Skocz do zawartości

Wybór kolumn do ONKYO


green46

Recommended Posts

Witam,

poszukuje kolumn do amplitunera ONKYO R-1045. W opise amplitunera widnieje takie cos:

Moc wyjściowa: 70 W/kanał, 4 Ω

Czy moge podlaczyc do tego sprzetu glosniki ktore bedą miały 6 lub 8 Ω?
Jakie byłyby najlepsze w cenie do 1000zł?
Co lepiej wybrac, monitory czy kolumny podłogowe?
2 czy 3 drożne?
Kolumny moga być używane.

Jest to moj pierwszy zestaw stereo.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś poczytał kilka wątków na forum, znalazłbyś zapewne odpowiedzi na niektóre swoje pytania a także wiedziałbyś co trzeba napisać, by ktoś mógł Ci rzeczowo odpowiedzieć. Teraz pytanie retoryczne. Jeśli Tobie się nie chce (poczytać, dowiedzieć się czegoś w swojej własnej sprawie), to czemu mnie lub komukolwiek tu ma się chcieć (Tobie odpowiadać)?
Przede wszystkim napisz jakiej wielkości masz pokój, czy kolumny możesz odstawić conajmniej po kilkadziesiąt centymetrów od ścian, jakiej muzyki słuchasz. I zapytałbym jakie brzmienie lubisz (w sensie jasne - ciemne, ocieplone - rozjaśnione, miękkie - twarde itp... ) i co za tym idzie, czy słuchałeś swojego amplitunera z jakimiś kolumnami? Co Ci się podobało w brzmieniu a co nie?
Ilość dróg w kolumnie nie ma na ogół wpływu na jakość brzmienia, więc dobrze zaprojektowana i wykonana kolumna może być dwu i kilkudrożna.
A inaczej patrząc na sprawę wielkość obudowy i ilość użytych głośników w niedrogiej kolumnie może się odbić bardzo poważnie na jakości dźwięku.
Przykład ekstremalny: Duże kilkugłośnikowe (kilkudrożne) kolumny podłogowe za 1000zł. dadzą być może dość duży bas (ale raczej kiepskiej jakości) i potęgę brzmienia ale reszta pasma zabrzmi dość przeciętnie jeśli nie tandetnie. Małe dwudrożne kolumny standowe (podstawkowe) czyli monitory w tej samej cenie mają już szansę zabrzmieć conajmniej dobrze choć bez potęgi brzmienia (na ogół) i nisko schodzącego basu. Wybór należy do Ciebie.
Za 1kzł. polecam zdecydowanie kolumny używane. Do swojego amplitunera możesz śmiało podłączyć 6 i 8 Ω kolumny.
Na im więcej z zadanych Ci pytań odpowiesz tym większą masz szansę dostać dobrą odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.
Poczytam to forum. Nie słuchalem jescze mojego amplitunera, jest w trakcie wysyłki. Nie wiem jakiego brzmienia oczkuje poniewaz jescze nigdy nie słuchałem takiego sprzetu. W tych sprawach jestem zupelnie zielony. Miejsce na kolumny mam, moj pokoj ma 20m2. Lubie słuchać rocka,muzyki dance oraz trance.
Wolałbym kolumny podłogowe.
Myśle nad zakupem:

Jamo S 606
Yamaha NS 50
Yamaha NS-325
Wharfedale VARDUS VR-300
Quadral Quintas 500 (2.0, uzywane)

Czy moze cos zupelnie innego, uzywanego?

Według mnie, jak na moje ucho kazda kolumna z wyżej wymienionych zagra bardzo dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...