Skocz do zawartości

kable podłączenieowe do Dali Ikon 6 mk2


gizmo1975

Recommended Posts

Witam wszytkich użytkowników portalu icon_smile.gif
Mam pewien kłopocik .......otóż stałem się szczęśliwym posiadaczem kolumn Dali Ikion 6 mk2 do zestawu NAD owskiego (amplituner T747 HD oraz CD c545BEE) niestety nie mam zielonego pojęcia jakie kupić kable by był tzw. "dobry efekt".

Czy ktoś z Was jest wstanie mi pomóc......?
Zaznaczę, że jestem zuuupełnie zielony w w tym obszarze ....dopiero zaczynam (w zasadzie to jeszcze nie zacząłem ).

Proszę o cenne wskazówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z kablami nie jest taka oczywista sprawa, bo u kogoś one ,,zagrają super", u Ciebie mogą nie... Dobrym sposobem jest wpłata kaucji w najbliższym sklepie AUDIO i testowanie różnych marek, modeli bezpośrenio na swoim systemie - dla mnie ideał!!! Ale skoro nie masz doświadczenia, to trzeba Ci jakoś pomóc i pewno sporo tu znajdziesz odpowiedzi. Strasznie dziwi mnie tylko Twój zestaw: CD-odtwarzacz + amplituner AV...? Czy to co chcesz osiągnąć to: kino domowe, a źródło filmów/koncertów to komputer??? Kolumny są super i warto zainwestować w porządny kabel głośnikowy np. QED Genesis Silver Spiral - wiem spory wydatek icon_mad.gif , ale też z własnego doświadczenie wiem, że z Dali IKON icon_smile.gif się opłaca. Dlatego musiałbyś znów nam podpowiedzieć ile kasy, na te kable chcesz/możesz poświęcić? Bo jeśli bardzo malutko, to bezpiecznym rozwiązaniem jest coś z produktów PROFIGOLD-a. Później jak znajdzie się więsza gotówka icon_smile.gif oraz dojrzejesz do tego co chcesz zmienić w dźwięku icon_eek.gif , będziesz mógł dokonać nowych inwestycji! Jeszcze jedno pytanie, a jak kupowałeś w/w zestaw, to na jakich kablach go odsłuchiwałeś??? Bo zakładam, że skoro jesteś szczęśliwym posiadaczem, to i w pełni świadomym - po odsłuchach...............
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha...teraz to się popiszę kompletnym dyletanctwem.....nie odsłuchiwałem sprzętu ...zawierzyłem mojemu dobremu koledze, który ma o dziwo takie same odczucia przy słuchaniu muzyki jak ja (chodzi mi o wrażliwość muzyczną) i poprostu taki zestaw sobie kupiłem icon_smile.gif.
Amplituner zakupiłem z myślą o (kiedyś) o kinie domowym icon_smile.gif ot cała tajemnica .
A teraz kable......te pierwsze Genesis..... odpadają przynajmniej na razie .....drogie jak czort ...natopmiast faktycznie zapytam się w sklepie o mozliwość wypożyczenia kilku kabli i testowania ale neistety te z niższej półki, na szczęście mam blisko sklep spechalistyczny (na Bemowie) więc chyba będzie oki icon_smile.gif
W każdym razie bardzo dziękuję za cenne wskazówki icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, proponuje dobierać kable też z kolegą - co dwie głowy, to nie jedna icon_mrgreen.gif ! Kable głośnikowe podałem tylko dla przykładu i wyjaśnienia, że te kolumny potrafią się ,,odwdzięczyć" wspaniałym dźwiękiem... Trzeba jednak pamiętać, że i wzmacniacz (w Twoim przypadku amplituner AV) też w jakimś stopniu decyduje, jak drogie kable powinniśmy zastosować. Ważny jest tu zdrowy rozsądek icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Powodzenia i może opisuj konkretne modele jak wypadły w Twoim systemie!!!

Tu masz mój przykład doboru kabli do kolumn Dali IKON 7:

http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...+GENESIS+SILVER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej popytaj się wśród znajomych i na parę dni/tygodni pożycz kable.
Osłychasz się trochę - i dopiero wtedy (wg mnie ...) jest sens pożyczać kolejne kable z salonu i sprawdzać, które pasują najlepiej (bez przeginania cenowego).
Poza tym - śmiało można kupować kable poekspozycyjne czy ogólnie używane. Wychodzi taniej ...

Oprócz wypożyczenia kabli - zastanów się jeszcze nad rozstawieniem sprzętu i poeksperymentuj trochę...

Poza tym - niech w sklepie coś doradzą pod taki zestaw.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...