Skocz do zawartości

muzyka+kino domowe do 3,5 tys. na początek z czego poskładać? :-)


renata

Recommended Posts

Witam

tylko proszę nie krzyczcie na mnie, że to już było icon_smile.gif, przeglądałam tematy ale nie znalazłam informacji, które by mnie zadawalały;

chcę złożyć sobie zestaw tak jak napisałam w temacie - raczej do słuchnia muzyki ale też do pooglądania w stosunku mniej więcej 80:20, wiem, że nie ma złotego środka, i jeśli coś jest dobre np. w jednej dziedzinie to niekoniecznie musi być dobre w innej dlatego zdecydowałam i raczej stawiam na muzykę, a co do kina mogę ew. obniżyć wymagania;

pooglądałam i poczytałam już co nieco o tym co jest na rynku ale niestety to przerasta mój skromny w tym zakresie poziom inteligencji ..., dlatego prośba do Profesjonalistów na tym forum o pomoc i poradę, może da się to jakoś fajnie połączyć icon_smile.gif

muzyka jakiej słucham to przede wszystkim rock i jazz, pomieszczenie do którego to potrzebuję ma powierzchnię +- 40 m2 (są to dwa połączone pokoje), na razie mogę wydać max. 3,5 tys. ale napisałm na początek bo jeśli byłby jakiś fajny pomysł to pomyślałam żeby na razie kupić podstawowe elementy, natomiast sukcesywnie dokupywać resztę; priorytetem jest dla mnie jakość z poprawką na możliwości finansowe icon_smile.gif

byłabym wdzięczna za jakieś fajne pomysły w tym temacie, pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata
Jak trafisz na promocję, to w cenie 3500 kupisz opisywany parokrotnie zestaw ONKYO SR604 (lub o rok nowszy, ale o jedną serię niższy model SR505), odtwarzacz DVD 405, kolumny Quadral Quintas 500 oraz subwoofer. A bez promocji na taki sam zestaw bez subwoofera trzeba dać około 3300zł, a z subem ok. 4000zł.
Są też ciekawe zestawy oparte na tegorocznych modelach DENONa, Pioneera, Yamahy czy Harman-Kardona.

Na razie odpowiedz na pytanie - czy zamierzasz słuchać muzyki w trybie wielokanałowym SACD i DVD-Audio?
Jeżeli tak, to odpadają zestawy ONKYO i Harmana (odtwarzacze DVD z tymi funkcjami kosztują co ponad 1500zł i nie mieścisz się w budżecie). Zostaje wtedy Pioneer i Yamaha (lub SONY, gdy wystarczy Ci SACD bez DVD-AUdio) albo mieszanie firm icon_rolleyes.gif

Ciekawą propozycją dla dobrej jakości dźwięku z płyt CD będzie zakup do tego zestawu używanego napędu CD za 200-500zł, jakość odsłuchu będzie dużo wyższa od tego z odtwarzaczy DVD w kupowanym sprzęcie.

Z tego co napisałaś wynika, że niekoniecznie od razu musisz mieć cały zestaw i można będzie przekroczyć (w rozsądnych granicach...) kwotę 3.5 tysiąca ... icon_cool.gif
A o proponowanych zestawach w cenach 2500 - 5000zł już mam nadzieję poczytałaś na tym Forum.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sugestię: jeżeli zestaw ma być w przyszłości rozbudowywany, to może warto na początek kupić tylko jedną parę kolumn i tu są dwa warianty: lepsze kolumny, a później dokupić gorsze na tył albo drugi wariant: gorsze, które później będą na tył jak do przodu kupi się lepsze.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za Wasze podpowiedzi i jednocześnie przepraszam, że dopiero teraz się pokazuje ale nie było mnie troszkę ... icon_sad.gif

już precyzuje tylko ponownie proszę o wyrozumiałość na tej części forum icon_smile.gif..., myślę bardziej o muzyce i w tym zakresie o maksymalnej jakości jaką za tę cenę się da..., natomiast ... w drugiej kolejności ( icon_redface.gif ) o kinie...

