Skocz do zawartości

Szukam sprzętu do słuchania rocka/metalu - słuchawki i odtwarzacz.


Recommended Posts

Witam.
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, jednak od dłuższego czasu coraz bardziej interesuję się dźwiękiem, jego jakością, więc pewnie wszystko nadrobię, jednak jeszcze nie teraz.
Chcę kupić właściwie wszystko: słuchawki, odtwarzacz mp3, odtwarzacz do domu, wzmacniacz, jak i pewnie przyda się do laptopa inna karta muzyczna.
Słucham głównie rocka, metalu, ogólnie dość ciężkich brzmień.
Potrzebuję sprzętu, który wyciągnie jak najwięcej. Za sam przenośny odtwarzacz mp3 i słuchawki jestem w stanie dać łącznie 3500 zł.
Sluchawki koniecznie przewodowe, ale kabel nie dluższy niż 2m, bo czasem chciałabym wyjść na ulicę i nie musieć się nim martwić. Powinny być one wygodne, bo potrafię słuchać muzyki naprawdę długo, a ostatnie czego chcę, to niewygody, chociaż nie jest ona na pierwszym miejscu. Słuchawki oczywiście nauszne icon_wink.gif Sama gram na perkusji i chciałabym, żeby dźwięk w słuchawkach był porównywalny do tego na żywo.
Odtwarzacz: bajerów nie potrzebuję - tylko jakość. No i żeby miał minimum 64GB pamięci, albo chociaż akceptację kart.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odtwarzaczach nie masz zbyt wielkiego wyboru, jeśli chcesz aż tyle pamięci. W zasadzie iPod Touch i tyle.

W kwestii słuchawek jest o tyle problem, że nauszne za 1500zł to mało mobilne modele, a i z tłumieniem odgłosów otoczenia u nich zwykle nie najlepiej. Proponuję obejrzeć sobie BOSE AE2 i B&W P5, to będzie dobry kompromis względem mobilności i jakości dźwięku.
Możesz też pomyśleć o profesjonalnych modelach słuchawek (monitorów) dokanałowych takich producentów jak Westone czy Ultimate Ears, wtedy nie będzie problemu w wykorzystaniu budżetu do maksimum icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nie zgadzam się z wyborem odtwarzaczy, Do wyboru ma jeszcze Cowona J3 (32GB plus microSDCH), Cowona D3 (32GB plus microSDHC), Cowona X7 (120 i 160GB), Hifimany i Colorfly C4 (32GB plus microSDHC).

Odnośnie słuchawek, miałem P5 na głowie. Wykonanie pierwsza liga. Tłumienie super jak i wygoda. Ale za dźwięk więcej niż 700zł bym nie dał. Audio Technica ATH-M50 prezentuje niemal taki sam poziom.

Do kwoty 3500zł można złożyć zestaw z Colorfly C4 i Audio Technica ATH-AD900. Ale na takim sprzęcie metalu się raczej nie słucha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...