Skocz do zawartości

Yamaha AX-900 - jakie kolumny?


bikefun

Recommended Posts

Cześć! 2 tygodnie temu, zupełnie przypadkiem, stałem się posiadaczem wzmacniacza Yamaha AX-900. Przyszedł czas na kolumny bo pozbyłem się starego kina domowego. Gdzieś na forum pojawiają się posty odnośnie nagłośnienia, ja chciałbym dokupić kolumienki konkretnie pod wzmacniacz. Pomieszczenie ma powierzchnię 18 m2 ( za jakiś czas powierzchnia do nagłośnienia może się nieco powiększyć). Lubię słuchać różnych gatunków m.in. jazz, muzyka gitarowa, blues jak również rock, muzyka pop itp. Chciałbym uzyskać pewną naturalność i przyjemność brzmienia z tym wzmacniaczem. Fajnie byłoby aby ktoś kto miał doświadczenia z tym wzmacniaczem, zasugeruje mi w czym wybieraćicon_smile.gif

Przedział cenowy, najlepiej do 1000 zł za komplet podłogówek. Chyba, że jakieś sensowne monitorki, choć nie wiem czy zapewnią zadowalającą jakość w stereo? Oczywiście w grę wchodzi sprzęt używany z racji na niski budżet.

P.S. Całkiem fajnie w tym przedziale oceniane są podłogówki Pylon. Czy ktoś przesłuchiwał te kolumny z AX-900?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorki nie zapewnią zadowalającej jakości w stereo? Ciekawa teoria, może coś bliżej na ten temat? Bo ja sądziłem, że w podobnej cenie to właśnie monitory mogą zapewnić wyższą jakość brzmienia w stosunku do podłogowych. Logicznie, jeśli masz jednakowy budżet na zbudowanie kolumn podłogowych i standowych, to biorąc pod uwagę, że podłogówki mają kilka razy większą obudowę i zazwyczaj więcej głośników (a wszystko niestety kosztuje), to jaką jakość zaprezentują kolumny podłogowe a jaką podstawkowe? Chyba, że chodziło Ci o ilość (np. niskich tonów) czy potęgę brzmienia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam bez bicia, że nie znam się jeszcze na dźwięku, stereo itp. Pomyślałem tylko, że zakup kolumn będzie o tyle dogodny, że to brzmienie będzie ciekawsze z racji na duże pudło. Druga kwestia to podstawki, w przypadku podłogówek problem ten jakby pomijam bo nie muszę martwić się o to na jakich stojakach postawić głośnik, a nie mam za bardzo miejsca na szafce itp.

Rozważę jednak każdą propozycję gdyż być może, wskażecie mi monitory, które zapewnią na prawdę dobry dźwięk przy tak mocnym wzmacniaczu i wtedy będę się ewentualnie martwił gdzie można je postawićicon_smile.gif Moje spostrzeżenie co do wyższej jakości brzmienia jest również wynikiem kilku recenzji, które przeczytałem gdzieś w sieci gdzie porównywano daną kolumnę w wersji podłogowej jak i monitorka (np. Pylon) i jakość brzmienia była lepsza w wersji z dużym pudłem, dźwięk był bardziej głęboki, lepiej wypełniał wnętrze, niskie tony również były ciekawsze. To oczywiście tylko "spostrzeżenia" żółtodzioba w tej dziedzinie:) Mimo braku doświadczenia nie chcę na sam początek kupić "chińskich pierdziawek" bo uwielbiam słuchać dobrej muzyki i kolumny nie mogą mnie do tego zniechęcić. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem tego zestawienia razem, ale znam osobno. Wydaje mi się, że Magnaty o ile nie są złe, to w połączeniu z Yamahą mogą zagrać zbyt ofensywnie, ostro, nieco suchym, niezbyt przyjemnym dźwiękiem, choć nie wykluczam, że komuś może się spodobać taki typ prezentacji. Na przykład dawnym admiratorom zestawów Technics/Altus, może być to krok do przodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo jest tych wszystkich kolumn, kolumienek itp. Gdyby było kilka, wybór byłby prostszy. Chciałbym wydać jak najmniej, kupić za to dość przyzwoite kolumny, których dźwięku się nie powstydzę i będą mi przez jakiś czas dobrze służyły... mam już mętlik od przeszukiwania forów, aukcji itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Pearl chodzą mi po głowie od jakiegoś czasu. Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami. Część "audiofilów" z forum zarówno tego jak i pokrewnych, krytykuje te kolumny za jakość wykonania itp. Problem tylko w tym, że nie dysponuję kwotą kilku lub kilkunastu tysięcy złotych na kolumny, które to często stoją u prawdziwych, rasowych wariatów stereo:) Chciałbym tylko aby wybrane przeze mnie kolumny były możliwie najwyższej jakości z tego przedziału cenowego. Jest wiele tanich przykładów jak JBL, Heco itp. tylko nie wiem czy to dobry pomysł:/

Mam mocno ograniczony budżet, buduję swój pierwszy zestaw i poszukuję przyjemnie i ciepło grających kolumn bo zestawienie ich z dość jasną i ostrą Yamahą AX-900 może przynieść całkiem przyjemne wrażenia odsłuchowe, mam racjęicon_smile.gif?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość, to oczywiście koniecznie posłuchaj. Nic tego nie zastąpi, warto poświęcić nieco czasu i może nawet pieniędzy (w niektórych salonach audio żądają po 50zł. za odsłuch, jeśli kupisz u nich to oczywiście nie płacisz za to) A co do jakości wykonania Pylonów, to czego się spodziewać za 980zł? Ważniejsza jest jakość brzmienia. A ta jest jak za takie pieniądze conajmniej dobra. Kwestia gustu oczywiście, ale ja JBLi i Heco nie chciałbym za darmo a już do Yamahy AX-900 szczególnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do jakości wykonania Pylonów, to czego się spodziewać za 980zł?


Miałem tutaj na myśli fakt porównywanie ich do kolumn za kilka tysięcy i krytykowanie jakości wykonania... Nie można postawić w jednym garażu Porsche i VW Golfa mówiąc jednocześnie, że w tym drugim wyłazi rdza i w ogóle to tak jakbyś jeździł w blaszanej puszce... Nie ta półka cenowa, nie ten klient docelowy, całkiem inna bajka. Bardziej interesujące byłoby starcie takich Pylonów właśnie z niską półką cenową, nawet marketową. Jak sobie wtedy poradząicon_smile.gif

Miałeś może do czynienia z MONITOR AUDIO MR2?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A naprawdę nie możesz posłuchać, przecież to są ogólnodostępne kolumny?


Jak najbardziej mogę, tym bardziej, że mieszkam w W-wie. Tak tylko zapytałem o te MR2:) Nie będąc jeszcze doświadczonym, odsłuchując Pylonów będę w stanie stwierdzić jedynie czy mi się podoba takie zestawienie, nic więcej na temat dźwięku (wysokie i niskie tony, budowanie sceny itp.) nie będę jeszcze w stanie prawdopodobnie powiedzieć. Myślę jednak, że na początku przygody ze stereo, ważne jest aby dźwięk się podobał i przypadł do gustu:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...