i teraz tak (z tym, że być może, a nawet z dużym prawdopodobieństwem nie znam się na tym temacie i nie wiem o czym pisze ale...) popatrzyłam sobie tak troszkę na takie różne rzeczy i szczerze się przyznam, że raczej w 100% ominęłm zestawy i takie rzeczy do tzw. wszystkiego, a skupiłam się raczej na samym CD i to elementach, z tego co mi się, można powiedzieć, podobało na żywo to były marantz'e, natomiast dość dużo dobrego z tym, że tylko słyszałam i czytałam o rotel'u w tych tematach które lubię..., z tym, że rotel to chyba półka cenowa raczej nie dla mnie... (na kolumny szczerze na razie nie mam żadnego pomysłu);

no i teraz wymyśliłam sobie tak (tylko znowu wiem, że pewnie źle i chyba raczej nie od tej strony powinno się zaczynać dlatego ośmieliłam się poprosić o pomoc tutaj) żeby kupić podstawowe, absolutnie konieczne elementy do CD i na początek właśnie w miarę fajne kolumny przód ale z jakimś pomysłem na całość bo chciała bym tego wcześniej posłuchać pod kątem tego co lubię, a dopiero sukcesywnie kupować resztę oczywiscie mając w perspektywie i w możliwościach technicznych kino (tego po prostu nie muszę mieć od razu), dlatego napisałam, że 3,5 tyś. na początek bo tyle po prostu na razie mam,
co do kina to powiem szczerze, że zależy mi na, jeśli można tak powiedzieć - "poprawnej" jakości ( icon_redface.gif ) tzn. żeby nie miało problemów z tymi formatami które są obecnie i przynajmniej było klasyfikowalne na jakimś poziomie jakości natomiast super efektów nie oczekuję... z uwagi przede wszystkim na czas jaki jestem w stanie poświęcić jednemu i drugiemu- mniej wiecej taki stosunek jak napisałm w 1 poście 80:20, no i pieniążki...

jeszcze raz dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi i jednocześnie ponownie prośba o pouczenie mnie w takim właśnie kierunku za co będę bardzo wdzięczna, pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mam podobny problem od kilku lat.Na początku kuiłem kino domowe : zestaw 5.1 Technicsa(kolumny) , potem zmieniłem je na Magnaty ,teraz kupiłem Jamo D570 i powiem szczerze że dobre kolumny przednie są najważniejsze.Ztyłu zostawiłem Magnaty i do kina mi to wystarcza.Itak słucham około90 %muzyki.Miałem wzmacniacz Technicsa sagx940 i teraz go zmieniam na używanego Harmana Kardona Avr 7000 .Powiem tyle że jakbym kupił Jamo na początku to by stały do dziś bez żadnych zmian.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata - sądzę po Twoich wypowiedziach, że masz już wyrobiony słuch i nie zadowoli Cię jakość dźwięku płyt CD odtwarzanych na odtwarzaczu DVD. Podobnie będzie z dźwiękiem stereo płynącym z amplitunera wielokanałowego (nie rozmawiamy o konstrukcjach po kilkanaście tys. zł). Zatem żebyś była zadowolona ze sprzętu, są 2 możliwości:

1) Rozciągnięcie budżetu o min. 500% - zakładam, że to rozwiązanie czysto teoretyczne, więc nie rozwodzę nię nad nim;
2) Zakup amplitunera wielokanałowego z wyjściem "pre-out" i podłączenie do niego wzmacniacza stereofonicznego. W ten sposób będziesz się mogła cieszyć efektami dźwięku przestrzennego, nie tracąc nic na jakości muzyki w stereo. W tym wariancie także dobry odtwarzacz CD oraz budżetowe DVD.

Zalety: wariant 1) - mniejsza ilość sprzętu; wariant 2) - niższy koszt.
Każde inne rozwiązanie będzie ogromnym kompromisem ze szkodą dla muzyki.

