Skocz do zawartości

mini zestaw 500-1500


kamij

Recommended Posts

Witam

Do mojego nowego mieszkania a dokłądniej do salonu 4x5 metrow chcę kupić jakieś pudło z muzyką. Problemem jest to, że nie mam żadnego produktu do którego mógłbym sie odnieść i dlatego potrzebuję pomocy. Zestaw będzie używany do obsługi TV (którego też jeszcze nie mam) i laptopa. Wybór jest tak ogromny, że nie mam czasu na przewertowanie nawet wątków na forach o podobnej tematyce, tymbardziej, że nie potrafie do końca określić czego chcę (co wynika z mojego amatorstwa). Chcę mieć dwie kolumny o wielkości 35x45 cm i "pudło z muzyką" o maksymalnie takich samych rozmiarach. Wymiary są oczywiście po to aby zakreślić gabaryty. Owe pudło z muzyką powinno mieć radio, mozliwośc odtwarzania muzyki, zdjęć i filmów DVD.

Jeżeli chodzi o jakość dzwięku to nie zależy mi jak chyba większości ludziom na tym "żeby zajebiste basy były", tylko jak puszczę rockowy kawałek, to chcę wyraźnie słyszeć gitarę, perkusję i inne instrumenty - to się chyba nazywa szeroka scena (?).
Wiem na pewno czego nie chcę - nie chcę jakości dzwięku jak z głośniczków komputerowych za 200zł 5.1 Będąc u znajomego który ma 2 kolumny i chyba wzmacniacz po starszym bracie (chyba ze 20 lat już to tam stoi) i jak puści na tym deep purple to to jest TO icon_smile.gif Można siedzieć i słuchać godzinami. Mówił mi, że warte to jest z 500-700 zł a że teraz można kupić sprzęt sporo lepszy. Idąc tą logiką chcę przzeznaczyć do 1500zł na mniejszy zestaw nie tracąc na jakości muzyki w stosunku do tego 20 letniego sprzętu.

Starałem się wyjaśnić jak tylko mogłem o co mi chodzi, ale sam się wkurzam jak nie mogę wysłowić tego co chcę, pewnie to wszystko przekłada się w jakiś sposób na charakterystykę parametryczną urządzeń - hertze, ohmy, decybele itp itd ale wiekszość z tych rzeczy NIC mi nie mówi.
Proszę o jakieś konkretne propozycje, które są w miare dostępne. Mam możliwość odsłuchania niektórych rzeczy w sklepach takich jak RTVEUROAGD i Partner.

Pozdrawiam i liczę na konstruktywna pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kumpel ma wiekowy sprzęt wart 500-700zł. i gra on dobrze nie znaczy że za 1500zł kupisz (szczególnie nowy), mniejszy gabarytowo i lepiej grający. Niestety ta logika zawodzi ponieważ kiedyś się robiło znacznie lepiej wykonane i brzmiące rzeczy za uczciwe pieniądze. Choć musisz sobie zdawać sprawę z tego, że te klocki kiedyś swoje kosztowały. Ciekawe jaki to sprzęt ma Twój znajomy?
Szkoda, że to grajpudło musi być kombajnem do wszystkiego i mieć niewielkie rozmiary. Mógłbyś kupić przyzwoity wzmacniacz stereo i niezłe kolumny, być może zagrałoby to sporo lepiej niż u znajomego. A tak, cóż, jedyne co Ci mogę polecić to Yamaha Pianocraft, choć w 20m2 może trochę "zginąć" wybierz sam
http://allegro.pl/listing.php/search?strin...amp;category=11
Co do wysławiania się to:
"Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa;
A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa."
Jak pisał Słowacki.
Czytaj więcej http://audio.com.pl/faq jeśli temat Cię interesuje a na pewno następnym razem łatwiej Ci pójdzie.
Oczywiście nowego "dużego" zestawu nie polecę, bo za 1500zł. to sobie można... kupić najwyżej jeden element.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy, ale temat idealny również dla mnie...

sąsiad kupił zestaw stereo na kolumnach EOS i tak się zaczęła moja miłość do Audio i chęć zakupu systemu do słuchania muzyki.

mój budżet to od 1500-2000 PLN. Zaplanowałem sobie kolumny Jamo S 606 i do tego wzmacniacz Denon/Pionerr, używany do 600zł, odbiornik mam - CD/DVD Harmana.

