Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze kiedy byłem na taki etapie jak Ty (czyli źródłem dźwięku był głównie komputer) to zawsze ubolewałem nad moja kartą dźwiękową. A stało się to w momencie kiedy wymieniłem (zwykłą zintegrowaną) na przeciętnego soundblastera i przejrzałem na oczy, a właściwie na uszy.

Nie wiem ile kosztuje teraz dobra karta dźwiękowa, pewnie coś pomiędzy 300-500 zł (jak nie więcej) wydaje mi się że lepiej będzie jak te pieniążki władujesz w jakieś używanego CDka - na allegro można wynaleźć jakąś perełkę, nie zapominaj o ogłoszeniach na forum i nie bój się konstrukcji DIY.

W swojej wypowiedzi pójdę o krok dalej i dodam że duży wpływ ma też kabelek z którym się połączysz. Nie bez znaczenia pozostaje też program w jakim zostanie odtworzona muzyka. Długo używałem winampa (nie narzekałem bo nie miałem powodów). Trwało to do momentu kiedy nie zapoznałem się bliżej z programem o nazwie foobar2000 (pewnie słyszałeś o nim). Dla mnie różnica była jednoznaczna - foobar wydawał się być bardziej neutralny w stosunku do winampa (ooczywiście EQ nigdy nie używam).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Też mam kartę dźwiękową podłączoną do amplitunera przez SPDIF. Karta Soud Blaster Live. Moim zdaniem przy wykorzystaniu SPDIF karta nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie może mieć dekoder, ale w praktyce to ma istotnie mniejsze znaczenie niż kodek. Karta dźwiękowa żadnych zmian nie wnosi, tylko ustawia bajty w odpowiedniej kolejności i kształtuje strumień danych zgodnie z protokołem SPDIF. Co do kabla, to SPDIF obliczony jest na transmisję przez zwykly drut na odległość do 10 metrów. Elektrycznie to jest pętla prądowa, co gwarantuje niewrażliwość na zakłócenia elektromagnetyczne. Bitrate jest bardzo niski nawet w porównaniu z USB nie mówiąc o innycz cyfrowych łączach. Więc nie ma potrzeby stosowania drogich kabli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...