Skocz do zawartości

Co kupić?


Robo1910

Recommended Posts

Cytat

I właśnie też tu zaczynają się schody, ponieważ do Krakowa mam ponad 300 km..

To wejdź w swój profil i napisz, skąd jesteś - bo trudno zgadywać icon_wink.gif
Swoją drogą to nadal nie mogę zrozumieć, czemu tyle osób na Forum się z tym kryje icon_rolleyes.gif

Sprzedawca Yamy 596 jeszcze nie ma żadnych komentarzy za sprzedaż - i skoro nie chce dać nawet gwarancji rozruchowej to szkoda...
Model jak już pisałem jest udany i wmiarę rozsądny cenowo.
Co do modeli starszych - faktycznie sporo jest ciekawych, ale też sporo jest uszkodzonych lub "grzebanych". Więc czasami lepiej sobie odpuścić podejrzany egzemplarz niż "umoczyć".

Ja staram się trzymać zasady (z wyjątkami - np. poza najtańszym sprzętem tak do 300zł), by używany sprzęt odbierać osobiście (i sprawdzać przy okazji...) lub przez znajomych/rodzinę - gdy jest daleko ode mnie.

Jaką kwotę po zakupie kolumn (i po Świętach...) możesz przeznaczyć na wzmacniacz?

Możesz się zastanowić nad wzmacniaczami SONY ze średniej półki (czyli QS), poniżej masz link do aukcji FB-940QS w Lubinie za rozsądne pieniądze
http://allegro.pl/sony-ta-fb940r-klasa-qs-...2010294657.html
Generalnie większość Soniaków z klasy ES gra dobrze (ale np. nie warto kupować 530ES), oraz nie należy zakładać że każdy SONY jest beee (zresztą to uogólnianie odnosi się to do większości firm, bo większość ma/miała w swojej ofercie zarówno te udane, jak i nieudane modele).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem temu gościowi maila z kilkoma kluczowymi pytaniami. Na razie nie odpowiedział. Ogólnie jestem w stanie dać max 600 zł. Myślę, że naprawdę nie ma sensu zbyt dużo inwestować w mój pokój, jeśli chodzi o sprzęt. I tak pewnie w pełni nie wykorzystam tego, co mógłbym wykorzystać, w przypadku lepszego rozstawu mebli, oraz większego pokoju. Chodź nie powiem, że stać mnie na zasilacz, np. za 2000 zł, bo skłamałbym. Liczę, że może ktoś z forum będzie miał coś ciekawego do sprzedania. W końcu sporo osób przegląda to forum. Cały czas liczę na jakieś propozycje. Jak już wcześniej wspominałem, duże znaczenie ma dla mnie stan wizualny, więc jakiegoś "przecioranego trupa" na pewno nie kupię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie warto popatrzeć np. na Rotela
Poniżej masz aukcję modelu RA-840BX4, ale czy odpowiada Ci jego wygląd (i miejsce sprzedaży) to już inna sprawa
http://allegro.pl/rotel-ra-840bx4-i2022150529.html

Potrzebujesz wzmacniacz z pilotem - czy niekoniecznie?

Poza tym - jeżeli masz w okolicy coś niedrogiego (nawet rzędu połowy kwoty...) to warto sprawdzić u siebie jak zagra z Twoimi kolumnami i poczekać cierpliwie na coś docelowego (i np. dorwać CDka)?
No i warto patrzeć na ogłoszenia na Forum (tym - i innych).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot zawsze można dokupić. U mnie w mieście nie ma żadnego sklepu ze sprzętem używanym. Jak już coś, to z nowym, a na taki mnie nie stać, więc ta kwestia odpada. Ktoś wcześniej napisał, że ja bardziej kupuję sprzęt do oglądania, niż do słuchania. Może to tak wygląda, ale na pewno tak NIE JEST. Od jakiegoś miesiąca przeglądam wzmacniacze i mogę stwierdzić, że za tą samą cenę, można kupić taki sam wzmacniacz w zupełnie dwóch rożnych stanach wizualnych. Wystarczy trochę cierpliwości i czasu. Ja niestety tego czasu nie mam, bo zamówiłem już kolumny, a do 10 dni mogę zwrócić. Takiej opcji raczej nie przewiduję, a nie widzi mi się, aby kolumny stały miesiąc czasu, a ja nawet nie będę wiedział, czy one w ogóle działają. Wiem, że za taką kwotę ciężko kupić dobry wzmacniacz, w dobrym stanie, ale przy odrobinie szczęścia..Chociażby ten Denon, z tą rysą przesadziłem, powinienem go brać od ręki i nie byłoby tematu. Kiedyś miałem też upatrzoną Yamahę, to też zwlekałem i ktoś kupił..ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, jakie kolumny kupię, a podobno od nich się powinno zacząć "składanie" sprzętu audio. Posiedzę dziś trochę na allegro i podrzucę tutaj trochę linków, mam nadzieję, że ktoś się zainteresuje i poleci, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pilot zawsze można dokupić.

