Skocz do zawartości

Monitory KRK + Mikser Eclera + Amplituner Denon


mdave

Recommended Posts

Witam.

Na początek chciałbym się przedstawić gdyż jest to mój pierwszy post:) Z góry mówię, iż nie jestem audiofilem z wyrafinowanym gustem dźwiękowym, jednak cenię sobie dobrą jakość dźwięku jak na moje potrzeby;)

Pisząc na tym forum szukam odpowiedzi na taki problem:

W ramach swojej pasji jaką jest DJ'ing posiadam dwa gramofony plus mikser - ECLER NUO 4. Do miksera podpięty jest przez złącza XLR zestaw dwóch monitorów KRK Rokit Rp6 G2 (Moc: 100 W) wraz z subwooferem RP10s G2 (Moc: 225 W)- są to aktywne monitory.

Jako że chciałbym wykorzystywać te monitorki też do oglądania filmów w TV, wpadłem na pomysł kupna amplitunera. Wtedy głośniki byłyby podpięte pod amplituner co właśnie umożliwiałoby wykorzystanie ich z telewizorem.

Ale pojawiają się pytania:
1. czy pod amplituner będzie mógł być podpięty równocześnie mój mikser Eclera tak żebym mógł miksować muzykę z płyt (przy dźwięku z podłączonych pod amplituner monitorów)?????
2. czy praktykuje się coś takiego jak podłączanie AKTYWNYCH monitorów pod amplituner?
3. jeśli tak to jaki amplituner mogli byście mi poradzić biorąc pod uwagę moc monitorów, budżet ok. 2500 zł, oraz to że w przyszłości będę chciał rozbudować system powiększając liczbę głośników

Z tych co zaobserwowałem biorę pod uwagę:
1. DENON AVR19122, DENON AVR2311 (różnica chyba tylko w mocy)
2. HARMAN KARDON AVR 260
3. ONKYO TX-NR609
4. Yamaha RX-V771

Najbardziej skłaniam się ku firmie Denon, a w grę wchodzi tylko nowy sprzęt.

Z góry Wam dziękuję za zainteresowanie tematem:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...