Problem polega na tym, że mieszkanie jest w bloku, pokój docelowy ciut ponad 20m2 (prostokąt), dosyć ciasno umeblowany. Teraz moje pytanie - czy jest sens wkładać tak duże kolumny? czy jest jakieś inne rozwiązanie? nie chciałbym żeby zdominowały cały salon. Słucham głównie rock`a czy metalu typu manowar/iron maiden itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do tego czy temat mnie interesuje to oczywiście tak, ale nie mam czasu zagłębiać się we wszystko co mnie interesuje, stąd poszukuję pomocy na forum. (Głupie słuchawki wybierałem 2 tygodnie czytając przeróżne fora i opinie, aż wreszcie kupiłem koss porta pro)
Co do FAQ to ja bym potrzebował jeszcze FAQ do FAQ, jak dla mnie jest zbyt profesjonlne, co jest oczywiste ponieważ to co wiem już na pewno to to, że tematykaa audiofilska jest baaaardzo obszerna. Jednak mimo tej całej złożoności, bogactwa i możliwych kombinacji istnieje tylko Yamaha Pianocraft odpowiadające moim oczekiwaniom? Pisząc pierwszy post bałem się raczej, że przez moj brak znajomości słownictwa otrzymam tyle możliwych konfiguracji, że dalej nie będę wiedział co wybrać. A tu proszę okazało się, iż tak sprecyzowałem potrzebę, że została tylko jedna opcja do wyboru icon_eek.gif

No ale cóż.... Po przejżeniu ofert najbardziej moim oczekiwaniom odpowiada wersja 840 która kosztuje już ponad 2000zł a to już trochę za dużo ;/

Odsłucham jednak w najbliższym czasie to przynajmniej będę miał punkt odniesienia.

Aha, co masz na myśli mówiąc, że taki zestaw zniknie w 20m2?, jaki ewentualnie parametr tej konfiguracji musiał by być lepszy i o ile żeby nie znikną?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by Cię pewnie zarzucić propozycjami mini wież (no bo czym innym przy Twoich wymaganiach i za te pieniądze), ale wybrałem akurat Yamahę Pianocraft, ponieważ to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza propozycja z tego sektora. Pomyślałem, że jak kiedyś zdecydujesz się na "duże" stereo i będziesz wiedział czego chcesz, jakiego brzmienia szukasz itp... to się tu pojawisz i ktoś Ci pomoże wybrać fajną konfiguracje a może poczytasz, będziesz się interesował tematem i sam to zrobisz bez niczyjej pomocy.
Co do tego że Yamaha "zginie" w 20m2 chodzi o to, że tak małe kolumny (tej klasy) i niezbyt mocny przecież wzmacniacz mogą nie nagłośnić odpowiednio sporego już pomieszczenia, ale niektórzy mają takie mini w podobnej wielkości pokojach i nie narzekają. Kwestia oczekiwań.
Czyli że nie będzie raczej dużego, głębokiego basu, potęgi brzmienia. Choć inne aspekty brzmienia będą na dobrym poziomie. Możesz znaleźć coś nowego i taniej, ale nie zagra pewnie już tak dobrze jak Pianocraft.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK pogrzebałem trochę (a zarzekałem się że nie bede tego robił) i doszedłem do wniosku, że mały dobry sprzęt jest droższy od dużego ;/

I tak na przykład jakbym zmienił koncepcje projektu zaaranżowania ściany z TV i owym sprzętem to wymyśliłem coś takiego:
Zaopatrzył bym się w zestaw tego typu: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...606w.bhtml#opis
wywalił kolumny tylne i centralną zostawiając 2.1 (czy wogule da się tak zrobić?). Prawdę mówiąc trochę przerażają mnie gabaryty tych kolumn bo zaznacze jeszcze raz nie zależy mi na tym, żeby odkręcić regulator głośności na maxa i mieć super bass, tylko czysty, melodyjny, wyraźny dzwięk (wyrabiam se słownictwo eeeee icon_smile.gif), przy normalnej głośności ma być i normalny bass i cała reszta.
Może coś takiego da rade? Ewentualnie bardzo proszę o inne propozycje zarówno konkretnych produktów jak i samych rozwiązań.

Pozdrawiam

EDIT: A o co chodzi z funkcja WiFi Ready w niektórych zestawach? Mogę tworzyć sieć wifi z laptopa, podlączać sprzęt i puszczać muzykę bezprzewodowo?
EDIT2: Masakra już się wciągnąłem musze kupić zestaw audio i TV, żeby to ładnie wszystko w sieci bezprzewodowej działało icon_biggrin.gif
EDIT3: W grę wchodzi używany sprzęt. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój link to zestaw kina domowego - oparty na najtańszych elementach Pioneera... (i bez subwoofera, więc powinno być 5.0 a nie 5.1).
Jeżeli od razu się nastawiasz na zmniejszeniem liczby kolumn - to lepiej kupić wmacniacz (albo amplituner, czyli wzmacniacz z tunerem), niż kupować amplituner kina domowego.
Na ten temat - m.in. w FAQ na naszym Forum
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-amplit...ory-wzmacniacze

