Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w doborze monitorow


adanvfr

Recommended Posts

Witam, slucham muzyki od dawna jednak finanse i wazniejsze rzeczy nigdy nie pozwalaja na realizacje marzen o wlasnym lampowcu jednakze ostatnio zakupilem sobie cos takiego Sony DVP-NS705VS a nastepnie CA Azur 540r v1 nie wiem czy sony to dobry player bo kierowalem sie glownie mozliwoscia odtwarzania w przyszlosci SACD ale przed zakupem azura troche poszperalem i wiem ze jest to dobrze wydane 500zł. Brakuje mi teraz tylko kolumn- monitorow bo jak zdazylem sie zorientowac to monitory sa lepsze do azura 540r, nie mam kompletnego pojecia co kupic tymbardziej ze i budzet nie wysoki jesli mozecie cos doradzic, uzywki do kwoty 500zl najlepiej z rynku angielskiego gdyz tam wlasnie mieszkam.

pokoj do odsluchu to 12m2 moja muzyka to polski i angielski stary rock - glownie wolniejsze kawalki, klimaty aborygenskie i szkockie, poezja spiewana, czyli spokojna muzyka, lubie bardzo sluchac grania na jednym instrumencie lub kilku a najlepiej przemiennie, nie lubie jak w tle duzo sie dzieje zawsze skupiam sie na pierwszym planie, uwielbiam dobry wokal a jak w akompaniamencie gitary czy pianina to sie rozplywam, lubie wyrazny twardy bas. duze wymagania jak na 500zl, za kilka miesiecy bedzie 2k ale poprostu juz teraz nie moge sie doczekac namiastki dobrego brzmienia, mam teraz kupione kilka lat temu stojace clatroniki z reala za 169zl wiec chyba wszysko inne jest w stanie zagrac lepiej a przy clatronicach jestem rozdrazniony dlatego zadko czegos slucham bo bas jest strasznie buczacy i komletnie gluszy srednie tony, to jakas pomylka kolumny z wierzy philipsa graly mi lepiej nie wiem dlaczego ja sie ich pozbylem.Pozdrawiam Adam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając jako źródło odtwarzacz DVD nie możesz spodziewać się oszałamiających spektakli dźwiękowych.A więc kolejny zakup, zaplanuj kupno choć najtańszego CD najlepiej też CA nie są złe a będzie komplet firmowy.

http://allegro.pl/cambridge-audio-cd5-pilo...1968730469.html

Co do kolumn musisz ich szukać na E bay bo z Polski pewnie nie będą chcieli ci wysłać.Czy może w razie czego ktoś ci przywiezie ?

http://allegro.pl/tannoy-mercury-m2-5-w-ko...1964924932.html

http://allegro.pl/gorna-polka-kolumny-yama...1959741038.html

http://allegro.pl/magnat-mc-2-i1950967594.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczami Cambridge Audio zazwyczaj dobrze współpracują kolumny Monitor Audio. A skoro mieszkasz w Anglii, to rozejrzyj się na ebayu ale też w komisach za starszą serią Bronze czy nawet Silver lub z nowszych seria BR. Może okazyjnie uda Ci się znaleźć coś z dawnych produkcji firm Rogers albo Ruark. Myślałem też o kolumnach Epos, ale nie wiem, czy z CA nie zagrają zbyt jasno, ostro? Trzeba by spróbować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzieki wielkie za wskazowki, bede sie ich trzymal, z allegro to raczej nie bede bral gdyz przesylka bedzie bardzo droga na przywoz moge liczyc zawsze ale dopiero za kilka tygodni wiec pozostaje mi ebay na ktorego i tak bardzo liczylem i nawet juz sie troche rozgladalem i cos takiego wpadlo mi w oko
http://www.ebay.co.uk/itm/320805894477?ssP...984.m1438.l2649
teraz dzieki wam wiem ze sie nadaja do CA swoja droga to nie spodziewalem sie ze brytyjczycy robia dobry sprzet Hi Fi.
Co do mojego odtwarzacza to mnie zaskoczyles, myslalem ze to nie ma az tak wielkiego znaczenia, cambrige azur 540 wychodzil chyba razem z dvd i cd playerem czy inny model niz cd5 cambrig'a jeszcze mozesz polecic. dzieki wielkie.
a co sadzicie o
Mission M2Ss ?????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi missionami to sie chyba wyglupilem ale teraz jak by ktos w miare szybko zareagowal bo za zgodzine konczy sie aukcja i nie wiem ktore licytowac
TANNOY MERCURY M2 czy MONITOR AUDIO BRONZE BR1

szkoda ze nikt nie odpisal - kupilem Tannoy'e choc BR1 bardziej mi sie podobaja ale nie o to chyba chodzi.
teraz jkbyscie mogli doradzic cos w sprawie kompletnego okablowania oczywisnie takze za rozsadne pieniadze.
chcialbym zeby to wszystko dobre zagralo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co się tak spieszyłeś? Moim zdaniem BR1 byłyby lepsze, niskie tony na pewno twardsze, szybsze.
To choć z kablami się nie spiesz. Posłuchaj na razie na zwykłych niedrogich z miedzi beztlenowej a jak będziesz chciał coś "doszlifować" w brzmieniu, to wówczas napiszesz w jakim kierunku ma to pójść. Ale... jak piszesz za kilka miesięcy będziesz miał dużo więcej na kolumny. To czy warto teraz kupować jakieś lepsze kabelki, które być może charakterem nie będą pasowały do kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemoglem sie juz doczekac glosnikow, na kilka miesiecy wystarcza pewnie i tak bede zachwycony, ale teraz juz mysle o pelnym zestawie serii A M Bronze tylko widzialem ze floorstanding sa trojdrozne a to chyba nie najlepsze rozwiazanie.
tak mi napisales o tych kablach ze az mi troche glupio bo nie wiem czy ja w ogole zobacze roznice w brzmieniu tzn ze one maja az takie znaczenie, myslalem tylko ze chodzi tu o strate mocy.
jeszcze kilka rad odnosnie cd playera tylko najlepiej w srebrnym kolorze "bo ktos mi zrzedzi nad uchem" chociaz i tak pewnie z reguly sa dostepne dwie wersje kolorowe - da sie cos kupic do 100 no 150 zl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...