Skocz do zawartości

pytanie


rocky78

Recommended Posts

Witam.Mam problem bo nie wiem za ile mógłbym sprzedać całe kino domowe w którego skład wchodzą telewizor plazmowy pioneer kuro PDP-508XD.Dvd DV-LX50.
Amplituner Pioneer VSX-LX60.Kolumny frontowe kef IQ 7,centralnt IQ 60C,i tylne IQ3 oraz subwoofer kef Kube-2.Do tego trzy kable hdmi QED i do kolumn również tej samej firmy.Dodam że kolumny były bardzo mało używane może 100 godzin.Telewizor i dvd jest lekko porysowane(sprawka córki)Gdzie i jak najszybciej mógłbym to wszystko sprzedać.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguł, ja długo miałem ogłoszenie na allegro swojego wzmacniacza, a sprzedał się kiedy już sobie odpuściłem po jakiś 2-3 tygodniach od wygaśnięcia ogłoszenia. Myślę, że powinieneś wystawić swój sprzęt w kilku miejscach (u nas na forum AUDIO również), zwiększysz tym samym skuteczność sprzedaży!!! Ważna jest oczywiście cena, to ona gwarantuje sukces. Musisz dobrze zastanowić się: czy chcesz się pozbyć sprzętu, czy odzyskać większą część zainwestowanej kiedyś kasy...? Musisz sobie sam odpowiednio to skalkulować! Zauważyłem, że sprzęt ok. 10 letni z działu AV sprzedaje się za ok. 1/5 – 1/6 [%] wartości, sprzęt 4-5 letni idzie za 1/3 – 1/4 [%] ceny........ to tylko takie spostrzeżenia. Ważny jest stan techniczny i wizualny oraz szereg innych czynników.

Tak jak zacząłem niestety nie ma tu jakiś reguł, ja np. ostatnio kupiłem w idealnym stanie od pierwszego właściciela YAMAHĘ DSP-AZ1 [Gold] za 1900 zł + koszty przesyłki. A wystarczy zerknąć na allegro i ludziska starszą i zdecydowanie słabszą DSP-AX1 potrafią wystawiać za wyższe kwoty icon_eek.gif ??? No i allegro oprócz opłaty za ogłoszenie, ma prowizję od sprzedaży o której musisz wiedzieć/pamiętać icon_sad.gif

P.S. Tak się składa, że mam i też próbowałem sprzedać (nie skutecznie) PIONEER-a DV-LX50. Ja wystawiłem go za 850 zł, a ostatnio ktoś rozpoczął licytacje za 500 zł... nie wiem jak się zakończyła? Spróbuj poszukać podobnego sprzętu w ogłoszeniach i uśrednij jakoś wartość swojego - możesz go wystawić razem, albo osobno segmentami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...