Skocz do zawartości

Płyty CD - wersje remasterowane


Recommended Posts

Hej! wlasnie sie zarejstrowałem, wiec witam wszystkich.

Kwestia jest następująca: czy warto kupować reedycje remasterowane alnumów? Porównywal ktos moze starą wersję i po obróbce? czy efekt jest zawsze dobry? Moze stworzyc taką listę plyt którym wyszlo to na dobre, i tych które zostaly sknocone?

Słyszalem ze nie zawsze jest to robione profesjonalnie, czytaj: pod kątem audiofilskim, czyli realna poprawa jakości brzmienia. Podobno slaba jest reedycja plyt SADE, ktos tez mówil ze "czworka" Petera Gabriela lepiej brzmi w oryginale, wystarczy tylko podglosic icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy warto kupować reedycje remasterowane alnumów? Porównywal ktos moze starą wersję i po obróbce? czy efekt jest zawsze dobry? Moze stworzyc taką listę plyt którym wyszlo to na dobre, i tych które zostaly sknocone?


Z reguły efekt jest pozytywny - tak było w przypadku Pink Floyd i Led Zeppelin.
Słyszałem jednak, że odradzana jest zremasterowana wersja Police - Reggatta De Blanc.
Ja mam tę starą CD i jeszcze nie porównywałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam wszystkich członków tego forum. Jestem nowym zarejestrowanym członkiem i nie przeczytałem wszystkich postów na temat "Płyty CD - wersje remasterowane". Jednakże chciałbym dodać swoje trzy grosze. Według mnie do tego zagadnienia trzeba podejść z dwóch stron. Pierwsza to czy jesteś zagorzałym fanem danego artysty lub zespołu, druga zaś czy "audiofilem". Jeśli chodzi o pierszą stronę to idealną sytuacją byłoby posiadanie obydwu wydawnictw oryginalnego (chodzi mi również o winyle) i remasterowanego. Wówczas to możesz porównać i wedle gustu delektować się oryginałem przyjmując w ucho wszystkie jego niedoskonałości i niedociągnięcia lub odpłynąć w świat remasterowanej czystości. Jeśli zaś chodzi o drugą stronę, tj. jesteś "audiofilem" to nie zastanawiaj się i kupuj tą wersję nie będziesz miał do nikogo pretensji przy odsłuchu, przecież jest to jakość poprawiona na maksa. To tyle z mojej strony. Pruci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Mam dwie płyty remasterowane. Są to wznowione wersje nagrań z lat sześćdziesiątych. Poprawa dźwięku jest wyraźna. Szczególnie zauważalny jest brak szumów, które dawniej występowały. Dynamika tej jest lepiej odczuwalna.
Według mnie warto posiadać wersje płyt po remastingu.


No oczywiście, że tak jest, ale smak tych szumów i niedoskonałości jest nieraz niezastąpiony. Zgadzam się z Toboą jeśli chodzi o remastering, tylko pod warunkiem, że masz możliwość odniesienia się do oryginału. No i jeszcze zazwyczaj jeśli płyta remasterowana to zawsze coś tam nowego dorzucą. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...