Skocz do zawartości

Stary Technics


juar_78

Recommended Posts

Witam.
Naście a może już dwadzieścia lat temu nabyłem wieżę Technics składającą się z wzmacniacza, tunera, equalizera, CD i magnetofonu. Z zestawu byłem zadowolony. Wówczas kosztował majątek. Dziś zostało mi z tego: wzmacniacz SU-X120, equalizer SH-E51 i tuner ST-X302 L. Brakuje mi odtwarzacza CD (magnetofon - wiadomo zbędny obecnie), bo ten z zestawu padł jakiś czas temu.
Tak się zastanawiam, czy ma sens dokupienie odtwarzacza CD do tego zestawu. Tylko czy to w ogóle jest możliwe jako nowy sprzęt ? Czy warto kupić używany ?
Czy może odpuścić sobie te segmenty, które mi zostały, bo za 2.000 zł można kupić już nowe zestawy.
Doradzi ktoś coś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego, to Ty sam musisz się zdecydować w którą stronę pójść. O cenach Technicsów mi nie pisz, bo miałem i wiem ile kosztowały, ale też w przeciwieństwie do Ciebie byłem bardzo szybko niezadowolony z ich brzmienia. Kwestia gustu, priorytetów i tego, czy się słuchało jakieś lepsze klocki/zestawienia. Twierdzisz, że za 2kzł da się kupić nowy zestaw (chyba, że myślisz o jakiejś miniwieży)? A jaki, może jakiś link, bo jestem ciekaw co to takiego? Nowego Technicsa już nie kupisz, bo od dawna się ich nie produkuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że minimum 800-1000zł. za element i wielkiego "halo" nie będzie. Lepiej kupić jakiś zadbany, używany zestawik, niekoniecznie wszystkie klocki jednej firmy. Ale to zależy, czy wolisz patrzeć czy słuchać?. Nic nie napisałeś o kolumnach, jakie masz, czy chcesz zmienić, jakiej wielkości masz pokój, jakiej muzyki słuchasz, jakiego brzmienia oczekujesz (hmm, po Technicsie chyba każde będzie lepsze)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msmlody, przestraszyłeś się tych kolumn ze względu na wielkość, czy słuchałeś ich w swoim pokoju i dźwięk jest zły?
Jeśli są za duże, nie mieszczą się dźwiękowo, czyli np.niskie tony sa "przewalone", to jeśli chodzi o nowe możesz zwrócić uwagę na kolumny Pylon Pearl albo Mission M33i http://www.hifi.pl/gielda/kolumny/89312.php
A jaki masz wzmacniacz a raczej amplituner, że chcesz składac system 5.1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...