Skoro może być sprzęt używany - to stereo za 1500zł z 2 kolumnami podłogowymi będzie już niezłe.
A jeśli chcesz mieć jednak amplituner kina domowego - to też warto wyszukać używany wyższy model ampltunera, zamiast nowego - ale podstawowego (czyli najniższego) w serii.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z gabarytami, już Ci nie przeszkadzają? Co do WiFI, to gdyby przesył bezprzewodowy był taki super po co ludzie kupowaliby kable za kilkaset zł. czy nawet za kilka lub kilkanaście tysięcy? Głupi są czy jak? icon_wink.gif
Na razie nie będę Ci doradzał konkretnie. Czekam aż się zdecydujesz. Musisz przemyśleć, czy najważniejsza dla Ciebie jest funkcjonalność (wielofunkcyjność sprzętu), gabaryty, czy jego brzmienie?
Wiesz, że najlepsze wzmacniacze na ogół ( pomijam tu McIntosha, Accuphase, Luxmana) mają zazwyczaj tylko gałkę potencjometru głośności i selektor źródeł? Niektóre nawet nie posiadają zdalnego sterowania a kosztują kilka, kilkanaście tysięcy? I często dlatego świetnie brzmią w danej cenie, bo budżet poszedł na najlepsze elementy, a konstrukcja jest niejednokrotnie prosta jak drut ma za to np. dobre zasilanie, czyli wielki transformator i baterię kondensatorów.
Przemyśl czego tak naprawdę chcesz i napisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kompromis, gabaryty przeszkadzają, ale jeżeli zmienię koncepcję pokoju to są ostatecznie do przyjęcia, tym bardziej, że tak jak pisałem za cenę średniego mini zestawu mam dobry używany zestaw "maxi" (zgodnie z tym co pisał RoRo i z tym co wygrzebałem w necie i FAQ)
Nie poszukuję najlepszego sprzętu HI End, tylko najlepszego spełniającego moje oczekiwania w tym budżecie. I więc tak, rezygnuję z kompaktowości na rzecz właśnie brzmienia i stosunku jakość/cena.

Docelowo chcę mieć 2 kolumny i amplituner z mozliwością podłączenia TV i laptopa (czyli chyba z wyjściami HDMI (czy wejściami?)) jeżeli chodzi natomiast o DVD to zgłupiałem, bo niektóre amplitunery mają odtwarzacz wbudowny z tego co widziałem na zdjęciach i opisach a inne jako odzielny moduł. Tak do końca to nie wiem czy jest mi jakoś specjalnie potrzebny oddzielny moduł odtwarzacza, bo filmy to częściej w kinie oglądam o ile wogule, więc media będę puszczał raczej przez laptopa jak już coś

Ostatecznie amplituner + 2 kolumny głośnikowe, a dvd jak coś dokupię później, a kto wie kto wie, może się w temat wciągnę konkretnie i za kilka lat spotkamy sie na audio show.
Poproszę więc o jakieś przykładowe kombinacje, pogrzebałem trochę sam po allegri i niewiele jest gotowych zestawów, raczej ktos przedaje albo kolumny albo amplituner. W budżecie 1500 ile powinienem przeznaczyć na kolumny a ile na amplituner, żeby wszystko trzymało sie kupy i miało ręce i nogi.

EDIT: wyczytałem, że w takim przedziale cenowym kolumny Pylon Pearl to wietny produkt i zostaje jeszcze ponad 500 na amplituner, tylko czy kupię za taką cenę amplituner, który podłączę z tv i laptopem? A przy okazji jak wygląda takie połączenie, bo TV z lapem połączę HDMI, majac amplituner łączę wystko ze sobą, czy amplituner działa jak swojego rodzaju serwer? Laptp ->ampli<-TV ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko jedyna chłopie, bajeczne historie tu wymyślasz, skąd czerpiesz inspirację ?
Amplituner jako serwer? icon_eek.gif wiesz wogóle co to serwer a co amplituner? A do czego Ci tu kable HDMI? Przecież na ampli będziesz puszczał dźwięk. Czyli kable cinch albo przejściówka mini-jack (od strony kompa) --> cinch (od strony ampli.
Jeśli nie musisz mieć odbiornika radiowego w jednej obudowie i niskiej cenie, to zazwyczaj od amplitunera lepszy jest wzmacniacz stereo.
Pylony, to w swojej cenie fajne, kulturalnie grające kolumny. Gdyby do tego jakiś wzmacniacz Rotel lub NAD, to mogłoby naprawdę fajnie zagrać.
A na Allegro niestety nie ma gotowych zestawów z napisem "specjalnie dla kamij", trzeba sobie samemu dobrać optymalny. Zresztą, to co ktoś zestawił niekoniecznie musi być dobre albo Tobie odpowiadać.
Cytat

jeżeli chodzi natomiast o DVD to zgłupiałem, bo niektóre amplitunery mają odtwarzacz wbudowny z tego co widziałem na zdjęciach i opisach a inne jako odzielny moduł.

