Skocz do zawartości

Gramofon- pomoc w wyborze


Recommended Posts

Kolego radzę, abyś poczytał wątki dotyczące gramofonów na tym forum. Na sąsiednim też znajdziesz bardzo dużo informacji, a o gramofonach Dual wręcz mnóstwo.
To po pierszwe.

Po drugie zakładanie wątku w okresie okołoświątecznym i tuż przed Nowym Rokiem, nie mówiąc już o zakupie w tym okresie, szczególnie na alledrogo, jest co najmniej niefortunne.

Po trzecie pośpiech, szczególnie w sprawach dotyczących zakupu gramofonu nie jest wskazany. Dlatego radzę zacząć od punktu pierwszego i na spokojnie zastanowić się.

A nawiasem mówiąc dlaczego Dual a nie np. Pioneer, Kenwood, czy chociażby Technics jeśli już o używanych gramofonach mówimy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem tutaj między innymi po to aby właśnie ktoś taki jak "audiofilski król" pomógł mi wybrać jakiś dobry gramofon. nie zależy mi na szybkim kupnie ale napisałem w kilku wątkach bo już pisałem parę razy na tym forum i nie dostałem żadnej odpowiedzi. ale wróćmy do gramofonów, chcę kupić jakiś dobry model z dostępnymi dobrymi igłami i wkładkami. przypominam, że będzie to mój pierwszy gramofon dlatego proszę o wyrozumiałość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
To mój pierwszy post tutaj więc witam. Jako, że planuję kupno swojego pierwszego gramofonu jasne jest, że mam nie lada dylemat. Jakiś czas temu na allegro wypatrzyłem Dual CS 503-1, poczytałem co nieco na jego temat i wygrałem aukcję. Sprzedawca okazał się jednak średnio uczciwy i niestety nie mam tego gramofonu i siebie nad czym boleję bo oprócz niezłej jak mniemam jakości miał jeszcze w 100% odpowiadający mi wygląd. Teraz pytanie do Was, radzilibyście czekać, aż pojawi się na allegro czy proponujecie w zastępstwie coś innego? Chciałbym raczej coś z napędem paskowym, jak najmniej elektroniki, raczej manual no i pod względem estetyki coś jak ten Dual. Nadmienię, że wylicytowałem go za 270 zł i w podobnej kwocie chciałbym kupić coś używanego (no może tak do 370 bo w tej kwocie kusi mnie ten Akai http://allegro.pl/akai-ap-100c-auto-return...072789043.html). Sprawę można ugryźć jeszcze z drugiej strony, mianowicie podoba mi się również ProJect Debut III i jeśli jest to lepsza jakość niż wymieniony Dual lub np ten Akai to jestem zdecydowany go kupić. Pozdrawiam i liczę na jakieś słowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...