Skocz do zawartości

Mój pierwszy zestaw - prośba o pomoc


fitek77

Recommended Posts

Witam,
Chcę zakupić zestaw stereo. Poczytałem różne opinie i wybrałem elementy, które chciałbym odsłuchać. Proszę o opinię czy dobrze kombinuję. Z powodu ograniczeń finansowych (budżet ok 5 kpln) i wymiarowych(kolumny max 18 cm szerokości) biorę pod uwagę poniższe elementy(kolejność przypadkowa).

Kolumny:
- TANNOY Revolution DC4 T
- PARADIGM MONITOR 9.7
- KLIPSCH RF 42 II

Wzmacniacz:
- HK 980
- NAD C326BEE
- Cambridge Audio Azur 350 A

W przyszłości planuje zakup subwoofera oraz odtwarzacza CD. Na razie źródłem dźwięku będzie cd "szajsunga" z zestawu KD. Nie wiem czy będę mógł podać sygnał np. z PS3? Tutaj prośba o podpowiedź. Będę wdzięczny za opinie. Jestem otwarty na inne propozycje.

Z góry dziękuję Filip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


dzięki za lin. Czytałem również i ten wątek.
Zmieniam i zawężam moje typy.
Muzyka jakiej będę słuchał:
Metallica, Katy Malua, Ayo, Sara Tawarez, ATB, Scorpions, Europe, Pod Budą, T.Love,.....różna. Pomieszanie z poplątaniem.

Kolumny jakie wybrałem to:
- Monitor Audio BX5

Wzmacniacze:
- cambridge audio azur 640r
- Nad C326 BEE
- Yaqin MC-10L Gold
- YAQIN MS-34D

Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość przyzwoite kolumny. Ja wolałbym jednak używane ESA na przykład albo jakieś inne by się pewnie znalazły, ale de gustibus... .
Wzmacniacze, od góry do dołu, czyli od najchłodniejszego do najcieplejszych. C.A. bym chyba jednak pominął. Jeśli chcesz jednak używane, które by Ci lepiej zagrały (widzę w ogłoszeniach ze 3-4 takie, które są conajmniej o klasę, dwie lepsze od wymienionych przez Ciebie) warto za nie tyle dać, ale można przecież się potargować. Zwróć uwagę na Accuphase E-205, Electrocompaniet ECI-2, Densen DM-10, Naim Nait5i warto o nie powalczyć.
http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=wzmint2000
Jeśli koniecznie nowe to rozejrzyj się jeszcze za Advance Acoustic i Music Hall, modelu nie podaję bo to zależy ile pieniędzy na wzmacniacz przeznaczysz, może trafisz na jakąś okazję, wyprzedaż? Oczywiście jeśli masz okazję posłuchać jakiegoś zestawienia zrób to koniecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre opinie ma Densen DM-10. Widzę, jest do kupienia na giełdzie, ale jeżeli wydam na niego 3000 pln to na kolumny zostaje mi 2000 pln icon_sad.gif
Poza tym czy nie strach jest kupić używany wzmacniacz bez gwarancji? Jak sprawdzić czy sprzęt jest sprawny i nie było coś grzebane? Sprzedawca jest z Grańska a ja z Warszawy.
Czy z tym Desenem zagrają poprawnie BX5 ewentualnie ESE lub jakieś inne(jakie?). Może ktoś ma doświadczenie z tym wzmacniaczem.
Dzięki za pomoc i poproszę o więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
szkoda że masz takie ograniczenie szerokości kolumn, gdyż wtedy zaproponowałbym Ci napewno polski zestaw Tonsil Pulse oraz Mission mx4. W innym razie proponuję Monitor Audio. Jako wzmacniacz z podanych przez Ciebie moim zdaniem najlepiej sprawdzi się zdecydowanie NAD C326. Jest to bardzo bezpieczny zakup, gwarantujący dużą satysfakcję z słuchania muzyki.
Proponuję jednak w miarę możliwości odsłuchy, które pozwolą Ci na dokonanie optymalnego wyboru,
w przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Cytat

Witaj,
szkoda że masz takie ograniczenie szerokości kolumn, gdyż wtedy zaproponowałbym Ci napewno polski zestaw Tonsil Pulse oraz Mission mx4. W innym razie proponuję Monitor Audio. Jako wzmacniacz z podanych przez Ciebie moim zdaniem najlepiej sprawdzi się zdecydowanie NAD C326. Jest to bardzo bezpieczny zakup, gwarantujący dużą satysfakcję z słuchania muzyki.
Proponuję jednak w miarę możliwości odsłuchy, które pozwolą Ci na dokonanie optymalnego wyboru,
w przypadku pytań służę pomocą




