Skocz do zawartości

tuning wzmacniacza lampowego


Recommended Posts

witam! mam wzmacniacz lampowy manta v5 i chcę poprawić jego brzmienie tuningując go mam w planach wymianę okablowania wew., wymianę wejść RCA i wymianę kondensatorów na jakieś lepsze. i może jeszcze wymianę traf (głośnikowych i sieciowego) siedzą w tym wzmacniaczu kondensatory: 2 sztuki 100uF/400 V 2 sztuki 220uf/400 V 2 sztuki 470uF/ 35 V 4 sztuki 22 uF/400 V 2 sztuki 10 uF/450 V 2 sztuki 470uF/ 25 V i tu pojawia się moje pytanie: jakiej firmy kondy tam włożyć lub czy można tam dać kondy o innych parametrach?? jeśli tak to o jakich?? poza tym jakie dać trafa głośnikowe i jakie sieciowe?? jakie rezystory sygnałowe, jakie diody?
od razu mówię że szukam materiałów w dobrej półki ale też ogólnodostępnych, lub jeśli już macie jakieś specjalistyczne na myśli to prosiłbym o podanie linków do tych części (gdzie je dostać)
bardzo proszę o pomoc w tej sprawie
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany i już przerobiony nie ma sensu wyważać otwartych drzwi i go ponownie tu opisywać.
W tym linku odnajdziesz odpowiedzi na swoje pytania :
http://www.audiostereo.pl/tuning-manty-v5_44335.html
Pole do popisu masz szerokie. Powodzenia icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko problem jest taki, że na tym forum nie uzyskałem żadnych odpowiedzi a wyczerpujących odpowiedzi we wcześniejszych wpisach nie ma. notabene tam mi powiedzieli że tuning tego wzmaka nie ma sensu, a ty mi mówisz, że mam duże pole do popisu Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...