Daj może jakieś linki, przykłady, bo za bardzo nie wiem o co Ci chodzi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O matko jedyna chłopie, bajeczne historie tu wymyślasz, skąd czerpiesz inspirację ?

Z alkoholu nturalnie icon_cool.gif


Amplituner jako serwer? icon_eek.gif wiesz wogóle co to serwer a co amplituner?

mówiłem że jestem laikiem wiec skończ już wyśmiewać...

Jeśli nie musisz mieć odbiornika radiowego w jednej obudowie i niskiej cenie, to zazwyczaj od amplitunera lepszy jest wzmacniacz stereo.

No nie muszę, ale to chyba tańsza opcja? 2 w jednym niż 2 oddzielnie

Pylony, to w swojej cenie fajne, kulturalnie grające kolumny. Gdyby do tego jakiś wzmacniacz Rotel lub NAD, to mogłoby naprawdę fajnie zagrać.

Jakie konkretnie??? Okreslenie "jakiś wzmacniacz" mija się celem mojego postu!

(...)trzeba sobie samemu dobrać optymalny. Zresztą, to co ktoś zestawił niekoniecznie musi być dobre albo Tobie odpowiadać.

No to tym to już całkowicie pogrzebałeś idee forum jako miejsca gdzie ludzie mniej zorientowani szukają rady u bardziej zorientowanych...

Daj może jakieś linki, przykłady, bo za bardzo nie wiem o co Ci chodzi?

A chodzi mi o coś takiego na przykład takie coś: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...7100.bhtml#opis
versus takie coś: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...0k-ses3tb.bhtml

Wiem, że to nie ta sama półka cenowa, ale podałem dla pokazania roznicy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa z alkoholu, to przestań pić bimber a zacznij szlachetniejsze trunki icon_lol.gif
A zupełnie poważnie, to przepraszam Cię za ton wcześniejszej wypowiedzi, wprawdzie serwer od amplitunera różni się mniej więcej tym, czym kultura od kulturystyki (znów sobie pożartowałem, ale ja jestem niepoprawny), ale faktycznie nie musisz tego wiedzieć.
Rzeczywiście amplitunery grają zazwyczaj gorzej niż wzmacniacze stereo w podobnej cenie, ale jeśli musisz mieć i tuner a cena oraz mniejsze gabaryty minus jedna para kabli RCA są ważne, to czemu nie?
Napisałem jaki wzmacniacz. Rotel lub NAD. A jaki konkretnie model, to może waćpan pofatygujesz się na Allegro i podeślesz mi tu linki, bo już mi paluchy ścierpły od ciągłego wyszukiwania tych wzmacniaczy, kolumn, odtwarzaczy CD (och jakiż ja jestem biedny i nieszczęśliwy icon_cry.gif )
Bo wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na wzmacniacz czy amplituner?
Pisząc "trzeba sobie samemu dobrać optymalny" nie miałem na myśli, że to Ty sam musisz zrobić, ale za pomocą forum, może mnie? Samemu, czyli nie kupować gotowych zestawień, bo różnie z tym dopasowaniem tam bywa.
No dobra rozumiem, co z tym odtwarzaczem. Moim zdaniem trzeba szukać osobnego segmentu (bo jak Ci się coś zepsuje w takim kombajnie, to kaplica, nawet nikt Ci tego nie naprawi). Lepiej, zdecydowanie zagra odtwarzacz CD. Odtwarzacz DVD ma funkcję odtwarzania CD, ale to tak jakbyś chciał rzeźbić w drewnie tylko za pomocą siekiery. Da się, ale efekty nie będą zbyt dobre.
Oczywiście jakbyś miał trudności ze znalezieniem czegokolwiek, napisz. Pomogę, choć wierzę, że dasz radę. Jakby co będę korygował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie mam już siły i nerwów do tego. Wszystko co jest na allegro jest zarazem takie same i kompletnie inne i jeszcz co poniektóre wyglądają jak radio mojej babci. Poza tym wiekszość używanego sprzętu jest w licytacji i tak naprawdę nie mam pojęcia jaka jest tego wartość.

Może zadam pytanie jeszcze raz, inaczej:
Jaki zestaw stereo do 1500zł? Albo jaki amplituner/wzmacniacz do 500zł do kolumn pylon perl?

Może będzie prościej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...