Skocz do zawartości

pomocy co kupić...


nika

Recommended Posts

Witam serdecznie,
Na wstępie przepraszam i zapewniam nie jestem ignorantką, czytałam wiele ale mam mętlik w głowie w zasadzie nie wiem nic....
ale od początku całe lata słuchałam muzyki na zestawie stereo technicsa jedyne co wiem to że były to najwyższe modele i kolumny też były technics... i jeszcze wiem że uwielbiałam jak to gra, niestety zestaw wyprowadził się wraz z właścicielem a mi bardzo brakuje czegoś co by potrafiło tak zagrać... nigdy nie myślałam że stanę przed takim dylematem stąd to pytanie i proszę o wyrozumiałość nie mam pojęcia o parametrach:
pokój 27m2
mój typ harman/kardon hk 3390 albo avr 158 (podobają mi się...)
kolumny myślałam o jbl northridge (też ładne;))
i tu pytanie a raczej prośba doradźcie czy będzie to przyzwoicie brzmiało, jak już wspominałam nie znam się na tych wszystkich parametrach a bardzo bym chciała czerpać przyjemność z słuchania choćby radia taką jak do tej pory.... w jednym sklepie pan przekonywał mnie że amplitunet nie bardzo lepiej osobno, ale czy laik usłyszy różnicę? czy podpięcie odtwarzacza dvd to naprawdę taki grzech??? myślałam w przyszłości dokupić Odtwarzacz Blu-ray bdp 10 póki co synek ma 3 lata ale pewnie w przyszłym roku już będzie chciał bajki oglądać...
Dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko, ja wiem że sprzęt musi pewnie ładnie wyglądać, ale ma przede wszystkim grać.
Zestaw Technics, nawet jeśli były to szczytowe modele (choć nie przypuszczam, pewnie z polskiego katalogu), to raczej sprawić by zagrało lepiej nie będzie tak trudno. A biorąc pod uwagę, że kolumny były też marki Technics, w szczególności.
Nie napisałaś, czy sprzęt ma być nowy, czy używany? Domyślam się, że raczej nowy.
A będąc w salonie (choć może był to sklep bez możliwości odsłuchu), nie słuchałaś jakiegoś zestawu/zestawów? Może gdybyś tak zrobiła łatwiej by było coś wybrać. Nie napisałaś skąd jesteś. Jeśli z większego miasta, czy mieszkasz gdzieś niedaleko takiego, znajdź adresy/telefony do salonów audio, umów się na odsłuchy, będziesz wiedziała czego szukać, co Ci się bardziej podoba, co mniej.
Harman-Kardon, może być, choć to nie jedyny wybór. A kolumny JBL, te z serii którą podałaś i ogólnie tańsze, nie prezentują szczególnie wyrafinowanego brzmienia, raczej takie łupu-cupu estradowe. Z drugiej strony do 27m2 muszą być już większe kolumny.
Nie napisałaś ile pieniędzy możesz przeznaczyć na sprzęt.
Wzmacniacz na ogół lepiej brzmi niż amplituner a odtwarzacz CD na pewno lepiej odtworzy muzykę niż DVD. A jeśli chodzi o filmy, to można dokupić odtwarzacz DVD, teraz można za ok. 200zł. nabyć przyzwoity. Blu-ray, no trzeba mieć na nim co odtwarzać, ale można pewnie z wypożyczalni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziękuję za podpowiedzi...
Na sprzęt na dzień dzisiejszy chciałabym przeznaczyć 3000 (wzmacniacz i kolumny), cieszę się że nie będzie trudni znaleźć coś z półki tego co do tej pory słuchałam – wiem że pisało aa i na tym moja wiedza odnośnie modelu się kończy. Myślę że moje uszy nie usłyszą różnicy pomiędzy amplitunerem a zestawem wzmacniacz tuner... Jestem z Katowic byłam w salonie gdzie byłam była możliwość odsłuchu ale jak pan delikatnie zasugerował najpierw trzeba wiedzieć co się chce usłyszeć ... a ja wiem tylko że chcę żeby mi to przyzwoicie grało mogę żyć bez telewizora ale nie bez muzyki... z kolei w media (też tam mają pomieszczenie do odsłuchu) poinformowano mnie że całkowicie bez sensu kupować ampli stereo skoro to przeżytek ale po co mi wzmacniacz kina skoro nie planuje NIGDY tylu kolumn nie będę chciała a on że kobiety często zmieniają zdanie... więc o czym rozmawiać... ja naprawdę wiem że nie mam o tym pojęcia dlatego oczekiwałam że jak pójdę do sklepu to mi pomogą a czuję że jest odwrotnie... Rozumiem że Wam tutaj trudno doradzić laikowi ale w przypadku sklepu powinni przynajmniej spróbować- takie jest moje zdanie...
Sprzęt nowy ponieważ nie byłabym wstanie sprawdzić co kupuję...
Dziękuję bardzo za każdą pomoc...

