Skocz do zawartości

Yamaha AX=930


kolo79

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów
Mam nadzieję, że nie popelnię zbyt dużo błędów pisząc swój pierwszy temat na tym forum icon_smile.gif

A więc....
Zakupiłem wzmacniacz Yamaha AX-930. Końcówka mocy sprawna ponieważ podłączam sygnał z KD i gra.

Podłączając normalnie jako źródło dźwieku DVD czy kompa do dowolnego z wejść muszę podkręcić potencjometr głośnośi na MAX, żeby cokolwiek usłyszeć w głośnikach lub słuchawkach. Jaka może być przyczyna i czy bez serwisu się obejdzie?

Dodatkowe pytanko dot pierwszego akapitu. Czy jeżeli wzmak chodzi jako końcówka to powinienem mieć możliwość na nim regulacji barwy dźwięku czy głośności? W poprzednim modelu AX500 tak miałem, tutaj dźwięk jest taki jaki zapodam z KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym specem od wiekowych YAMASZEK jest kaczor, spróbuj z nim porozmawiać na priv... Kiedyś opisał w ostatnim zdaniu Twój model, cyt.: ,,Jeśli coś z nim nie tak - nie ruszać to trudno naprawialna zabawka - z racji cienkich ścieżek na płytkach mających paskudną cechę odklejania się przy lutowaniu ręcznym."
Może, jeśli nie jest za późno, powinieneś zwrócić sprzedawcy wadliwy egzemplarz...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworki z tyłu masz dobrze wpięte? Potrafią nie kontaktować sprawdź to dokładnie.

" Czy jeżeli wzmak chodzi jako końcówka to powinienem mieć możliwość na nim regulacji barwy dźwięku czy głośności?"
Nie, nie powinieneś mieć. Wpięcie się bezpośrednio na końcówkę omija wszelkie regulatory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...