Skocz do zawartości

Dobrać amplituner do głośników


kacyk1

Recommended Posts

Witam

Na początku zaznaczę, że jestem kompletnym laikiem icon_smile.gif.
Mam kolumny Koda AV 707 v2 (bez suba - i na razie tak zostanie) i chciałbym dokupić do tego jakiś amplituner.
Ze względów finansowych wybrałem trzy, jakbyście pomogli mi dokonać ostatecznego wyboru byłbym wdzięczny:

1) Yamaha RXV 361
2) Yamaha RXV 359
3) Pioneer VSX 417

Nie wiem czy dobrze doczytałem ale ten Pioneer ma więcej wbudowanych dekoderów - ale czy to argument.
A może coś innego w podobnej cenie?
Powiedzmy że muzyka i filmy po 50%. I może poradzicie jakie kable kupić - zarówno do głośników jak i do dekodera?

I jeszcze jedno pytanko - mam dekoder telewizyjny z wyjściem S/pdif optycznym (chyba wszystkie te tunery posiadają takowe wejścia) i czy po tym wyjściu będę odbierał dźwięk DD 5.1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrane przez Ciebie amplitunery, należą do najsłabszych modeli tych firm. O ile jeszcze w KD, można potraktować je jako niezbędne minimum, gdyż każdy z nich posiada niezbędne do tego dekodery, to w muzyce stereo okazują się one niewystarczające, a dźwięk trudny do zaakceptowania. Już modele o jedno oczko wyżej, mają lepsze możliwości brzmieniowe.
Weź to pod uwagę, gdyż kupując najniższe modele, choćby rxv361, możesz szybko stwierdzić, że nie gra tak jak się spodziewałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wybrane przez Ciebie amplitunery, należą do najsłabszych modeli tych firm. O ile jeszcze w KD, można potraktować je jako niezbędne minimum, gdyż każdy z nich posiada niezbędne do tego dekodery, to w muzyce stereo okazują się one niewystarczające, a dźwięk trudny do zaakceptowania. Już modele o jedno oczko wyżej, mają lepsze możliwości brzmieniowe.
Weź to pod uwagę, gdyż kupując najniższe modele, choćby rxv361, możesz szybko stwierdzić, że nie gra tak jak się spodziewałeś.



Własnie zdecydowałem się na model "wyższy-starszy" czyli RX-V459 lub RX-V559 i znów dylemat bo naczytałem się sporo pozytywnych opinii o 459 i wydaje mi się że powinien wystarczyć - czy 559 da dużą róznicę w stereo na tych kolumnach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...