Skocz do zawartości

Jaki amplituner do B&W DM602 S3 do KD i stereo


floyd37

Recommended Posts

Proszę o pomoc w doborze amplitunera do zestawu z kolumnami B&W DM602 S3 - 4szt. + centralny LCR60 S3.

Zestaw ten przewiduje używać w 70% do stereo a w 30% do KD. Posiadam zestaw Pioneera z CD PD-701 , dlatego

myślalem nad Pioneerem VSX-1017, ewentualnie Yamaha RX-V1700 lub Onkyo TX-SR605... i do kompletu DVD z tej samej firmy z HDMI.

W niedlugim czasie również chcialbym używać caly system wraz z tv i kamerą w formacie FULL HD, gdyż w tej chwili mam sporo materialu z takiej kamery.

Zestaw będzie stal w pomieszczeniu o powierzchni ok. 21m2.

Jeśli chodzi o muzykę, to glównie będzie to rock symfoniczny, troche elektroniki, muzyki poważnej i po trochu kilku jeszcze innych gatunków.

Proszę o sugestie który z tych amplitunerów bylby najciekawszy, chyba że ktoś zaproponuje inny, który spelni moje oczekiwania i będzie wspólpracowal z calością. Na zakup amplitunera przewiduje 2000-3800zl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoimi Bowersami bardzo ładnie zagrają amplitunery Marantza... Jeżeli zależy Ci na HDMI, to np. model SR 5600. Będzie pełna średnica i miłe ciepełko.

Yamaha wprowadzi mocny ładunek energetyczny do kina, ale w muzyce będzie gorzej - z Bowersami zagra pewnie nieco za ostro.

W zasadzie - wszystko zależy od Twoich preferencji. Powtórzę - jak mantrę - słowa klasyka: "posłuchaj, a zobaczysz".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że Yamaha wprowadza nowy amplituner rx-v1800. ktory ma bardzo dobre recenzje jak chodzi o jakosc muzyki i ma zlacze hdmi 1.3, ktore w przyszlosci mozna wykorzystac do cyfrowej transmisji strumienia audio z Blue Ray albo hd-dvd. Hdmi 1.2 nie daje takiej możliwości. Byloby to wiec rozwiazanie perspektywiczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki fan produktów Yamahy czuję się urażony... icon_wink.gif

A tak na serio - mercedesy też podobno mają cienkie zawieszenie... Tak słyszałem.

A tak już całkiem na serio - odtwarzacz dvd Yamahy (jak każdy przedmiot martwy) na pewno potrafi być złośliwy. Podobnie jak odtwarzacze (i co tam jeszcze?!) Sony, Panasonic, Philips, LG, Toshiba, Hitachi, Samsung, Daewoo, Elemis, Grundig, JVC, Pioneer, Sharp, Thomson, Aiwa, Teac, Technics, Kenwood, Koda, Denon, Arcam, Cambridge Audio, Harman Kardon, Marantz, Rotel, Mark Levinson, NAD, Onkyo, Primare, Jolida, Classe, Krell (i czego tam jeszcze?!).

No to co kupisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calą pewnością masz rację Bratbum...i nie mialem zamiaru Cię urazić...w temacie sprzętu audio i KD jestem prawie laikiem, mimo tego, że muzyka stala się moją pasją gdzieś w czasach Lokomotywy czy Never,Never Comes - Classic N.
ale niestety braki finansowe dlugi czas dawaly sie we znaki i trochę brak czasu zwlaszcza w ostatnim okresie.

Poczytalem torchę postów i doszedlem do wniosku, że faktycznie by polączyć muzykę w miarę dobrej jakości i KD, to muszę rozważyć modele amplitunerów z pólki nieco wyższej, zwlaszcza że potrzebuję model do którego móglbym podlączyć kamerę full hd, a za jakiś czas tv w takiej jakości i pewnie za kolejne miesiące odtwarzacz DVD HD lub Blu-ray.

