Skocz do zawartości

Amplituner+Gramofon+Głośniki Jak to podłączyć? Laik


Whyduck

Recommended Posts

Witam!,
na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem raczej laikiem w sprawach audio. To znaczy jakis tam sprzet mam, ale specem nie jestem. I własnie to mnie zgubilo...
Ale do rzeczy. Otóż moj znajomy poprosil mnie o pomoc w podlaczeniu sprzetu. Jest to gramofon Garrard GT-35P, ampituner Sony STR 7055 oraz głośniki Wharfedale Diamond 6R. problem w tym, żeza bardzo nie wiem jak to podlaczyc... Chodzi mi glownie o podlaczenie glosnikow z amplitunerem. Za pomoca jakiego kabla mam to zrobic? Czy wogole moge to bezproblemowo podlaczyc? Jezeli chodzi o gramofon pytanie jest podobne: za pomoca czego mam go podlaczyc? Znalazlem jakeis dwa kable (na zdjeciu) Beda w ogole przydatne? Prosze o instrukcje. Z gory dziekuje.

Zdjecia:

Zdjecia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało informacji .Najlepiej zamieść foto tylnej ścianki.Amplitunera i gramofonu.

Gramofon trzeba podłączyć do wejścia Phono .Kabel z wtyczkami takimi jak na zdjęciu powinien być zamocowany do niego na stałe.

Kolumny trzeba podłączyć dwu żyłowym kablem na razie może to by jakikolwiek przewód elektryczny.Prawą do zacisków R Plus do plusa minus do minusa .Lewą do zacisków L tak samo.Lepiej nabyć w sklepie lub na Allegro specjalistyczny kabel do głośników .Nie za drogi w tym zestawie nie ma co szaleć.Np.

http://allegro.pl/przewod-glosnikowy-lexto...1961485888.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon podłączymy tym kablem ze zdjęcia .Strzałka pokazuje kierunek od gramofonu w stronę wzmacniacza.Mam nadzieję że są dwa kable ?Jak pisałem do wejścia Phono (pierwsze z lewej)

Kable głośnikowe tak jak pisałem wcześniej plus wzmacniacza z plusem kolumn minus z minusem .Pod górny rząd zacisków we wzmacniaczu .Gołe kable zacisnąć dobrze śrubokrętem oczywiście przy wyłączonym wzmacniaczu .Uwaga aby nie zewrzeć kabli.Na wzmacniaczu ustawić grupę kolumn A.(Pierwsze pokrętło po lewej stronie na froncie amplitunera)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...