bardzo dobry wzmacniacz w swojej cenie aczkolwiek boję się że może on Tobie nie podpaść do gustu ze względu na jego charakter brzmienia. Ja go kupiłem pod kątem metalu i ostrego rocka icon_razz.gif . Bo grał bardzo efektownie. Czyli dużo basu i wiele szczegółów na górze. Aczkolwiek boję się że do jazzu czy chill out'u może się nie sprawdzić. Najlepiej jakbyś sam miał okazję posłuchać. Btw: Skąd jesteś?

Co do kolumn to rozejrzyj się jeszcze za używanymi Infinity. Sam użytkuję Infinity RS-3000 ale do Twojego metrażu mogą okazać się za małe.

A co do budżetu. Powinieneś się wyrobić w nim. Aczkolwiek pamiętaj by zostawić trochę na kabelki (więcej niż 5zł/kabel z supermarketu). By były po prostu jakieś porządne.

Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem właśnie, że wzmacniacz ten jest dość specyficzny i można dobrać do niego spokojne i zrównoważone kolumny aby fajnie się to zgrało. Wg kilku recenzji jakie przeczytałem w sieci, AX-900 jak i AX-596 to dobry sprzęt, wykonany na wysokim poziomie i dający dużo satysfakcji. Fajnie jest to, że sprzęcik wykonany jest jeszcze w Japonii:) Jestem z W-wy. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada np. AX-550 w stosunku do AX-900? Bardzo różni się jakością grania czy tylko "zapasem mocy"? Pytam gdyż na audiostereo polecili mi taki wzmacniacz + np. tuner TX-930, TX-950 lub droższy TX-1000 albo TX-2000). Przy tańszym wzmacniaczu może starczyłoby np. na odtwarzacz CD Yamahy? Ten AX-900 widziałem w miarę dobrym stanie "wizualnym" za ok. 1000 zł więc nie mało.

Co do głośników co myślicie o nowych Pylonach (kolumny podłogowe) lub np. Maestro S, Monitor Audio M2 lub Paradigm Monitor 3 v.4. Jak te wymienione kolumienki zagrałyby z Yamahą? Może jakieś inne propozycje? Lepiej jest kupić używane z wyższej klasy czy nowe ale słabsze (np. Pylony)? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie słyszałem AX-550, więc nie powinienem się wypowiadać. Aczkolwiek rozumując na tzw. "chłopski rozum".
AX-900 to chyba drugi model od góry jaki wtedy był produkowany. AX-550 to też raczej 2, ale od dołu*. Aczkolwiek może była to udana konstrukcja i jakość/cena jest bardzo dobra. Zależy też czego oczekujesz od dźwięku i co Ci wystarczy.

Co do kolumn i ogólnie całego sprzętu. Ja w całości postawiłem na używany gdyż na nowy po prostu mnie stać icon_wink.gif .

A jeśli chodzi o dobieranie sprzętu to polecam metodę małymi kroczkami. Czyli najpierw kup wzmacniacz, tuner i kolumny jak zakładałeś. A na CD pozbieraj sobie jeszcze trochę i czatuj na jakąś fajną okazję.

Pozdrawiam!
Snajk

PS: Polecam Ci abyś zajrzał do tego tematu.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...7&hl=yamahy - o wzmacniaczach Yamahy

PPS: http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...=snajk&st=0 - a to mój temat jak zaczynałem na tym forum i nie żałuję rad których wtedy posłuchałem. A Byłem chyba jeszcze większym żółtodziobem od Ciebie icon_razz.gif icon_wink.gif



*Strzelam bo naprawdę nie wiem jakie wtedy modele produkowała Yamaha. Dlatego proszę tego nie brać jako kompetentnej oceny sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS: Polecam Ci abyś zajrzał do tego tematu.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...7&hl=yamahy - o wzmacniaczach Yamah


Pod tym linkiem udało mi się znaleźć zestawienie sprzętu Yamaha pod względem roku produkcji, serii, modelu itp. Dzięki temu będę mógł jakoś ogarnąć te wszystkie klocki bo było tego tak dużo, że się pogubiłem:) Dzięki Snajk!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Proszę icon_smile.gif . Jakbyś miał kolejne pytania to pisz. Z chęcią postaram się pomóc icon_smile.gif .

I jedyna rada jaką Ci dam to powoli i na spokojnie icon_wink.gif .

Szczególnie że teraz zaczyna się okres przed świąteczny więc mogą być "super okazje" (które mogą się okazać super, ale też nie zawsze icon_confused.gif ). Ale po świętach może na allegro pojawi się więcej, bo ludzie będą się pozbywać starych klocków jako że na święta dostali nowe icon_smile.gif .

Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...