Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe + wzmacniacz samochodowy


barnaba44

Recommended Posts

Witam Was serdecznie.

Ostatnio planowałem kupić sobie głośniki do laptopa. Szukałem np jakichś 2.1, ale powiedzmy takie ciut lepsze to już spokojnie z 300zł, a mocy i tak mało. I tak sobie wpadłem na pomysł, aby zakupić kolumny stereo (2.0), bo to głównie do słuchania muzyki, bo do niczego innego nie potrzebuję. No i tak : wzmacniacz samochodowy, gdyby był czterokanałowy to byłoby fajnie, bo prawdopodobnie uda mi się załatwić nowe Magnat Monitor 110 2x50W. No i chcę kupić dwa inne jeszcze, też pewnie o podobnej mocy. Nie jestem audiofilem, tylko chciałbym coś ciut mocniejszego, bo moje 10 letnie głośniczki 2x7W są jakby słabe. A nowy sprzęt miałby pograć minimum do wakacji:)

Co np o takich głośnikach można powiedzieć?
http://allegro.pl/zestaw-kolumn-podstawkow...1979940664.html
lub
http://allegro.pl/2-kolumny-podlogowe-vk10...1967481054.html

Voice Kraft w miarę tania marka. A jak ze wzmacniaczem? jeśli chciałbym mieć sprzęt 2x50W a potem za niedługo 4x50w to jaki wzmacniacz potrzebowałbym?icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Łukasz!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile kasy możesz przeznaczyć na sprzęt. Wzmacniacz samochodowy chcesz kupić ? A po co Ci to, nie lepiej normalny, stereo? I po jakiego grzyba docelowo cztery kolumny? Myślisz, że cztery lepiej, głośniej czy piękniej Ci zagrają? A Voice Kraft, to takie same pierdzipudełka jak marne komputerówki, tylko że większe. Lepiej już poszukać najtańszych, ale prawdziwych kolumn a nie atrap.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 300-400zł. Nie wiedziałem, że 4 głośniki lepiej nie zagrają. Chodzi mi o to, aby choć trochę głośniej grało niż moje obecne badziewne i stare 2.0. 2x50w stereo mi w zupełności wystarczy. Chyba, że znacie jakiś dobry i przystępny zestaw 2.1 komputerowy. A jeśli miałbym patrzeć na kolumny, to no Magnat Monitor 110 jest w miarę? Bo widziałem je u wujka, stoją tam jako ozdoba chyba... A jakieś inne marki własnie takich małych kolumienek?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To upewnij się, że będziesz miał te kolumny od wuja. Jeśli nie, trzeba będzie czegoś poszukać. 300-400zł. to raczej na wzmacniacz lub kolumny. Jedno i drugie za taką sumę raczej trudno będzie kupić. Chyba, że rzeczywiście ma pograć tylko do wakacji albo krócej icon_wink.gif .
Jak już kupować, to moim zdaniem coś co wystarczy na dłużej, tymczasowe rzeczy są niedobre już w chwili zakupu.
Jeśli chcesz słuchać muzyki, to do poprawnego odwzorowania sceny stereo przeznaczone są dwie kolumny. Jeśli zagrają cztery zrobi się bałagan.
Oglądasz filmy na dwóch telewizorach naraz? Pewnie nie. Więc jakim cudem jakość dźwięku z czterech kolumn miałaby być lepsza niż z dwóch? Zamiast czterech lepiej kupić dwie lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...