Nie podzielam Twojego entuzjazmu w łączeniu nowych klocków NAD z głośnikami Monitor Audio w szczególności RX6 które dane mi było kilkadziesiąt razy i dość długo odsłuchiwać u zaprzyjaźnionego magika. W zestawieniu z NADC356BEE Monitory grały przykrytą kocem średnicą , huczącym jednobarwnym basem w zestawieniu ze sporo tańszymi(Teraz) Paradigm 9.7 NAD ożył, dźwięk stał się wreszcie nie tyle akceptowalny co absorbujący, bass zyskał na kolorycie a średnica i wysokie choć mocno zaakcentowana wraz z niskimi tworzą piękną całość, nie faworyzując żadnego z pasm w przeciwieństwie do MA serii RX gdzie dominuje jednobarwny bass wyższa średnica, wysokie i choć nie są tak wyeksponowane jak w Paradigm-ach to męczą swoim brakiem synergii w całym paśmie oraz braku zrozumienia każdego z nich ze sobą. Przy odsłuchu daje się odczuć coś na kształt podkręcenia gałki treble na maksa i zakrycie głośników kocem. na początku myśleliśmy, że winowajcą jest tu ESS Sabre w NuForce Icon HDP natomiast po podmianie paczek wszelkie wątpliwości minęły, Paradigm grają mimo swojej przypiętej łaty nienaturalnych(spektakularnych) bardziej naturalnie i równo od MA serii RX.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
Chcę zakupić zestaw stereo. Poczytałem różne opinie i wybrałem elementy, które chciałbym odsłuchać. Proszę o opinię czy dobrze kombinuję. Z powodu ograniczeń finansowych (budżet ok 5 kpln) i wymiarowych(kolumny max 18 cm szerokości) biorę pod uwagę poniższe elementy(kolejność przypadkowa).

Kolumny:
- TANNOY Revolution DC4 T
- PARADIGM MONITOR 9.7
- KLIPSCH RF 42 II

Wzmacniacz:
- HK 980
- NAD C326BEE
- Cambridge Audio Azur 350 A

W przyszłości planuje zakup subwoofera oraz odtwarzacza CD. Na razie źródłem dźwięku będzie cd "szajsunga" z zestawu KD. Nie wiem czy będę mógł podać sygnał np. z PS3? Tutaj prośba o podpowiedź. Będę wdzięczny za opinie. Jestem otwarty na inne propozycje.

Z góry dziękuję Filip




Jeśli wąskie kolumny z NAD-em to tylko Paradigm 9.7, podstawka nie jest szersza od okolumny wiec nie będzie wadzić , także same kolumny są bardzo smukłe, nie tyle Cie nie zawiodą co zaskoczą...! Ewidentnie pobiły MA RX6 w testach z NAD-em. Gwarantuje Ci też , że przy tym wyborze nie będziesz potrzebował subwoofera...! Toyki grają pięknie ale bardziej polecałbym Revolution DC6T graja fantastycznie. Ale też nieźle kosztują.

P.S. NADC326BEE to niezbędne minimum które musisz zakupić do tych paradigm niżej nawet nie mierz!

Jeśli nie będą Ci odpowiadały Paradigm MOnitor 9.7 (w co szczerze wątpię) to polecam do nada także FOCAL Chorus 716V
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja polecam tobie zestaw Yamaha as500 + monitoraudio bx2 +GRATIS 2X1.5M cable qed genesiss + IC jakiś tam na początek ...za hm ...2200zł
dopłacisz za dostawę z uk sprzęt ciut powyżej 12 miesięcy w stanie SUUUUPER jak znajdę rachunki to przeslę i jeszcze na DACa starczy i CD .... Jestem pierwszym użytkownikiem....pozdrawiam
ps: tego smutnego NADa z przegiętym basem to Yamaha ze swoją mocą szczegółami itd miażdży .. miałem tego NADa przed yamonem no i ta cholernie brzydka wręcz wstrętna plastikowa obudowa NADa, nie mogłem na niego patrzeć .....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aja polecam tobie zestaw Yamaha as500 + monitoraudio bx2 +GRATIS 2X1.5M cable qed genesiss + IC jakiś tam na początek ...za hm ...2200zł
dopłacisz za dostawę z uk sprzęt ciut powyżej 12 miesięcy w stanie SUUUUPER jak znajdę rachunki to przeslę i jeszcze na DACa starczy i CD .... Jestem pierwszym użytkownikiem....pozdrawiam
ps: tego smutnego NADa z przegiętym basem to Yamaha ze swoją mocą szczegółami itd miażdży .. miałem tego NADa przed yamonem no i ta cholernie brzydka wręcz wstrętna plastikowa obudowa NADa, nie mogłem na niego patrzeć .....




Zestaw z Yamaha as500 jest jak najbardziej ok przy tym pięknie wygląda- stara szkoła, natomiast nie spisywałbym tego NAD-a na straty to dobry wzmacniacz i właśnie bez jak wyżej napisałeś "przegiętego bass-u" Gra bassem zwartym, szybkim oraz dynamicznym do tego dochodzi jego wielobarwność , nie zgrywa się ze wszystkimi kolumnami a w przypadku paradigm potrafi zagrać bardzo przyzwoicie. Są to wzmacniacze grające inaczej niż ich poprzednicy z ostatniej serii BEE oraz starszych modeli ale dalej grają bardzo przyzwoicie jak na swoją cenę. Jeśli chodzi o obudowę NAD ma swój niekwestionowany urok i niektórym może się podobać. Albo się go kocha albo nienawidzi...!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...