Skocz do zawartości

Kompletuje Sprzęt do kolumn dynaudio se 52


Ravven

Recommended Posts

Witam, zakupilem wlasnie nowe kolumny dynaudio se52. Aktualnie posiadam wzmacniacz Rotel RA-840bx3 Gramofon projekta i odtwarzacz cd maratz.

Głównie interesuje mnie kupno lepszego wzmacniacza, odtwarzacza cd oraz kabli. Cena na ten komplet powiedzmy 5 tysięcy ale jestem gotowy wydać troche więcej, oczywiście sprzęt używany.

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki lubią prąd. By naprawdę dobrze zagrały trzeba niezłego wzmacniacza. Jeszcze taka kwestia jakie chciałbyś osiągnąć brzmienie. Jeśli kupiłeś Dynaudio, to pewnie wiesz o co pytam, bo wiele tu osób na to odpowiada jaką lubi muzykę. A swoją drogą jakiej słuchasz, w jakiej wielkości pomieszczeniu? Solidne standy do kolumn masz, czy też w planach? Co to za model CD Marantza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dynki lubią prąd. By naprawdę dobrze zagrały trzeba niezłego wzmacniacza. Jeszcze taka kwestia jakie chciałbyś osiągnąć brzmienie. Jeśli kupiłeś Dynaudio, to pewnie wiesz o co pytam, bo wiele tu osób na to odpowiada jaką lubi muzykę. A swoją drogą jakiej słuchasz, w jakiej wielkości pomieszczeniu? Solidne standy do kolumn masz, czy też w planach? Co to za model CD Marantza?



A więc tak CD marantza 53mkII, jestem z niego zadowolony, kupiłem go za nie wielkie pieniądze i świetnie się spisuje, ale chciałbym trochę więcej żeby dobrze wykorzystać kolumny i przyszły wzmacniacz. Standy są w planach nie ukrywam, że chce je sam zrobić ponieważ mam taką możliwość w miejscu pracy:P.
Pokój około 15m2. Nie jest to gigant no ale cóż zrobić. Chce uzyskać bardzo głęboki dźwięk, jak najczystszy, z dobrze rozwiniętym bassem, ale bassem nie tak silnym by zagłuszał całą resztę gdyż muzyka jakiej słucham to Funk, soul, jazz, hip-hop. Nie chce słyszeć tylko bassu bo lubie wsłuchiwać się w całość wokal, instrumenty sample. Wiem, że w takim małym pokoju ciężko będzie uzyskać jakiś super efekt ale przecież nie chce tu mieszkać całe życie;p a ten sprzęt kupuje już na dłużej, prawdopodobnie nie będę już go rozbudowywał zostanie na tym poziomie cenowym.


Co do pytania o to czy chce zostać przy Rotelu? Jestem z niego zadowolony ale jestem otwarty na propozycje. Rotel się świetnie spisał i póki co to jedna z nie wielu marek o której już coś wiem. Gdyż interesuje się tym stosunkowo krótko dlatego będę wdzięczny za pomoc bardziej doświadczonych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Jeśli mieszkasz w pobliżu lub masz możliwość przetestowania, to koniecznie spróbuj tą przebrzydłą skrzynkę...
http://allegro.pl/omak-triode-class-a-mode...1987105718.html
Może zaoszczędzisz wiele...
Kiedyś podłączyliśmy pewnego Omaka (aczkolwiek nie ten model) do Dynek (też nie ten:)
Ale...

Może końcówki: Metaxas, Nakamichi?
Jednakże tu potrzebne ODPOWIEDNIE pre lub CD z porządną regulacją wzmocnienia (np. Wadia).
Omak pewno byłby już na półce, tylko, że mieszkam w drugim końcu kraju, mam inne, większe kolumny i nie chce brać w ciemno...

Mała rekomendacja sprzed lat:


"O ile dźwięk Contourów z Cayinem był niezły, to z Omakami kolumny grały tak, jakoby w trakcie przełączania kabli kolumny zeżarły dwie fiolki Viagry popijając beczką Red Bulla i wiadrem kawy oraz spałaszowały sterydy gubernatora stanu Kalifornia, którymi się on raczył przez lat 3. Drodzy moi, a niewierni - to, co wyprawiały Omaki z Dynkami, a Dynki z dźwiękiem, przeczyło prawom fizyki, a u nas wywoływał uśmiech niedowierzania. Dżwięk był przepotężny, jak olimpijska drużyna bułgarskich ciężarowców, a jednocześnie czysty, jak umysł noworodka, lub koszula na reklamach Vizira. A do tego średnica doskonale wypełniona, jak krakowskie Błonie podczas mszy odprawianej przez papieża... Żonglowaliśmy wspólnie srebrnymi krążkami w odtwarzaczu, a każdy kolejny utwór potwierdzał nasze zdumienie. Chyba najlepszym opisem systemu popisał się zukzukzuk wskazując, że, będąc przyzwyczajonym do dźwięku swych kolumn o wielkości średniej słonicy w ciąży i objętości komór sporego walenia, "nie odczuwa dyskomfortu wynikającego ze zmniejszenia dźwięku". Była to wielka pochwała zestawienia. Omaki trzymały przy tym "za mordę" maleńkie wooferki DA, nie pozwalając im na basowe szaleństwa i przeciąganie nut. Powrócę do płyty mego ukochanego Mino Cinelu - szatańsko wali on w bębny, konga, kotły tudzież inne przeszkadzajki, a Dynki odtwarzały te instrumenty nie zmniejszając ich wielkości. Zastanawiałem się przeto, jak możliwym jest, by para 15 centymetrowych głośniczków, z powodzeniem mogących być zamontowanymi w drzwiach aut klasy małego Fiata, czy Nissana Micra potrafi realnie oddać drgania ponadmetrowych membran kotłów? Do dziś jest to zagadka dla mnie na miarę Trójkąta Bermudzkiego... Co do Omaków - nie miałem w swym krótkim życiu wiele okazji osłuchiwania sprzętu lampowego, niemniej jakieś tam doświadczenie w tej materii zdobyłem. Dźwięk z Omaków był... tranzystorowy w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wybuchowa dynamika, potęga brzmienia, doskonała kontrola membran głośników, świetna barwa do tego okraszona niezwykła przejrzystością całego pasma. Skutkiem ubocznym podłączenia Omaków do Dynek było ogołocenie z liści ślicznych i hodowanych z wielką pieczołowitością przez Luc'a kilku paprotek. A powodem tejże katastrofy był oczywiście port basreflexu Dynaudio, z którego dmuchało z taką siłą, jak podczas przejścia huraganu Katharine."

Źródło: http://www.audiostereo.pl/lubuskie-odsluchy_36214.html
Copyright ˆ Audiostereo.pl

Pewno autor tych ekwilibrystycznych pień (Bartek-berberys) nie będzie miał mi za złe.

Pozdr.

Edycja:
http://www.hifi.pl/gielda/wzm-pre-pow/91020.php
To stoi we Wrocławiu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz wygłąda okropnie, ja niestety w Gdynii mieszkam;p więc kawał drogi, ale będę miał na uwadze ten sprzęt. Czy możesz coś więcej powiedzieć o odtwarzaczach cd?
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravven
wrzuć w informacji o sobie gdzie mieszkasz (edycja profilu...), to będzie czytelniej ...

Co do reszty sprzętu - wg mnie trzymaj się tej kolejności po zakupie kolumn...

jeśli chodzi o CD i kable:
pierw wzmacniacz lub zestaw pre+końcówka
potem CD (albo razem z zakupem zasilania - np. trzymając się Rotela, bo fajnie gra komplet R.)
kable kup na końcu, jak będzie wiadomo jaki wzmacniacz lub pre+końcówka

jeśli kupisz Rotela - to warto poszukać CD modelu RCD-991 albo 1072/1070
jeszcze z tranzysorów - do Dynek nieźle pasuje Cyrus (dostępność w Polsce taka sobie, ale na eBay'u w Anglii można przebierać - bo wyspiarze mają świra na tym punkcie i kupują masowo...) i podobnie jak w Rotelu warto trzymać się całości tej samej firmy icon_razz.gif

a co kupić do lampy - zależy, ile ci pieniędzy zostanie po zakupie wzmocnienia

Co do OMAKa - to niektórym na tym Forum podoba się / w miarę się podoba wygląd, ale granie - bardzo!
Poza tym zostały przetestowane w bardzo wielu konfiguracjach...

No i warto przynajmniej skontaktować się z Wrocławiem i zapytać o cenę "Mietków" które znalazł Ci Zukzuk

Zukzuk :
czy pamiętasz, jakie "Mietki" grają/grały u Bartka?
- czy u Bartka Omak grał z pre Mietka (oprócz tego, że grał z Infinitkami i preampem AVMa - mającym skądinąd całkiem niezłe pre gramofonowe...)?
Bartek rzadko się pokazuje na Forum, stąd pytanie skierowane do Ciebie...

Pozdrawiam
PS. Myślę tutaj o używanym sprzęcie, bo najtańszy Rotel, Cyrus czy sensowna lampa to koszt minimum 3 tysiące za 1 element (oczywiście poza tunerami, bo one są ciut tańsze icon_cool.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...