Skocz do zawartości

Kino domowe


sienkos48

Recommended Posts

Witam,
Zacznę od tego że jestem świeży na forum. Chciałbym zaczerpnąć z porad bardziej doświadczonych w temacie ponieważ przytłacza mnie nadmiar sprzętu na sklepowych półkach i złożyć swoje pierwsze poważniejsze kino domowe. Nie jestem zatwardziałym audiofilem, ale lubię jak wszystko gra "czysto" i "ładnie". W 60% oglądam filmy w 40% słucham muzyki, zależy mi na dobrym odsłuchu i w jednym i drugim. Wiem że to marzenie ściętej głowy ale chciałbym aby amplituner nie okazał się zbyt przestarzały ze względu na np przestarzałe dekodery czy procesory dźwięku. Potrzebowałbym porady także odnośnie zestawu głośników(kolumn) najlepiej w systemie 5.1. Pieniądze jakie mam do przeznaczenia na ten cel to ok. 3000zł wiem że to mało ale w niedługim okresie kupuję mieszkanie i mam ograniczony budżet. Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli taki temat już był ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zaczalem opisywac pewna konfiguracje ale przez przypadek zamnkalem przegladarke icon_smile.gif... nie wazne. przy okazji szukania amplitunera na allegro ktory chcialem zaproponowac w zestawie "do wszystkiego" icon_smile.gif za 3000zl, natrafilem na cos co moze spelnic Twoje wymagania:
http://allegro.pl/onkyo-tx-nr609-tx-nr-609...1998801968.html
Nie wiem jak na zywo graja te glosniki Jamo takze moze ktos jeszcze sie wypowie. Troszke przekroczylo Twoj budzet no ale jesli ktos potwierdzi lub sam bedziesz mial okazje posluchac i te glosniki sa niezle, mozna zainwestowac icon_smile.gif
Nie jestem zwolennikiem onkyo i model 606 moze nie jest najnowszy i z najwyzszej polki ale jest wysoko oceniany przez uzytkownikow, wspiera wszystkie obecne formaty i sam go slyszalem (z glosnikami mission m35i) i jest ok:).
Onkyo produkuje amplitunery ktore daja zywy i ostry dzwiek takze odczucie powinno byc takie ze jest "czysto" icon_smile.gif.
Wow. Sprawdzilem jeszcze raz ta aukcje i to wlasciwie jest najnowszy model onkyo z serii 6 - 609 takze jeszcze lepiej.
Moze masz gdzies w okolicy sklep ktory bedzie mial podobny zestaw zeby posluchac i moze jeszcze kable dorzuca w tej cenie lub "na rowno":) do 3500 bo jednak kable tez swoja cene maja - okolo od 20zl za metr - najtansze.

Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze kable z miedzi beztlenowej (o słusznym przekroju, czyli rzędu 2.5mm^2) to zaczynają się od 2-3 złotych za metr, a po 20zł za metr to można już kupić podstawowe firmowe kable...
Na początek wystarczą, w międzyczasie osłuchasz się trochę i poeksperymentujesz z rozstawieniem sprzętu, a później będziesz wiedział jakiej długości kabli potrzebujesz.

Co do ONKYO - to już znalazła się informacja o tym, że jest to świeży model 609, a nie kilkuletnia 606.
No a set kolumn JAMO S606 + centralny i surroundy jest często spotykany w różnych konfiguracjach kina domowego (również z Pioneerem i Yamahą, jako dość uniwerslane kolumny) no i nie gra to najgorzej. Można znaleźć coś lepszego - ale wtedy gdy wiesz, jakiego brzmienia szukasz.

Pozdrawiam
PS. W razie czego - do poprawy swojego postu służy funkcja EDYTUJ.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to słyszałem je ze sprzętem yamahy, ale może ułatwię jeszcze w tej sprawie tym, że lubię jak jest taki trochę mięsisty bass a nie takie płytkie łupu cupu oraz np dźwięk gitary czyli jak jest dobrze słyszalne tło utworu ;] zapomniałem wspomnieć że nie obraziłbym się jeśli byłaby funkcja radia internetowego ;p;]


P.S. dzięki za pierwsze porady icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jeżeli chodzi o kina domowe, to ja mam zestaw: Sony BDV-E980W, amplituner i odtwarzacz Blu-ray w jednej obudowie oraz kolumny  Maksymalna moc wyjściowa zestawu 1000 W. Liczba kanałów 5.1  Moc znamionowa RMS (tryb dookólny) 5 x 167 W + 165 W. Jestem zadowolony, mimo, że początkowo sceptycznie podchodziłem do mojego nabytku. Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...