Napisz, czy któraś z tych koncepcji Cię interesuje, wtedy można będzie rozmawiać o konkretnym sprzęcie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Renata - sądzę po Twoich wypowiedziach, że masz już wyrobiony słuch i nie zadowoli Cię jakość dźwięku płyt CD odtwarzanych na odtwarzaczu DVD. Podobnie będzie z dźwiękiem stereo płynącym z amplitunera wielokanałowego (nie rozmawiamy o konstrukcjach po kilkanaście tys. zł). Zatem żebyś była zadowolona ze sprzętu, są 2 możliwości:

1) Rozciągnięcie budżetu o min. 500% - zakładam, że to rozwiązanie czysto teoretyczne, więc nie rozwodzę nię nad nim;
2) Zakup amplitunera wielokanałowego z wyjściem "pre-out" i podłączenie do niego wzmacniacza stereofonicznego. W ten sposób będziesz się mogła cieszyć efektami dźwięku przestrzennego, nie tracąc nic na jakości muzyki w stereo. W tym wariancie także dobry odtwarzacz CD oraz budżetowe DVD.

Zalety: wariant 1) - mniejsza ilość sprzętu; wariant 2) - niższy koszt.
Każde inne rozwiązanie będzie ogromnym kompromisem ze szkodą dla muzyki.

Napisz, czy któraś z tych koncepcji Cię interesuje, wtedy można będzie rozmawiać o konkretnym sprzęcie.
Pozdrawiam





ponownie dziękuję za podpowiedzi, przede wszystkim Tobie Pablo1964 (przy okazji przepraszam bo cos mi się porobiło i chyba całość będzie jako cytat...) jest dokładnie tak jak napisałeś...

wariant 1 jak trafnie zauważyłeś jest rozwiązaniem niestety czysto teoretycznym icon_smile.gif ..., zwiększenie budżetu na pewno ale może nie aż tak..., a przede wszystkim nie od razu...

wariant 2 jak najbardziej mi się podoba, dokładnie o czymś takim myślę tylko po prostu nie wiem od czego zacząć żeby to wszystko w efekcie miało ręce i nogi dlatego proszę o rady w tym właśnie kierunku...,
tak jak napisałm - na początek nie muszę mieć wszystkiego - wystarczą mi podstawowe elementy do słuchania muzyki, nawet myślałam dokładnie tak jak sugerowali Koledzy wyżej żeby nie kupować pełnego kompletu kolumn, a tylko część natomiast wcześniej posłuchać całość, nie boję się eksperymentowania byle tylko efekt końcowy mi się podobał

dziękuję za dotychczasową pomoc i będę wdzięczna za dalszą, pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza: wydaje się, że jak chodzi o myzykę, to przyszłością high end są nowe formaty wspierane przez Blue Ray i HD-DVD. Są to formaty wielokanałowe, ale zanim się rozpowszechnią, to minie parę lat. Jest już odpowiedni sprzęt na rynku, ale płyt jest mało, a sprzęt drogi. Więc póki co jeśli się stawia na muzykę, to głównie chodzi o dobrej jakości stereo. Będąc na Twoim miejscu tak bym to sobie zaplanował:

Na początek:
1. Kulumny za ok 2000-2500 i tu uważam, że trzeba iść do salonu i porównać kolumny podłogowe i podstawkowe, bo podstawkowe mają swoj ograniczenia ale w tej samej cenie otzrymuje się czystszy i bardziej plastyczny dźwięk. To każdy musi sam sprawdzić. Kolumny w tej cenie to nie będzie rewelacja, ale zawsze można je potem wykorzystać przy rozbudowie do kina domowego.

2. Wzmacniacz odpowiedni do kolumn. Nistety nie można się kierować tylko mocą podaną przez producenta.
Ale n.p. denon pma-700 ae 1200zł nowy

3. Odtwarzacz CD, Denon dcd-700 ae 1300 zł nowy pasowałby również wizualnie do wyżej wymienionego wzmacniacza.

4. Jakiekolwiek DVD, żeby w ogóle było

Modele które podałem to tylko przykłady sprzętu, który nie jest zły. Jest dużo innych możliwości do wyboru. Najlepiej posłuchać w salonie i jeszcze się upewnić przeglądając forum i testy.

Później można rozbudowywać w różne strony. Moim zdaniem, żeby amplituner do kina brzmiał dobrze, trzeba wydać ok 4000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

co do kina to powiem szczerze, że zależy mi na, jeśli można tak powiedzieć - "poprawnej" jakości ( icon_redface.gif ) tzn. żeby nie miało problemów z tymi formatami które są obecnie i przynajmniej było klasyfikowalne na jakimś poziomie jakości natomiast super efektów nie oczekuję... z uwagi przede wszystkim na czas jaki jestem w stanie poświęcić jednemu i drugiemu- mniej wiecej taki stosunek jak napisałm w 1 poście 80:20, no i pieniążki...