Pod warunkiem, że wzmacniacz (albo amplituner...) ma taką opcję.
Np. Rotel 840 nie ma możliwości zdalnego sterowania... Wiele starszych sprzętów tak samo (pisałeś, że podobno stare Yamahy grają lepiej niż nowe).

To, że u Ciebie nie ma sklepów z używanym sprzętem nie znaczy, że w ogłoszeniach nie znajdziesz czegoś z Twojej okolicy.

Pozdrawiam - i owocnych poszukiwań !
PS. Nie ma nic dziwnego w tym, że chcesz kupić zadbany egzemplarz - ale czasami warto przymknąć oko na parę rysek, bo zazwyczaj nie kupuje się sprzętu na całe życie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.

Miałem napisać, jak już przetestuję na 100%, ale może to nastąpić dopiero za kilka dni.

W wyborze wzmacniacza oraz kolumn, pomógł mi f1angel oraz RoRo, za co im jestem bardzo wdzięczny. Jeśli chodzi o te kody, to może nie do konca mi polecali, ale niestety nie dysponowałem zbyt dużym budżetem, a sam upierałem się przy podłogówkach.

Sprzęt, który zakupiłem, to:

ROTEL RA-935BX (stan idealny, 0 rysek na przednim panelu, stan techniczny, myślę, że również idealny, choć to pewnie wyjdzie w praniu)
http://allegro.pl/audiofilski-wzmacniacz-r...2019931899.html

KODA K-5400 F (Co do jakości nie mogę się na razie wypowiedzieć, ponieważ w jednej kolumnie nie działa głośnik wstęgowy. Musiałem odesłać i czekam na nową kolmnę. Mogę jednak stwierdzić, że w tym zestawie jest za mało basu. Nie wiem czyja to "wina", kolumn, czy wzmaka. Może będzie lepiej, gdy kupię odtwarzacz cd, bo na razie słucham na DVD, w dodatku bardzo wyeksploatowanym. Dźwięk też nie jest jakiś szalenie dobry, ale jednak nie dałem za sprzęt 5 tysięcy, a 1200).
http://allegro.pl/super-okazja-koda-k-5400...2020603171.html

Przypominam też, że mój pokój ma 8 m^ i niezbyt idealny rozstaw mebli.

Jak przyjdzie ta kolumna, porobię zdjęcia, nagram filmik.

Potrzebuję po raz ostatni Waszej pomocy (przynajmniej mam taką nadzieję). Jak wcześniej wspomniałem, do zestawu brakuje mi jeszcze odtwarzacza cd. Nie chcę szaleć, więc tak myślę do 250 zł. Proszę napisać na jakie modele zwracać najbardziej uwagę. Liczę na waszą pomoc, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I właśnie też tu zaczynają się schody, ponieważ do Krakowa mam ponad 300 km.. więc odbiór osobisty odpada

Oooo - to może mieszkasz w Wwie, bo ja też mam do Krakowa ponad 300km.

To tak w ramach przypomnienia - bo skoro szukasz CDka, to moja odpowiedź brzmi tak - kup taki:
- na który Cię stać
- który jest w bdb stanie
- który ma tani laser (jakby padł...)
- który jest w Twojej okolicy i możesz go posłuchać ze swoim zestawem
- który ma pilota (skoro go potrzebujesz - zresztą ja nie wyobrażam sobie odtwarzacza bez pilota...)

Denony z Twoich linków nie wyglądają źle... Warto popatrzeć na CDki Rotela, ale dzisiaj na aledrogo jakoś nie ma ciekawych modeli w niskich cenach.

O niedrogich i w miarę świeżych Soniakach pisałem już wcześniej.
Jest też parę niedrogich ( wokolicach 200-250zł) modeli z wcześniejszych lat (również tu masz łatwo osiągalne lasery) np. CDP-991
http://allegro.pl/sony-cdp-991-top-model-p...2050825385.html
http://allegro.pl/sony-cdp-991-dobry-model...2035695227.html
A za 300-350zł możesz już znaleźć modele SONY z najwyższej serii ES...

Tak na marginesie - często trudno coś więcej powiedzieć o sprzedających i rzeczywistym stanie sprzętu...

To na razie tyle - sorry, ale nie chce mi się przegrzebywać całego wątku by znaleźć informację, gdzie mieszkasz byś mógł znaleźć coś w swojej okolicy.
Parę razy już pisałem na ten temat uzupełnienia swojego profilu i chyba już mi się nie chce przypominać!

No ale to już Twoja sprawa icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
PS. Co do tego, że jest słaby bas - chyba lepiej mieć szybki i dokłądny, niż rozlazły i niżej schodzący (jak np. w Alusach)...
Więc poczekaj trochę z osądami, posłuchaj i daj się wygrzać kolumnom. A za jakiś czas można się zastanowić nad kablami (m.in. głośnikowymi)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...