Bardzo proszę o sprecyzowania pojęcia większe kolumny, bo domyślam się że nie chodzi o rozmiar Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe kolumny - chodzi jednak o wymiary... icon_wink.gif
przy powierzchni 27m^2 najlepsze będę kolumny podłogowe. Natomiast przy powierzchniach do 20m^2 stosujemy zazwyczaj kolumny podstawkowe (oczywiście jest to umowna granica, bo wiele zależy od upodobań - ale i od klasy kolumn podstawkowych i podłogowych).
Przykład - skoro oglądałaś kolumny JBL Northridge, to modele E100/E90/E80/E60 oraz ES100/ES90/ES80 są kolumnami podłogowymi, a E30/E20 i ES20 to kolumny podstawkowe. Umownie vE60 i E80 są niedużymi kolumnami podłogowymi, a E90 i E100 - dużymi kolumnami (do powierzchni odpowiednio powyżej 25 i 30metrów kwadratowych - również umownie...).

Kolejna rzecz - skoro nie będziesz potrzebowała kina domowego i chcesz poprzestać na 2 kolumnach, to bardzo rozsądnie poszukujesz zestawu stereo a nie kina domowego (więc sprzedawca się mylił - a Ty miałaś rację).
W wolnej chwili możesz zerknąć na informacje dotyczące rżónic między jakością sprzętu stereo a sprzętou wielokanałowego (zestawy w tej samej cenie) na stronie FAQ naszego Forum
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-amplit...ory-wzmacniacze

Do wczoraj była wyprzedaż w MMarkt i można było w tej cenie kupić ciekawe zestawy - np. za 2 tysiące były podłogowe kolumny CANTON LE490 (w sam raz na taką powierzchnię, o bardzo przyjemnym stylu grania - dużo "kulturalniej" niż JBLe...). Szkoda, że sprzedawca nie zainteresował Cię tym faktem i nie spróbował doradzić. No ale to się zdarza wśród sprzedawców w dużych sklepach (sieciowych), z mojego doświadczenia wynika że po prostu trzeba tam szukać osób kompetentnych - bo są takie, tylko nie zawsze można na nie trafić icon_sad.gif
Doradzałbym kilka wizyt w sklepach - szczególnie w specjalistycznych salonach i po prostu parę rozmów i odsłuchów, bo po kazdym takim spotkaniu będziesz więcej wiedziała.
Warto także pogadać ze znajomymi i posłuchać sprzętu u nich (oczywiście jeśli masz taką możliwość - ale chyba nie powinno być z tym problemu).
Jeszcze co do odsłuchów - weź ze sobą parę płytek z muzyką, której słuchasz.

No i od razu mówię - nie przejmuj się opiniami, że porządny sprzęt to musi kosztować straszne pieniądze, bo już w tej kwocie da się coś znaleźć (choć oczywiście im więcej kasy tym lepiej).