Renata
Przy takim założeniu naturalny jest dla mnie taki wariant:
200zł wydać na podstawowy i jak najnowszy model odtwarzacza DVD - np. tegoroczne LG model 276 i 282 (różnią sie jedynie wyglądem i rozmieszczeniem przycisków sterujących, w środku i złącza z tyłu jest dokładnie to samo) kupisz w granicach 180zł (sporo było dodawanych w ramach promocji w Erze, więc można jeszcze taniej trafić na rynku wtórnym na nowe egzemplarze na 2letniej gwarancji). Odtwarzacz czyta wszystkie płyty z wyjątkiem gramofonowych i chodnikowych icon_lol.gif , również fotki zapisane na DVD (co wcale nie jest standardem, w przeciwieństwie do tych zapisanych na CD) i ma świeże kodeki do DivX oraz oprócz euro również gniazdo do koaksalne do cyfrowego przekazu wielokanałowego dźwięku oraz analogowe 2x cinch do stereo. Tani i dobry, a czarny pas przebiegający przez całe urządzenie będzie pasował wizualnie zarówno do srebrnych jak i czarnych komponentów stereo/kina domowego...
Za jakiś czas jak będziesz kupować wyższy model odtwarzacza DVD - ale te wyższe modele są bardziej wybredne i byle czego nie odczytają, więc też się przyda. Sporo osób tak robi i ma to głęboki sens icon_cool.gif

Cytat

...no i teraz wymyśliłam sobie tak ... żeby kupić podstawowe, absolutnie konieczne elementy do CD i na początek właśnie w miarę fajne kolumny przód ale z jakimś pomysłem na całość bo chciała bym tego wcześniej posłuchać pod kątem tego co lubię, a dopiero sukcesywnie kupować resztę oczywiscie mając w perspektywie i w możliwościach technicznych kino (tego po prostu nie muszę mieć od razu),

Bardzo mądrze!
Pytanie tylko, jak najbardziej rozsądnie kupować te elementy?
Przy Twoim budżecie wg mnie są dwie możliwości (zakładam, że przyjmujesz wersję z nowym DVD za niecałe 200zł):
- najpierw docelowy wzmacniacz stereo i do tego niezłe kolumny oraz używany odtwarzacz CD (filmy oglądasz/słuchasz na DVD + stereo), a dopiero za jakiś czas amplituner KD i pozostałe kolumny
- najpierw amplituner KD, CD oraz kolumny, a za jakiś czas porządny wzmacniacz stereo. Bo możesz trafić na ciekawy zestaw KD już z dobrymi (tzn. w miarę docelowymi) kolumnami, więc kolejność zakupu będzie inna niż sugerowałaś Ty oraz Dd6 icon_cool.gif

Jak napisał Pablo1964 "Amplituner wtedy może być tańszy, byle tylko miał wyjście pre-out.
Warto skupić się na amplitunerach kina domowego - modelach z okolicy 2 tysięcy (raczej nie schodzić poniżej 1500zł) i podjąć pierwsze decyzje o kolumnach: niezłe podstawkowe, które potem mogą trafić np. na tył lub większe podłogowe - ale będą droższe niż podstawkowe by zachować odpowiednią jakość icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_smile.gif

RoRo... jestem załamana icon_sad.gif ... te płyty chodnikowe jakoś przeboleje ale kasety video z mojej studniówki, że nie przeczyta to już katastrofa icon_sad.gif

a tak serio to ja naprawde przepraszam, że pewnie profanuję swoimi poglądami to forum albo przynajmniej tę jego część no ale cóż - ja tak po prostu myślę, lubię dobre kino, dobry film, dobry dźwięk ale dla mnie w tzw. kinie domowym jego jakość wyznaczana jest w pierwszej kolejności ekranem/telewizorem, jego jakością, wielkością, ustawieniem etc., etc., dźwięk też jest ważny, nawet bardzo ważny ale tylko w zakresie jego przestrzenności, czystości i wyrazistości i tyle, przy filmach daleka jestem od szukania barw, tonów, nut etc..., chyba, że złe filmy oglądam...; dlatego moje wymagania co do dvd nie są wielkie ale też nie jestem w stanie kupić np w Media tzw. zestawu w promocji gwiazdkowej za 800 zł bo dla mnie były by to wyrzucone pieniądze, a te trzeba jednak troszkę szanować icon_smile.gif
do tego LG nic nie mam nawet na dłużej niż chwilkę, tylko tam troszkę nie podoba mi się rozdzielczość 720x576 ale generalnie mniej więcej o czymś takim myślę...