Rozważam na chwilę obecną Yamahę RX-V1800 + DVD-S1800 lub Onkyo TX-SR805E/B + DV-SP504, co prawda wydaje mi się, że oba modele dysponują trochę zbyt wysoką mocą jak na Bowersy 602 ale w pomieszczeniu o pow. 21m2 nie będę potrzebowal sprawdzać pelnej mocy wzmocnienia.

Myśle, że w najbliższym czasie wybiorę się posluchać tych modeli i wtedy będzie mi latwiej podjąc decyzję...choć nie zamykam się na jeszcze inne sugestie ale wstępnie wybralem wlaśnie Yamahe i Onkyo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floydzie, nie obraziłem się. Nie czuję się również urażony. Czuję się dobrze i cieszę się życiem icon_biggrin.gif

Jeżeli wybierzesz komponenty Yamahy - na pewno będziesz zadowolony. Miliony użytkowników na całym świecie nie może się mylić icon_wink.gif

A tak na marginesie - cały czas zachęcam Cię do posłuchania różnych amplitunerów - również Marantza. Najlepiej we własnym zaciszu domowym, w oryginalnej konfiguracji i przy codziennych warunkach akustyczno-adaptacyjnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem co nie co o świetnym dzwięku Marantza, kolega wlaśnie w tej chwili zamierza zakupić wzmacniacz + CD z serii 7001KI.
Sprawdzalem parametry tego modelu, o którym pisaleś Bratbum i jedyne zastrzeżenie jakie mam w stosunku do moich oczekiwań, to HDMI w wersji 1.2, które niestety nie obsluży HD-DVD i blue-ray-a , a jest to dla mnie dosyć ważne.

Jestem bardzo bliski decyzji o zakupie Onkyo TX-SR805, tylko muszę jeszcze posluchać, ale na 90% chyba już pozostanę przy tym wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje wyczytalem w opisach kilku modeli amplitunerów oraz potwierdzili dwaj handlowcy w firmach gdzie oglądalem sprzęt i wynika z tego, że HDMI wer. 1.2 obsluguje tylko SACD , natomiast dopiero 1.3 - HD DVD i BLEU-RAY-a.

Cytuje opis firmy Onkyo - "... TX-SR805E posiada łącza HDMI w najnowszej istniejącej wersji 1.3 a (trzy wejścia i jedno wyjście). Dzięki nim można, między innymi, dostarczyć do amplitunera dźwięk zakodowany w standardach: Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio. Urządzenie rozkoduje dostarczony sygnał cyfrowy i przekaże go do wzmacniaczy audio. Standardy audio HD zapisywane są, jako dźwięk towarzyszący filmom, na Blu-ray Disc i HD DVD i oferują użytkownikom studyjną jakość dźwięku..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bratbum za pomoc, widzę że jesteś specjalistą w tych tematach. Może nie byly to bardzo fachowe pytania z mojej strony i nie dotykaly szczególowych aspektów dzwięku ale z calą pewnością osób takich jak ja, zaglądających na forum Audio po taką pomoc jest bardzo wiele i to nasze rozważanie na temat amplitunerów przyniesie pożytek innym, czytającym ten post.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floydzie...

Dziękuję za miłe słowa. Nie czuję się i nie jestem specjalistą. Prędzej amatorem i pasjonatą icon_smile.gif
A dzięki takim forom jak to - każdy ma trochę zabawy i trochę nauki. Pozdrawiam!

P.S. A słuchałeś w końcu jakiegoś amplitunera, czy wybierasz "na czuja"?. Mimo wszystko i wszystkim - amplituner to cały czas przede wszystkim dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratbum...niestety nie znalazlem jeszcze odpowiednio dużo czasu by wybrać się posluchać tych wybranych modeli, a z drugiej strony nie mam jeszcze gdzie postawić sprzętu, gdyż jestem w trakcie remontów i robudowy i dlatego nie śpieszę się z zakupem.

Myślę, że chyba dopiero po Nowym Roku poslucham tego sprzętu, a póki co wyjmę wreszcie Bowersy z kartonów i podepnę do swojego starego amplitunera Pioneer SX-777 i poslucham jak grają, będę mial przynajmniej porównanie gdy kupię nowy.

Gdy będę już po odsluchu Onkyo i Yamahy oczywiście podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...