Czy musi to być sprzęt nowy - czy dopuszczać używany? A nawet jeśli musi to być noqy - to warto się zainteresować egzemlarzami poekspozycyjnymi (ale w idealnym stanie), bo dostajesz wtedy pełną gwarancję i niższą cenę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z Media powinien co najwyżej pietruszkę sprzedawać, bo z taką wiedzą i kulturą sprzedaży na dotychczasowe stanowisko raczej się nie nadaje.
Znajdź wszystkie salony audio w okolicy i po uprzednim telefonicznym umówieniu się posłuchaj ze 2-3 wzmacniaczy/amplitunerów i conajmniej tyle samo kolumn.
Każ sobie zaproponować coś dobrego do słuchania i tego metrażu. A TY wybierzesz który wzmacniacz czy kolumny najbardziej Ci się podobają.
Weź ze sobą kilka różnorodnych płyt, które lubisz.
Nie proponuję Ci czegoś szczególnie jeśli chodzi o sprzęt, bo nie wiem co mają w tych salonach i co Ci się będzie najbardziej podobać. Pamiętaj, że to Tobie ma się podobać. Nie daj sobie wcisnąć nic, do czego nie masz przekonania. Tak jak napisał RoRo chodzi jednak o duże kolumny albo o takie z dużymi membranami głośników niskotonowych.
Myślę, że do tego salonu powinnaś jeszcze wrócić i zagrać panu na ambicji, że to właśnie on jako fachowiec powinien Ci coś doradzić a wybierzesz TY.
Spytaj, czy wybrany już zestaw mogłabyś wypróbować jak zabrzmi u Ciebie w domu. Niektóre salony dają taką możliwość.
Jakby co zawsze tu możesz napisać by o coś dopytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie jest to łatwe.... nie miałam pojęcia że tak trudno kupić sprzęt, generalnie łapię się na tym że ampli chyba orze być ale te kolumny... to jakaś abstrakcja w życiu bym nie pomyślała że mogą być takie różnice, i jak bardzo chciałam wszystko szybko tak trochę ochłonęłam i doszłam do wniosku że jeszcze trochę posłucham zanim zdecyduję... dziękuję bardzo za pomoc... choć jeszcze będę pytała bo pan uświadomił mnie że jeszcze trzeba kabelki i jakieś drobiazgi jakich do tej pory nie brałam pod uwagęicon_wink.gif bardzo dziękuję za wyrozumiałość i tak jak mówię ampli tuner na 90% zostanie harman choć denon też mi się spodobał... a te kolumny to jeszcze muszę posłuchaćicon_wink.gif
Dziękuję bardzo!!! Pozdrawiam i życzę wszystkim najlepszego w nowym roku...
A tak na marginesie mały stwierdził w media markt że kupimy te fioletowe (takie radyjka z yamahy były na półce)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum piszemy "per Ty" taki zwyczaj. To bardzo dobry pomysł ze słuchaniem kolumn zanim się kupi. Mam nadzieję, że Denon podoba się nie tylko ze względu na wygląd ale i brzmienie. Kabelki, to na razie zwykłe, byle z miedzi beztlenowej. Jak masz magnes weź ze sobą do sklepu. Jeśli kabel będzie przez niego przyciągany, znaczy nie jest to czysta miedź.
Myślę, że ampli (najlepiej po porównaniu) kup a później wybieraj (biorąc go do salonów na odsłuchy) kolumny. Jeśli sama wybierzesz, będzie o wiele pewniejsze, że nie przeżyjesz rozczarowania. Oczywiście pisz jakby co i pytaj. i pamiętaj, że kupując możesz się targować. Nierzadko 15% lub więcej udaje się wynegocjować. Oczywiście w salonach audio. W Media trudniej, ale też możliwe. I wówczas być może starczy też na radyjko dla małego (jak ma na imię?). Oczywiście jakby co pytaj tu jeszcze. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to cenna informacja z tym targowaniem problem tylko że mój m doskonale by sobie poradził, ale spróbuję...
Mały ma na imię Bartek i nie odpuszcza tego kolorowego radyjka, szkoda że już po świętach... (chociaż trochę przesada żeby takie cudo kosztowało ponad 700zł) czy to może zagrać tak aby było warte tych pieniędzy...
Chyba zacznę słuchać z zamkniętymi oczami icon_wink.gif wtedy estetyka odejdzie na dalszy plan...
o i zwróciły moją uwagę kolce... ale ponieważ już czas naglił żeby po Bartuchę jechać nie dopytałam jaka jest celowość stosowania tego wynalazku czy zawsze można je zastosować??? cóż to za cudo???

jestem amatorem fotografem i myślałam że jest to studnia bez dna ale teraz zmieniam zdanie, ceny sprzętu są zaskakujące i w kwocie jaką chcę przeznaczyć z kolumnami mogę mieć problem icon_sad.gif

pozdrowionka
nika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radyjka (nie wiem jak wygląda, co to jest?) niektóre gadżety, szczególnie dopracowane wzorniczo, zrobione z dobrej jakości materiałów może sporo kosztować. Brzmieniowo może zaskoczyć, ale nie ma się nie wiadomo czego spodziewać. Bartek widocznie lubi designerskie cacka, może zostanie artystą, architektem wnętrz, projektantem?
Kolce (chodzi o te pod kolumnami?) na ogół pozytywnie wpływają na dźwięk. Powinna pojawić się lepsza, czytelniejsza scena dźwiękowa, dźwięki będą szybsze. Chodzi głównie o odsprzęgnięcie kolumn od podłoża, redukcję drgań. Przy zbyt wyostrzonym brzmieniu i bardzo szczupłym, krótkim basie można spróbować postawić kolumny na miękkich, np. gumowych podkładkach i zrezygnować z kolców.
Dobry zestaw stereo potrafi kosztować tyle co dobrej klasy samochód albo mieszkanie w centrum Warszawy, więc można bawić się w to praktycznie bez końca. Oczywiście już za stosunkowo niewielkie pieniądze można uzyskać całkiem satysfakcjonujące brzmienie.
Fotografujesz? Fajnie. Ja też lubię, ale nie mam teraz aparatu. Kiedyś sobie kupię jakąś niezłą lustrzankę.
Masz jakąś stronę ze zdjęciami, które zrobiłaś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...