Skocz do zawartości

Wzmacniacz + CD + kolumny do 4000 zł


zawisza20

Recommended Posts

Witam Wszystkich,


Jestem nowy na tym forum i chciałbym zacząć przygodę z muzyką, dlatego też rozważam zakup sprzętu stereo.
W związku z tym potrzebowałbym Waszej pomocy w doborze odpowiednich klocków.
Jest sporo wątków na forum, ale im więcej się czyta tym większy mętlik w głowie.
Mój pokój to 16 m2, preferencje muzyczne to Rock, Metal (w mniejszym stopniu), Jazz, Soul, Pop, muzyka filmowa, więc rozrzut dosyć duży.
Muzyki będę słychać raczej cicho (małe dziecko w obwodzie) no ale bez przesady.

Mam kilka propozycji. Generalnie chciałbym, żeby zagrało to z kolumnami Monitor Audio MR4 (nowa seria, podobno lepsza od M4, która zbierała dobre opinie),
do tego:
1. Yamaha A-S 500 + CD-S300
2. Marantz PM5004 + CD5004 - ewentualnie PM6003 jeśli uda się wyrwać za jakąś dobrą cenę - w związku z tym czy jest duża różnica w dźwięku?
3. NAD C316BEE + C515BEE
a może jakiś Cambridge Audio.

Proszę o Waszą opinię i alternatywne propozycje.
Nie jestem jakimś audiofilem, ale myślę, że różnice w dźwięku jestem w stanie usłyszeć icon_smile.gif
Budżet to 4000 zł, może uda się wyrwać jeszcze jakąś setką z haczykiem.
Pewnie zaproponujecie odsłuch, bo tak najłatwiej będzie mi wybrać sprzęt, ale potrzebowałbym jakiejś wstępnej selekcji.
Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sprzęciki są raczej dostępne, więc pewnie, że odsłuchy. Myślę, że sam będziesz wiedział co Ci odpowiada, co nie. Weź tylko ze sobą na odsłuchy ze 3-4 swoje ulubione, dobrze nagrane płyty, możliwie zróżnicowane repertuarowo i instrumentalnie.
Do listy odsłuchiwanych klocków dodaj jeszcze produkty firm Music Hall, Advance Acoustic i Audiolab.
A kolumny już masz? Może jednak lepiej byłoby kupić nawet używane ale ciekawsze brzmieniowo MA ze starszej serii BR albo BX.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...