natomiast co do kolumn - to znowu mam chyba nieco mało popularne poglądy ale cóż, najwyżej będziecie się śmiać....
no więc kiedyś razem z bratem mieliśmy jako naszą pierwszą zabawkę Diorę chyba 707 i częściowo 705 taką w wersji export icon_smile.gif z tym, że co do oznaczeń nie jestem pewna, a do tego kolumny Tonsila podłogowe oczywiście i ciężkie jak nieszczęście..., wtedy też brat uczył mnie, żebym pamiętała o jednym, że kolumny "wartają" w szerokim tego słowa znaczeniu tyle ile same ważą ... icon_smile.gif no i coś chyba z tego mi zostało... reasumując dla mnie dobra kolumna z którą dobrze będę się czuć to kolumna podłogowa o dość masywnej konstrukcji..., wiem, że dziś to pewnie już tak nie jest, zresztą to która jest lepsza z pewnością zależy od miliona czynników, rodzaju podłoża, zawartości pomieszczenia etc., etc., etc. ale nad tym byłby chyba sens zastanawiać się przy sprzecie za ponad 10 tyś...

z tego co pooglądałam, poczytałam ale jeszcze nie posłuchałam to myślała bym tak na początek o:
JBL Northridge ES90
KEF iQ7
Usher V-602
Wharfedale Diamond 9.5
albo podoba mi się jeszcze Acoustic energy aegis neo 3
pytanie tylko co z tego co wyżej nadaje się do tych tematów których ja słucham? (tj. przede wszystkim rocka, jazzu czasami ale rzadko metalu);

z odtwarzaczy cd jak pisałam już wcześniej podoba mi się Marantz CD6002

ale już co wzmacniacza nie mam pomysłu, a już kompletnie nie mam pojęcia jak to co powyżej ma się do siebie wzajemnie no i jeszcze do tego LG icon_smile.gif (tzn. kina icon_smile.gif)

dlatego gdyby jeszcze jakieś wskazówki, opinie, rady etc. to będę bardzo wdzięczna, pozdrawiam i dziękuje za wszystkie dotychczasowe wypowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata
Bardzo fajnie rozumujesz/piszesz/działasz i cieszę się, że jakoś możemy Ci pomóc (a przynajmniej próbujemy) i w żadnym przypadku nie profanujesz Forum icon_cool.gif
Nie proponuję Ci zakupu "wszystko w 1, czyli wspaniały zestaw kina domowego za 400zł", ale co do zwykłego, świeżego modelu DVD za małe pieniądze to sie powtórzę...
Jeżeli masz LCD/plazmę lub taki zamiar w najbliższym czasie, to zamiat 200zł na podstawowe LG warto kupić za 300zł odtwarzacz z wyjściem HDMI - np. nowy Pioneer DV400 jest za taką kwotę do kupienia w internecie, bo w sklepie to już trudniej (1 x wyjście HDMI skalowanie do 1080p, 1 x USB -panel przedni, 1 x Euro-SCART, 1 x wyjście Component video, 1 x wyjście współosiowe, 1 x S-video ) ew. jakiś ciut wyższy model LG czy Samsunga już z HDMI.
A np. u mnie funkcje "wszystkożernego" DVD pełni nagrywarka icon_rolleyes.gif
Aha - co do Twoich kaset ze studniówki to istnieją modele Combo: DVD+ VHS, no ale co będzie jak się pomylisz icon_mrgreen.gif ?

