Skocz do zawartości

Amplituner do 1500zl


swindler22

Recommended Posts

Po 1 chcialbym sie przywitac z forumowiczmi.Wiec witam icon_smile.gif
Nie jestem audioholikiem choc lubie jak dudni basik icon_biggrin.gif
Wiec,szukam czegos do uzytku prywatnego,oczywiscie hdmi czy wyjscie optyczne mile widziane oraz musi miec podlaczenie 5+1 lub 7+1 jak sie nie myle.
Myslalem o marce Yamaha i modelu RX-V371BL , lecz jak pisalem jestem laikiem ktory zaoszczedzil troszeczke pieniazkow i chcialby miec sprzet z prawdziwego zdarzenia.
Chodzi o podlaczenie Playstation 3 jezeli sie da,TV i moze kupienia stacji dokujacej wraz z jakims odtwarzaczem mp3.
Napisze odrazu ze udalo mi sie nabyc dwa glosniki JBL LX7 za 100zl.Kupilem poniewaz sadze ze cena byla dosc ciekawa aczkolwiek moge sie mylic.
Bardzo prosilbym o napisanie mi czegos blizej czy szukam tam gdzie powinienem czy zupelnie powieniem zmienic marke na ONKYO czy cos innego.
Bez obrazy ale SONY jakos nie przemawia za mna,mam jakas tam stara wiezyczke ale nie chcialbym juz wiecej SONIACZKA,do firmy nic kompletnie niemam poniewaz uzywam Pleya wiec....
Dziekuje z gory za odpowiedzi i pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do kompletu potrzebujesz przenośnego odtwarzacza MP3 oraz stacji dokującej?
W miarę świeże modele amplitunerów mają od razu gniazdo USB, do którego możesz podłączyć pamięć przenośną USB z nagranymi utworami w MP3.
Oprócz tego - przenośną MP3 można podłączyć kablem minijack-2x cinch (jeżeli ma wyjście AUDIO-OUT, bo podłączenie pod wyjście słuchawkowe nie będzie raczej dobrym pomysłem).

Poza tym można kupić odtwarzacz DVD czytający MP3.

Chcesz nowy amplituner czy moze byc coś używanego?
Jeżeli nowy - to warto się rzucić na coś lepszego niż najtańszy model w serii.

Pozdrawiam
PS. Cena za 2 kolumny podłogowe bardzo korzystna - gratuluję wykorzystania okazji!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tak,nie chce kupowac odtwarzacza CD.Wydaje mi sie ze muzyka z jakiejs MP3 lub laptopa polaczona zwyklym kabelkiem "jack"

O nie wiedzialem ze jest cos takiego jak gniazdo USb w aplifie (wiem ze gniazda usb istnieja icon_wink.gif ),chodzi mi o to ze lubie porzadek.Lubie wiedziec gdzie co jest czyl np:
Lubie muzyke miec posegregowana w folderach (Kazdda plyta osobno )oraz jezeli jest to mozliwe wrzucona do jednego folderu czyli kjakies tam random.

Zgadza sie chodzilo mi o minijacka z jednej strony do mp3 playera a z drugiej wlasnie za p[omoca czinczow do amplifa.

Nie chce odtwarzacza DVD,przewaznie wykorzystuje czytnik USB w TV lub zrzucam filmy na PLEYA.

Szczerze ,to co podalem kosztujke dokladnie (YAMAHA) 967zl i jest nowy.Chcialbym cos dobrego niekoniecznie nowego ale na czasie.

Wiesz napisze tak wiem ze lepiej wydac wiecej ale zona mnie zaje.... za same kolumny sie zloscila gdzie pokazywalem jej ze sa o wiele drozsze ale....to kobiety icon_biggrin.gif

Cena max do 1500zl czym ttaniej tym lepiej.

Odnosnie kolum tez tak myslalem ale chcialem sie upewnic,sadze ze okolo 300zl trzeba dac za takie dwie.

Ps.Czy mozmna dosztukowac cala reszte do 5+1 czy poprostu 2 frontowych 2 tylnych i centralnego?Najwazniejsze czy kolumy JBL LX7 sa dobre w wynorze nie patrzac na cene?

Dziekuje za odpowiedz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowolnym momencie możesz dokupić pozostałe kolumny (centralny i tyły) oraz subwoofer. Najlepiej, by centralny i tyły były z podobnej serii co fronty (czyli JBL LX). Co jakiś czas pojawiają się na aledrogo czcy w innych ogłoszeniach. Nie musisz się śpieszyć, na razie możesz grać na samych frontach.

Yamaha model 371 nie ma gniazda USB - musisz kupić co najmniej RX-V471
http://allegro.pl/yamaha-rx-v471-gw-pl-3-l...1986694262.html

albo sprzęt innych firm, jest tego sporo - choćby Denon, Onkyo, Pioneer czy SONY...
http://allegro.pl/uwaga-okazja-pioneer-vsx...1993574264.html

Zerknij choćby na aledrogo - masz amplitunery kina domowego podzielone na poszczególne marki, a z opisów i zdjęć widać, który model ma USB.
Poza tym niektóre firmy mają egzemplarze powystawowe/poekspozycyjne, na pełnej gwarancji, albo z programów wyprzedażowych.

Szukaj amplitunerów z USB i HDMI...

Pozdrawiam
PS. Korzystaj z funkcji EDYTUJ by poprawić literówki i inne błędy, bo ciężko się czyta Twoje posty icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Yamaha model 371 nie ma gniazda USB - musisz kupić co najmniej RX-V471"
Ladnie to wyglada i sadze ze ladnie gra musialbym dozbierac troszeczke jeszcze aby to nabyc

"albo sprzęt innych firm, jest tego sporo - choćby Denon, Onkyo, Pioneer czy SONY..."
Pioneer-vsx-820 szczerze to chyba bardziej przemawia do mnie Yamaha a tego Pioneerka mozna nabyc nawet za jakies 600zl plus koszta wysylki ze Stanow Zjednoczonych

"Zerknij choćby na aledrogo - masz amplitunery kina domowego podzielone na poszczególne marki, a z opisów i zdjęć widać, który model ma USB"
Nie siedze raczej na AlleDrogo , raczej patrze na Ebay

"Poza tym niektóre firmy mają egzemplarze powystawowe/poekspozycyjne, na pełnej gwarancji, albo z programów wyprzedażowych"
Jezeli bym znalazl cos takiego to niebyloby problemu jezeli sprzet bylby sprawny

"Szukaj amplitunerów z USB i HDMI..."
Tak zgadza sie HDMI to podstawa a i USB by sie przydalo


"PS. Korzystaj z funkcji EDYTUJ by poprawić literówki i inne błędy, bo ciężko się czyta Twoje posty icon_sad.gif"
Przepraszam za to ale nie mam PL znakow i nie da rady a z drugiej strony nie chce ich sciagac na lapa.Nie mieszkam w PL


Dzieki za wytlumaczenie , jezeli bys mial jeszcze jakis pomysl na DENON-a czy wlasnie YAMAHE zawsze mozesz zarzucic swoja propozycje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...