Co do kolumn - do rocka i do kina domowego JBL ES90 są super, z metalem także sobie dobrze poradzą natomiast co do jazzu nie wiem, nie słuchałem icon_lol.gif Trafiłem dla siebie to co chcę i ostatnio lenię się z odsłuchami (tylko to, co ze znajomymi przy ich zakupach). No i masa ES90 około 25 kg powinna odpowiadać Twoim oczekiwaniom...

Nie wiem, czy można zrezygnować z gotowych zestawów KD z kolumnami 5.0 - niektóre nie są najgorsze (wiadomo, że 2 kolumny będą lepsze od 5 w tej samej cenie, a komplet za 5 tys będzie jeszcze lepszy, a za 10 tysięcy to nawet nie trzeba się stresować jakością głośnków w stereo...). No i ta kolejność zakupów, bo niby CD i stereo na początek.
Co do finansów i szaleństw to potrafię zrozumieć wszystkie (prawie...) ograniczenia i nie namawiam nikogo (prawie... paru osobom z poprzedniej ekipy mógłbym) do wyrzucania pieniędzy w błoto icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za Waszą pomoc jest dla mnie naprawdę nie oceniona, naprawdę dużo się uczę, a wolę to zrobić sama w domu w sposób w miarę obiektywny w dogodnym dla mnie czasie niż nabiegać się po sklepach i nasłuchac od przedstawicieli poszczególnych marek sprzetu jaki to ich sprze jest genialny i jak bardzo odpowiada moim potrzebom..., a no i dzięki, za wyrozumiałość i, że się nie śmiejecie icon_smile.gif ... (no przynajmniej nie oficjalnie);

w przyszłym tygodniu postaram się wygospodarować chwilkę i udam się posłuchać tych kolumn w kolejności:

KEF iQ7
JBL ES90
Usher V-602

do tego będę na razie upierać się przy CD i wzmacniaczu Marantz'a 6000 lub 7000, choć widzę, że u Was jakiegos większego entuzjazmu nie budzi i raczej nie budził, do KEFów zobaczę wzmacniacz NAD'a, a na koniec może uda mi się zapoznać z jakimś Rotel'em w moich możliwościach finansowych i na razie poza kablami to będzie na tyle, myślę, że coś z tego będzie się nadawać icon_smile.gif

potem jak złapię trochę oddechu to pomyśle tak jak pisaliście wyżej o dobrym amplitunerze wielokanałowym z wyjściem pre-out, do tego DVD ale na pewno z HDMI takim jak np ten Pioneer DV 400 bo tyle mi wystarczy..., no i na koniec o telewizorze LCD i reszcie kolumn, do tego telewizora który mam dziś nie warto chyba nawet próbować podłączać czegokolwiek bo mógłby się obrazić i dopiero miałabym problem icon_smile.gif ...

gdyby ktoś miał jakiś ciekawy pomysł z czym posłuchać tych kolumn (chyba raczej tylko tych) pod kątem muzyki tak jak napisałam jazz, rock, czasami metal, pomieszczenia 20 +20 (dwa połączone pokoje z tym, że drugi raczej tyko na zasadzie tła - nie bardzo wiem jak to nazwać) no i oczywiście przydatności pod kątem później kina to będę bardzo bardzo wdzięczna

nie słucham nigdy niczego na max'a; najwyżej na 3/4 mocy, lubie jak to czego słucham ładnie mi brzmi między 1/2, a 3/4 mocy, dlatego myślę żeby też uwzględnić pewne zapasy w tym kierunku, pod tym kątem też będę wdzięczna za ewentualne uwagi;

no i tyle, nie nudzę już więcej, jak coś bardziej konkretnego spodoba mi się to poproszę o uwagi do bardziej konkretnej już konfiguracji;

na razie dziękuję bardzo bardzo za dotychczasową pomoc i pozdrawiam;

ps. jak pisałam o tych gotowych zestawach i gwiazdkowej promocji to bynajmniej nie krytykowałam tych rozwiązań bo przede wszystkich w większości ich nie znam tylko miałam na myśli jedynie to, że z mojego punktu widzenia te gotowe zestawy czy kina czy stereo mają jedną wadę , a mianowicie są w 99% uśrednione i to we wszystkim, a co za tym idzie są mniej modyfikowalne do konkretnych upodobań, a te są bardzo różne, a moje to już katastrofa - w żadnej skali się nie mieszczą, pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...